Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne te nato! I napewno jakosc tez bedzie bardzo dobra! 

Takze wydaje mi sie, ze bedzie warto wydac troche wiecej i dostac takiej jakosci nato ktore wytrzyma pare lat!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anabuki

 

Panowie, pomocy.

Wujek Gugiel nie może znaleźć takiej z datą na 6. :unsure:

Czyżby podróbka? :(

Gdzie szukać info o tej Omedze?

Thank you from the mountain. ;)

post-76896-0-61156000-1421364819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

No tak, a mojej PO dalem odpoczac po 2 miesiacach pracy i 66h rezerwy chodu ;)

Edytowane przez Wywar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anabuki

Dzięki. Znaczy się, będę musiał ją otworzyć. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Zajawkowicze!     :D  

 

moje najnowsze dziecię dotarło nie tak dawno temu,

zdecydowałem się na próby autorskich fotografii - oceńcie jak wyszło?

(zero fotoszopa!)

 

POZDRAWIAM  :ph34r:

 

Omega Seamaster PLANET OCEAN (pomarańczowy kauczuk 42 mm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka "Moonwatch Only" jest i trudno dostępna i ... droga. Czy macie dostęp do jakichś opracowań elektronicznych dotyczących historii poszczególnych modeli Omegi?

 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeżeli chodzi o moonwatcha to daj znać czego szukasz - mam bazę kilkudziesięciu linków do różnych materiałów na temat speediego, niektórych wychodzących poza zakres Moonwatch only (muszę kiedyś przekuć je w przetłumaczoną stronę bo nawet mnie męczy takie rozrzucenie informacji...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sprecyzowanej potrzeby szukania konkretnego tematu czy informacji o modelu. Chciałbym poszerzyć wiedzę  o zegarkach Omegi, by nie przepaść w następnym konkursie o Omedze :D. Oczywiście żartuję, ale bardzo chętnie bym  trochę więcej wiedział o tej marce, bo jak na razie wiedza płytka i sloganowa. Jeśli możesz podrzucić kilka linków, byłbym zobowiązany.

pozdrawiam, nie szykuje się jakieś kolejne  spotkanie w butiku ?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, Ty też? Sporo odnośników do takich opracowań jest na blogu fratellowatches i oczywiście na omegaforums. W 10 minutowych artykułach na temat moonwatacha znalazłem 90% faktów z tego quizu. Niestety zbyt późno ; ) albo na przykład taka stronka o starych speedach ( w tym o wyjątkowym klamocie sneera ; ) - speedmaster101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak tam z Milano? choć to nie ten temat.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że będzie dobrze ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś, gdzieś, kiedyś chciałby znaleźć dla swojej Omegi Planet Ocean w rozmiarze 42 nowy dom i byłaby ona, ta omesia w miare dobrze utrzymana (nie w stylu: z tyłu liceum a z przodu muzeum) to niech śmiało do mnie pisze :) Zapewnię jej dobre warunki na długie długie lata :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

@Zasadas: Tak jak mówiłem ja dysponuję raczej tylko materiałami na temat linii Speedmaster :)

Oprócz całej serii Speedy Tuesday  na Fratellowatches (gdzie poznasz w lekkiej formie modele Speedmasterów) oraz Speedmaster101 (gdzie poznasz dość szczegółowe dane o poszczególnych modelach) tak jak to Desmo wskazał, z pewnością warto wymienić również stronę Chucka Maddoxa (szerokie spektrum informacji o moonwatchu, a także, ze strony głównej, linki do różnych innych źródeł i serii), trzyczęściowy zbiór artykułów na temat Omegi na Worn&Wound (1, 2, 3), trzyczęściową historię linii Speedmaster na Monochrome (1, 2, 3), a także bazę informacji o księżycowej historii Speedmastera na A Blog to Watch oraz Monochrome (ciekawym dodatkiem jest artykuł o teoriach spiskowych dotyczących misji Apollo). Jak chcesz bardziej szczegółowe informacje, to warto przyjrzeć się tabelom na Lesmali (1, 2), ale tego typu źródeł jest więcej, więc jakbyś chciał, to daj znać, pozbieram różne tabele i pomoce dotyczące rozróżniania frankenów od oryginałów. Generalnie o zegarkach sportowych Omegi dowiesz się trochę również z opracowania Goldberga.

A na deser dla wszystkich miłośników ładnych zegarkowych widoków, a w szczególności Speediego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz musisz się spotkać kiedyś z Krystkiem. Będziecie pewnie przez 3 dni cały czas rozmawiać o Omegach. Podoba mi się Wasz bzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak tak to może od razu dodam dane dla chcących mieć pewność co do zakupu Omegi:

 

1. Trochę różnych danych na temat generalnego odróżniania podrób/frankenów i oryginałów (w tym daty dla poszczególnych werków Omegi, wyjaśnienie referencji itp): vintagewatchespt

2. Poszczególne werki Speedmasterów, ich elementy i różnice: Chuck Maddox

3. Detale na tarczy Speedmasterów pomagające datować i sprawdzać oryginalność: Chuck Maddox

4. Bezele Speedmasterów pomagające datować i sprawdzać oryginalność: Fratellowatches

5. Oznaczenia producentów kopert (nie tylko Speedmasterów): WUS

6. Tabela referencji, numerów i werków Speedmastera do 2000 roku: Hartmann
7. Tabela referencji dla różnych zegarków Omegi: Kozaka

I jako bonus, generalny zbiór oznaczeń kopert szwajcarskich wytwórców (również podwykonawców Omegi, ale nie tylko): Silver


P.S. Dla Speedmasterów warto wariować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, dziękuję. To już będę miał co bardzo późnymi wieczorami robić.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ( w tym o wyjątkowym klamocie sneera ; ) - speedmaster101

 

i nawet lupki nie ma... co za klamot...  :P

 

 

Staszek

jak będziesz potrzebował to Ci mogę parę książek na temat egipskiego shrotu podesłać na długie zimowe wieczory ;)

 

świetne linki Mateusz, ja dodam

 

http://www.lesmala.net/jean-michel/speedmaster/tablespeed.htm

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki klamot że produkowali go tylko pół roku ; ) w dodatku nie mogąc zdecydowć się np jak mają wyglądać wskazówki ...Ty Jak wiadomo masz szczęście więc tego rarytasu trafiła Ci się najładniejsza wersja ... Dobrze wyczytałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację,105.002 jest to wersja przejściowa uważana za siostrzaną z 2998. Mój egzemplarz, bazując na wskazówkach jest jednym z pierwszych, choć sama Omega w tamtych czasach testowała najróżniejsze wskazówki jak straight hand, lollipop hand czy spear tip hand...

 

Prawdą jest też to że była to krótka seria w 1962, i nie jest zbyt często spotykana, co sprawia mi pewną radość ;). Lubię taki kierunek poszukiwań i bardzo podoba mi się Twoje Reverso...zreszta Ty też lubisz proste i czytelne tarcze

 

http://www.worthpoint.com/article/collecting-omega-speedmaster-details

 

Porównując ją do Roleksa GMT z 1971 to jest zdecydowanie ładniejsza, harmonijna, bardziej dopracowana - tworzy jedną całość. Po prostu zjada go na śniadanie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem speedmaster zwłaszcza w wersji "pre moon" więc masz rację - zjada , ale z brzydalem GMT to nie sztuka , spróbuj z SUBem np 6536 lub 6538 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem też na te stare, miałem w rękach suba Kloda, jest zdecydowanie delikatniejszy i subtelniejszy od GMT, ale gdybym nie wiedział że to rolex, to byłby to dla mnie tylko zegarek z czarną tarczą i ringiem....bez lupki ;)

 

Te stare speedmastery jednak bardziej przyciągają wzrok, mają więcej smaczków, detali....ale nie są nachalne


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.