Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I dokładnie ta AT (obojętnie w jakim rozmiarze), trafi za rok, dwa, a może 3 lata na mój nadgarstek. Zdjęcie super, ale na żywo prezentuje się rewelacyjnie - zwłaszcza jak ją wyprowadzić w dzień na spacer :). Piękną robotę odwalili w tym zegarku. Nie wziąłem go tylko dlatego, że marzył mi się typowy nuras :), ale powoli myślami wracam do AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy, ale zdjęcia to tylko mi wychodzą od czasu do czasu, w życiu dobrych zrobiłem może z 10.

 

A wracając do AT, to rzeczywiście bardzo dopracowany zegarek. U mnie jest z nią tylko jeden problem - walczy o nadgarstek głównie z Grand Seiko i niestety z reguły przegrywa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co specjalnie mnie nie dziwi :). GS niestety nigdy na żywo nie widziałem, ale na zdjęciach, detale wykonania tych zegarków powalają na łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę we Wrocławiu ,dam ci znać na priv


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na temat mechanizmu omega 8520?

Czym on się różni od podstawowego 8500 oprócz tego że wsadzają go do damskich modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

8520 jest mniejsza, ma 50 godzin rezerwy (zamiast 60 w 8500) i kulkowe łożysko wahnika (moim zdaniem lepsze). A, i 28 kamieni zamiast 39.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy orientujecie się czy do najnowszej omegi seamaster ocen planet 8500 zawsze jest dołączany certyfikat chronometru w postaci trzeciej plastikowej karty ? Czy mogą być tylko dwie karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu Omega nie daje do swoich nowych zegarków 3 karty z certyfikatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Omega w końcu włoży do Seamastera 300m divera mechanizm in-house.

Bo już wszystkie prawie modele mają konstrukcje własne a tylko diver ma modyfikowane ETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8520 jest mniejsza, ma 50 godzin rezerwy (zamiast 60 w 8500) i kulkowe łożysko wahnika (moim zdaniem lepsze). A, i 28 kamieni zamiast 39.

 

Ma jeszcze szybką zmianę daty, nie ma szybkiej zmiany strefy czasowej

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś w PL autoryzowany serwis Omegi? Zegarek jest na gwarancji a do serwisu SG wolę nie oddawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz u Strojnego był przeszkolony przez Omegę i Strojny ma autoryzację, ale czy  w przypadku naprawy gwarancyjnej nie maja mają wymogu odesłać do SG to nie wiem.

Najlepiej zadzwoń i dopytaj.

 

BTW. Co się znowu dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za mechanizm zamontowano w tym nowym Seamaster 300?

Kod to 8400? To jakaś nowość?

Może i do divera bondowskiego trafi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz u Strojnego był przeszkolony przez Omegę i Strojny ma autoryzację, ale czy  w przypadku naprawy gwarancyjnej nie maja mają wymogu odesłać do SG to nie wiem.

Najlepiej zadzwoń i dopytaj.

 

BTW. Co się znowu dzieje? 

 

Po nartach + 3 minuty, 45 sek w ciągu 2 dni. Nie wiem czy wysokość może mieć wpływ na dokładność chodu?

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie przyspieszenie powstało z dnia na dzień. Okazało się, że zegarek uległ namagnesowaniu. Wizyta w serwisie SG, 10 minut bez otwierania i po kłopocie. Co prawda to nie była Omega, bo one są chyba "lepiej" antymagnetyczne. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W\g mnie zegarek wygląda bardzo dobrze tylko szkoda,że nie ma wskazówek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna - 24 godzinna jak radzieckie rakiety naręczne - ciekawy eksponat - wskazówki to nie problem tylko wybadać jakie były i takie dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy jest do zrobienia :)...wskazowki , szklo i najgorsze koperta ... Zlecenia na ramce i deklu strasznie poprzecierane :(... Nie wiem czy dałoby rade gdzies w dzisiejszych czasach odnowic pozlote na krawędziach koperty... Zostanie mi chyba tylko spolerowanie resztek do czystego srebra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, dzięki za info. 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy jest do zrobienia :)...wskazowki , szklo i najgorsze koperta ... Zlecenia na ramce i deklu strasznie poprzecierane :(... Nie wiem czy dałoby rade gdzies w dzisiejszych czasach odnowic pozlote na krawędziach koperty... Zostanie mi chyba tylko spolerowanie resztek do czystego srebra :)

Ja bym tej koperty nie polerował bo wybłyszczy się wszystko razem z tą grawerką na tylnym deklu - ewentualnie weź na szmatkę ciupkę pasty polerskiej takiej samochodowej do usuwania rys i najpierw rozetrzyj na szmatce (pasty minimalnie tylko aby szmatka była mokra) i lekko przetrzyj tą pozłotę resztę dosłownie dwa trzy razy bez dużego nacisku przetrzyj potem czystą suchą stroną wypoleruj  - jak za mocno spolerujesz to wyjdzie kiepsko wszystkie grawery zleją się w jedną błyszczącą powierzchnię - wiem że masz sporo Omeg stalowych w nich polerka odświeża kopertę w srebrnych tylko ją zniszczy.

Tak jak jest teraz jest ładnie i tak powinno być - wskazówki , szkło , ewentualnie serwis mechanizmu - piszę ewentualnie ponieważ podczas serwisu i zdejmowania tarcz porcelana na nich pęka i wtedy będzie wielka du-pa bo takiej tarczy na pewno nie znajdziesz i nikt ci takiej nie zrobi 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.