Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Myślę,że dla właścicieli poprzednich wersji i obecnej kolejne pogrubienie mogłoby nie być akceptowalne,zwłaszcza dla tych co mają mniejsze nadgarstki.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Omega ostatnio niespecjalnie przejmuje się grubością swoich zegarków..

Edytowane przez jan3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No to niestety fakt, co nowsze modele coraz bardziej przekraczają kreatywne wymiary z lat 70. Nowe iteracje Speedmastera mające po 16mm, Seamstery równie grube, linie specjalne po 17mm - niestety coraz więcej ich oferty wygląda jak mydelniczki przypięte do ręki, a nawet te zegarki, które nie są w górnej granicy grubości mają coraz bardziej wypaczone proporcje (nowy Seamster 300, który choć nie bardzo gruby, to jednak za gruby jak na swoją kopertę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie przejmuje, bo kliencie chętnie kupują takie zegarki. Moda na duże zegarki wcale nie minela wsrod zwyklych uzytkownikow (nie z naszego grona maniakow). 

 

Tylko milosnicy Omegi moga wiecznie marudzic na grubosc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest w przypadków nurków z chronografem.

Mam wrażenie, że podczas projektowania PO 45,5mm na 9300 komuś się gdzieś źle wpisały jakieś cyferki. :)

 

Tutaj są dwa ładne zdjęcia nadgarstkowe dwóch Planet Ocean pokazujące tę "subtelną" różnicę:

http://www.ablogtowatch.com/omega-seamaster-planet-ocean-automatic-calibre-8500-and-chronograph-calibre-9300-watches-for-2011/

 

Omega-Seamaster-2011-18.jpg

 

Omega-Seamaster-2011-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chrono ma 19,5 mm grubości.

Dla mnie to karykatura zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Brakuje mi właśnie tego podejścia, które piaget stosuje (aż do przesady w drugą stronę), czyli prób stworzenia świetnego zegarka użytkowego o życiowych wymiarach. Np speedmastera manualnego master co-axial 40x12mm. Zamiast tego idzie się w stronę cegiełek, które nie dość, że są spasione, to jeszcze mają po prostu brzydki profil sprawiające wrażenie ze zegarek lewituje kilka milimetrów nad ręką przez dziwny wypukły szafir na deklu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Nawet jeżeli koperta ma duży wymiar (44-45mm) to powyżej pewnej grubości zegarek wygląda śmiesznie.

Rozmiar to nie wszystko panowie z OMEGI  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nowa Planete chrono to jestem na tak. To diver i taki ma byc. Nie ma byc elegancki, nie musi wchodzic pod mankiet. Nie jest dla kazdego.

Teraz jest mania uniwersalnych zegarkow, ale czegos takiego nie ma!

 

Kawal zajebistego zegara na ktorego zalozenie jest odpowiedni czas i miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nowa Planete chrono to jestem na tak. To diver i taki ma byc. Nie ma byc elegancki, nie musi wchodzic pod mankiet. Nie jest dla kazdego.

Teraz jest mania uniwersalnych zegarkow, ale czegos takiego nie ma!

 

Kawal zajebistego zegara na ktorego zalozenie jest odpowiedni czas i miejsce

Dokladnie! Brawo ten Pan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cal. 8500 w 300M to wydaje mi się, że pozostanie w nich jeszcze 2500. Według mnie powodem jest fakt odróżnienia tych zegarków ze względu na cenę.

 

Przed 20% podwyżką 300M kosztowała 13,6k a PO 19,4k. Jeśli do 300M włożyliby 8500 to niemieliby w ofercie 'taniego' mechanicznego zegarka. Wtedy wszystkie trzy:  300M, AT i PO byłyby na podobnym poziomie cenowym 18-19k.

 

Obecnie AT jako kolejna mechaniczna Omega po 300M jest od niej 40% droższa, a to już dużo. Myślę, że na dalszy plan schodzi fakt, że AT jest bardziej elegancka od 300M i PO.

Ale zwróć też uwagę, że Omeżka ma duże aspiracje do podnoszenia swojego prestiżu, więc w związku z tym może im wcale nie zależeć na utrzymywaniu niższej ceny 300M względem pozostałych modeli. I myślę, że jednak dążą do wyeliminowania tych tańszych modeli opartych na mechanizmach ETA..

 

 

Dokladnie! Brawo ten Pan!

 

Weto! Jest za gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie jest za duża, to nie zegarek pod koszulę :P

Edytowane przez Kayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć też uwagę, że Omeżka ma duże aspiracje do podnoszenia swojego prestiżu, więc w związku z tym może im wcale nie zależeć na utrzymywaniu niższej ceny 300M względem pozostałych modeli. 

 

 

 

 

Omega nie"Omeżka"-chyba że piszesz o moim kocie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jest, ale widocznie znajduje sporo chetnych jesli jest w ofercie.

Dla Ciebie chyba też jest za gruba,czy coś mnie ominęło ;)

 

Omega nie"Omeżka"-chyba że piszesz o moim kocie :)

Ochrzciłeś kota "Omeżka" ?

Normalnie zbok,fanatyk :lol::D


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie chyba też jest za gruba,czy coś mnie ominęło ;)

 

Ochrzciłeś kota "Omeżka" ?

Normalnie zbok,fanatyk :lol::D

:)

nosi  jeden zegarek z automatycznym naciągiem po domu ;) -zamiast rotomatu,to jak mam Ją nazywać? :D

p.s Ostatnio jak narzeczona prezentowała mi nowe szpilki to zapytała czy ma dobry "balans" ;) -terroryzm domowy ma też swoje dobre oblicza :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie chyba też jest za gruba,czy coś mnie ominęło ;)

 

Ochrzciłeś kota "Omeżka" ?

Normalnie zbok,fanatyk :lol::D

Ale ja nie twierdze, ze dla mnie dobra. Jestem jednak realista i nie oczekuje, ze wszystkie zegarki beda robione pod nadgarstek Karola z Warszawy :D

 

Firma jednak stara sie miec zegarki dla kazdego. Nie oczekujmy, ze bedzie robic wszystkie zegarki o grubosci 10mm i srednicy 40mm, bo tak chce kilka osob z forum zegarkowego KMZiZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot stąpa delikatnie,więc Omega nawet nie potrzebuje systemu antywstrząsowego :D

 

 

Całe szczęście Karol,bo taka 9300 może dłoń urwać :P

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdze, ze dla mnie dobra. Jestem jednak realista i nie oczekuje, ze wszystkie zegarki beda robione pod nadgarstek Karola z Warszawy :D

 

 

No nie wierzę. Jesteś z Warszawy i nie uważasz, że jesteś pępkiem świata?!?! Wymierający gatunek, normalnie....  ;)  :D

 

 

 

 

Całe szczęście Karol,bo taka 9300 może dłoń urwać :P

 

 

Przymierzyłem ostatnio Sky-Dwellera na bransolecie. Tu funkcję kastetu dodali gratis  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu noszę 9300 prawie codziennie i bardzo ładnie wyrównał mi dysproporcje w muskulaturze lewej i prawej ręki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nosilem przez kilka godzin i nawet ja dalem rade :)

W tytanie ;) ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż tak długo jak Omega będzie produkować mniejsze i większe zegarki nie ma problemu. Choć PO na 9300 z boku wygląda jak sarkofag.

Co do mechanizmu podstawowego divera jeśli koncepcja zakłada że ma to być entry level - czyli tani zegarek do rozpoczęcia przygody z Omegą to raczej nie będzie tam nic lepszego.

Tomek , niepotrzebna złośliwość - nie każ nam myśleć że ludzie z Wrocławia myślą stereotypowo ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.