Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To co, robimy porównanie naszych Omeg?

 

Moja PO 8500 42 mm:

Dzienna odchyłka +1 do +1,5 s/dobę.

Dzienna odchyłka w teście miesięcznym +1,75 s/dobę.

 

Odchyłek w "minus" nie ma w żadnej pozycji.

 

Centurio - jak długo użytkujesz swoją Omegę?

Moja dotarła się dopiero po roku :blink:

Używana codziennie przez ok. 10 godz.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym docieraniem się to faktycznie coś jest. Akurat moja Omega jest względnie dokładna, chociaż zdarzają się jej minimalne odchyłki w ciągu tygodnia (w stosunku do bazowej niedokładności, która wynosi około 1,5-2 s/dobę). Zegarek mam jednak dopiero od miesiąca, więc go obserwuję.

Wiem natomiast, że z Eterną tak miałem, że zamiast deklarowanej przez użytkowników dokładności, robiła +10 do +15s/dobę. Pomyślałem sobie, że mam rąbnięty egzemplarz (bazując na średnich odchyłkach podawanych w necie), gdyż po 3 miesiącach ciągle szalała, choć już nieco mniej, + 7s/dobę. Uznałem, że to pewnie ostateczny wynik i tak było na początku listopada. Później jednak się wyrobiła i łącznie po pół roku, robi +2s/dobę, bez względu na to, czy siedzi na nadgarstku, czy w pudełku. 

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Speedmaster cal. 9300 zrobił dziś +4,5 s/dobę.

Myślę, że dotychczas było podobnie. Koryguję godzinę mniej więcej raz w miesiącu (kiedy różnica zbliża się do 2 min).

 

Wczoraj rozpocząłem test miesięczny, ciekaw jestem jak wyjdzie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Centurio - jak długo użytkujesz swoją Omegę?

Moja dotarła się dopiero po roku :blink:

Używana codziennie przez ok. 10 godz.

 

Gdzieś tak około roku, musiałbtym zobaczyć na plastik a jestem poza domem do piątku. Poprzedni egzemplarz teoretycznie rok z tego kilka miesięcy w serwisie. 

Zegarek noszę różnie czasem przez cały tydzień miej więcej od 7 do 22tej czasem przez kilka dni noszę inny zegarek na przykład Suunto DX titanium 

Wiem że zegarek "dociera się" Ale w moim konkretnym przypadku niewiele się zmieniło w dotychczasowym okresie mniej więcej robi tyle samo na + 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Precyzyjne tak, bo precyzja w ich kontekście oznacza że odchyłki są mało zmienne, natomiast dokładne to one nie są (accurate).

 

Właściwie to wystraczy mi przewidywalna precyzja bo skoro czas jest względny i zależy na przykład od miejsca w którym akurat przebywam i jednocześnie nie jestem Big Benem w Londynie ale wręcz prowadzę nomadyczny tryb życia to te 10 sekund nie wzbudza we mnie żadnych emocji  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Speedmaster cal. 9300 zrobił dziś +4,5 s/dobę.

Myślę, że dotychczas było podobnie. Koryguję godzinę mniej więcej raz w miesiącu (kiedy różnica zbliża się do 2 min).

 

Wczoraj rozpocząłem test miesięczny, ciekaw jestem jak wyjdzie. :rolleyes:

 

I to jest coś co i ja zrobię, postaram się też nie nurać w nim w między czasie i będę zdejmował na siłce bo to są prawdopodobnie warunki zewnętrzne wykraczające poza COSC  B)

Zaczynam od teraz test 30 dniowy wg wzorca http://www.cbk.poznan.pl/

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz ustawiłem czas 30 listopada 2014. Na ta chwile różnica jest -45 sekund więc wynika że jest -0.77 sekundy na dzień. Planuje ustawić czas na koniec lutego bo minuta odchyłki mi nie przeszkadza. Zegarka nie zdejmuje z ręki bo i po co :D chociaż mogłbym skorygować tą odchyłke bo leżąc na tarczy zegarek ma tendencje się spieszyć. 

 

Ja rozumiem, że COSC itp ale według Omegi to oni je regulują troszke lepiej niż standard, więc przed 4 lata powinno być dobrze. Omega zaleca serwis co 4-5 lat więc po serwisie znów gwarancja na 2 lata że będzie śmigać jak należy :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  swoją omegę PO big size 20.01.15, do dnia 26.01 zrobiła +6sek czyli +1s/24h,ale narazie śmiga w rotomacie.

Rozpoczynam test miesięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest coś co i ja zrobię, postaram się też nie nurać w nim w między czasie i będę zdejmował na siłce bo to są prawdopodobnie warunki zewnętrzne wykraczające poza COSC  B)

Zaczynam od teraz test 30 dniowy wg wzorca http://www.cbk.poznan.pl/

Uważaj!! Jak Ja to zrobiłem niedawno , to nie zostałem potraktowany tutaj poważnie za ten sposób sprawdzania dokładności   Ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że wszyscy którzy pisali że codziennie przez tydzień , dwa tygodnie , lub miesiąc prawidłowo o godz 12 w południe mieli czas na wpatrywanie się w swój zegarek . Na to trzeba się wyłączyć na przynajmniej 2 minuty ( chyba że to północ) prowadząc firmę Ja nie mam takiego luksusu i nie pozwoliłbym żadnemu pracownikowi na to samo bo w pewnych sytuacjach mogło by to spowodować jakiś wypadek. Mam ich tylko dwóch , ale w czasie prac tworzymy zespół. Ciekawi Mnie a może i innych jak Ci co tak piszą dają sobie radę   :D  Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sobie wybrać odpowiednią godzinę. Jak się chce to bez problemu się zrobi taki test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorce internetowe same są mało dokładne, a i oko ludzkie doskonałe nie jest, więc taki pomiar może jedynie służyć poprawie samopoczucia właściciela zegarka. :-) Pomóc sobie tutaj można robiąc zdjęcie zegarka na tle ekranu monitora ze wskazaniami "wzorca" i porównywać oba czasy na zdjęciu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale wydaje mi się ze nikomu nie chodzi o zbadanie ( juz poprawiam - porównanie ) dokładności chodu z dokładnością do np 1/10s ale mogę się mylić

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz może i rację , ale Mnie jako początkującemu doradzono mi wprost że należy to robić o 12 kiedy wszystkie wskazówki się pokrywają -  oczywiście na tym forum

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. wzorce internetowe potrafią różnić się od siebie i od czasu faktycznego sekundami, a nie dziesietnymi sekund. Prawidłowy czas nie idzie przekazać czymś co zależy od np. częstotliwości odświeżania.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Do wzorca czasu polecam aplikację Watchville - idealna do ustawiania zegarków łącznie z komplikacjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się bawię w takie cos to porównuje naval clock, jak często go odswiezaja nie wiem bo cyferki zmieniają się cały czas


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem  swoją omegę PO big size 20.01.15, do dnia 26.01 zrobiła +6sek czyli +1s/24h,ale narazie śmiga w rotomacie.

Rozpoczynam test miesięczny

Kupiłeś zegarek i zamiast się nim cieszyć i go nosić wsadziłeś do rotomatu ?

 

Tzw. wzorce internetowe potrafią różnić się od siebie i od czasu faktycznego sekundami, a nie dziesietnymi sekund. Prawidłowy czas nie idzie przekazać czymś co zależy od np. częstotliwości odświeżania.

Ja przed ustawianiem czasu bądź gdy chcę sprawdzić odchyłkę odświeżam stronę.

 

pewnie masz może i rację , ale Mnie jako początkującemu doradzono mi wprost że należy to robić o 12 kiedy wszystkie wskazówki się pokrywają -  oczywiście na tym forum

Pierwsze słyszę aby 12.00 ze względu na pokrywanie się wskazówek była najlepszą porą.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność  pierwszego i ostatniego dnia  kontroli wspomagałem się czasem z zegara atomowego z sieci


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. wzorce internetowe potrafią różnić się od siebie i od czasu faktycznego sekundami, a nie dziesietnymi sekund. Prawidłowy czas nie idzie przekazać czymś co zależy od np. częstotliwości odświeżania.

Twoja sygnatura naprawdę Mi się podoba Jest w niej dużo prawdy Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj!! Jak Ja to zrobiłem niedawno , to nie zostałem potraktowany tutaj poważnie ,Pozdrawiam

 

 

 

 

pewnie masz może i rację , ale Mnie jako początkującemu doradzono mi wprost że należy to robić o 12 kiedy wszystkie wskazówki się pokrywają -  oczywiście na tym forum

 

A mozesz pokazać gdzie?

Bo z tego co pamietam ostatnio odebraleś sygnature ( moją) jako odpowiedz....na zadane pytanie :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A mozesz pokazać gdzie?

Bo z tego co pamietam ostatnio odebraleś sygnature ( moją) jako odpowiedz....na zadane pytanie :-) :-)

Co pierwszej sprawy postaram się poszukać w wolnej chwili

Co do Twojej sygnatury Mieliśmy już do tego nie wracać ale jeśli chcesz to powiem tak: Uważam że Twoja była obraźliwa .Co do kolegi Ratyńskiego widać że kolega ten ma Klasę!! I jest dowcipny On zrozumie o co MI chodzi Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że ja wyznawcą słabej wiary jestem  :D  Mój najbliższy zakup tykający to 300 41 mm i wbrew etykiecie do garnituru będę nosił 

23330412101001-20.png

Szkoda że nie ma daty.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś Ci tak faktycznie doradzał to należy mu tylko pogratulować :D

Raczej obstawiam, że coś pokręciłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do godziny 12 w moim przypadku musiałaby być to północ (Taka praca ) I uważam że jeśli chodzi o całkowite pokrywanie się wskazówek to nie jest takie głupie w końcu

Drugą przeszkodą jednak było by to co na to moja druga połowa . Także ma potrzeby i myślę że moje zachowanie o tej porze przez cały miesiąc delikatnie mówiąc było by nie na miejscu Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.