Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

przyznam że coraz bardziej podzielam Wasz zachwyt na Speedmasterem

tylko strasznie głupio się czuje bo ja nie mam pojęcia po czym wy poznajecie który to pre, moon, pro, albo anniversary .....  :wacko:

chyba czas zacząć małe studia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacnie. Tym bardziej że nowe cenniki jeszcze mocniej każą myśleć o rynku wtórnym.

Ja się załapałem na negocjacje sprzed frankowej rewolucji więc mam nówkę w cenie i klimacie vintydż. Ale kto wie , jak złapię bakcyla to może pomyślę i o moonwatchu

Robert nie rozmieniaj na drobne i kup jakiegoś pre moona.

 

Staszek kiedy odbierasz telewizorek z Pieknej?

 

Paweł, wraz z postępem choroby bedziesz wiedział na jakie leki idziesz najlepiej a na co sie uodparniasz :D

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, Pan Zbigniew był na wypoczynku, więc sprawa się trochę przeciąga. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

Ja kupuję zegarki do noszenia na nadgarstku a nie w walizeczce ;-) ta nówka robi u mnie za pre moona . Jeśli będę szukał dalej w tym kierunku to może jakiegoś moonwatcha z trytem ale ma konkurencję w postaci takiego samego SUBa. Poza tym trzeba mieć czas na doktoryzowanie w temacie i skłonność do ryzyka. To coś dla takich twardzieli/ farciarzy jak Ty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha dzieki Robert - mysle ze Ty tez bez problemu bys sobie z takim wyzwaniem poradził :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegokolwiek by nie napisać to koperty robi genialnie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzega, ze ich nie odnawia :) Najwyrazniej omega musiala takie wyoblone i z dziurami w deklu wypuszczac ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ja tam bym się bardziej przejmował dwukolorowym werkiem, który wygląda jak sklejony z dwóch (rotor i mostek z numerek kalibru ma zupełnie inną barwę i szlif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile zegarków bylo dawcami organow ?

Ze trzy ,cztery....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe te różnice kolorów i sposobów obróbki końcowej. Ma może ktoś zdjęcia jak wyglądać powinien mechanizm w "oryginale" ? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Raczej oryginał - a uściślając, kilka oryginałów ;) W sensie, że frankenwatch z oryginalnych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzisz?

a ja nie wiem ;) za ile myslicie ze pojdzie? warty swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem ;) za ile myslicie ze pojdzie? warty swojej ceny?

 

Pójdzie powyżej 2500 zł, czy wart tej ceny to koledzy już Ci wyraźnie pewne sprawy tłumaczyli.... ;)


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na stronie Jubitomu już nowe ceny :(

Dwa modele które obserwowałem prawie 6% do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 300tki nie wiecie jak stoją? Jak byłem ostatnio w SCC to wyprzedali i czekają na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 300tki nie wiecie jak stoją? Jak byłem ostatnio w SCC to wyprzedali i czekają na dostawę.

W Jubitomie stare modele podrożały o 800 PLN - na 14,4k.

Nowy model - 21,6k.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie egzystencjalne pytanie, z cyklu "problemy pierwszego świata". 

Mój Simajster 300m na 2500D, przez miesiąc od zakupu chodził perfekcyjnie, robiąc jakieś +1,2s/dobę. Mimo, że przez ten czas nie wbijałem nim gwoździ, ani eksponowałem na silne pole magnetyczne, to jakoś tak od ponad tygodnia robi mniej więcej -7s/dobę. Nie przeszkadzałoby mi, gdyby robił nawet i +10 sekund, ale tego późnienia to jakoś nie mogę przeboleć. Nosz denerwuje mnie to i już :P. Spieszący zegarek można po prostu na chwilę zatrzymać i puścić z powrotem na chód, a tutaj to wskazówkami trzeba kręcić! Skandal, mezalians i dyliżans! ;)

 

A na poważnie, to sobie o tym trochę czytałem i wychodzi, że z jednej strony, zegarki automatyczne potrafią się "docierać" nawet i pół roku, ale z kolei pojawiają się głosy, że wówczas mają raczej tendencję do zwalniania.

Plus jest taki, że zegarek cały czas robi te -7 sekund, bez względu na to, czy śpi na boczku, brzuszku, czy plecykach. Wygląda na to, że jest precyzyjny. No to teraz pytanie - brać go od razu na regulację, póki jeszcze mam kontakt z cywilizacją, czy ustawić go po prostu na minutę do przodu i obserwować przez następne kilka miesięcy? Bo specjalnie mi się z tym nie spieszy i raczej nie dostanę padaczki, jeśli co tydzień będę go poprawiał o 1 min. 

Jeśli są jakieś nadzieje na poprawę, to mogę go zanieść na gwarancji i za rok.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atrax: nakrec zegarek i sprawdz wtedy jak dziala. Moja zona miala identyczny problem ze swoim. Wyniklo ze jej mechanizm 2500D jest czuly na rezerwe energii wiec nakrecila bo podejrzewala ze nie bylo pelnej i wrocil do swoich standardowych odchylek (+1 -2 w zaleznosci od dnia). -7 to byloby wkurzajace :D Masz 3 lata na zaniesienie na gwarancje wiec ja bym sie nie spieszyl. Panowie maja tendencje do rysowania dekli zegarkow jesli robia z nimi cokolwiek:)

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem nakręcić i zobaczymy (faktycznie, noszę 2 zegarki na zmianę, więc może jeden z nich nie był wystarczająco dokręcony przez ten czas). Pokręciłem teraz kilkanaście razy koronką i poobserwujemy. 

Na pewno do serwisów mi się nie spieszy :)

 

Na razie zgubił 4 sekundy w ciągu 15 godzin (w sumie to nie tak źle, myśląc, że minęło 54000 sekund :D). Potrzymam sobie trochę Eternę w pudełku i będę nosił Omegę przez 2 tygodnie, poobserwuję i zdam sprawozdanie z frontu :).

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch w starych cenach - to dobrze :-)

 

Ale te stare ceny Moonwatcha są i tak sporo wyższe niż np. u zaufanych sprzedawców na chrono24. No właśnie, kupował ktoś kiedyś przez ten serwis? Do podawanych tam cen trzeba jeszcze coś doliczyć? Nie chodzi mi o VAT i cło, bo gdybym kupował, to u sprzedawcy z UE.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.