Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

@rip : Fakt, przymierzalem w butiku i nie bylo mowy o zadnym zmniejszaniu bransolety. Zdjalem Omege PO i zalozylem tytanowego seamaster i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to uszy. Nawet dopasowana bransolete nie zniweluje efektu, ze stercza. Jeszcze bardziej byloby to widoczne przy zamianie na pasek.

Troche mnie tez zasmucilo, ze na zdjeciach niebieski czy czarny model prezentuja sie cudownie a przy bliskim kontakcie tarcza tez traci na uroku. W zegarku za taka cene spodziewalbym sie ze cyfry 3/6/9/12 sa nakladane, mozliwe ceramiczne, jesli technologia im pozwala. Tarcza zyskalaby glebie.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą dzięki stateless za tą sugestię odnośnie nakręcenia SMP300. Początkowo było -7s/dobę. Później zacząłem nosić regularnie i drugiego dnia było -4, aż doszło do -1,5 (mierzone po upływie 24h, każdego dnia). 

Jeśli ten zegar jest faktycznie tak wrażliwy na niską rezerwę, to wypada jednak ten rotomat kupić :D.

Swoją drogą ciekawe, że Omega w swojej instrukcji wręcz zaleca ręczne nakręcenie zegarka, jeśli ten sobie poleżał za długo bez noszenia (do tej pory nakręciłem go jedynie po otwarciu przesyłki i właśnie kilka dni temu ;) ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, mniej ortodoksyjni dzielą na moon i reduced , bardziej ortodoksyjni wyróżniają jeszcze pre ;-)... niekosmiczne speedmastery ;-)

Dobre dobre :D mozna jeszcze dodać cała litanie "marków" ..a te nowe, to juz sie nie liczą :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze racingi, marki II, cała masa przeróżnych limitek. O tych tytanowych z wyświetlaczami nie wspomnę...

A nawet jakieś GMT z milionem wskazówek :)

 

Z tych nieklasycznych to fajna jest Aventurine.

 

120310_IMG_4682.jpg

 

 

@rip : Fakt, przymierzalem w butiku i nie bylo mowy o zadnym zmniejszaniu bransolety. Zdjalem Omege PO i zalozylem tytanowego seamaster i pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to uszy. Nawet dopasowana bransolete nie zniweluje efektu, ze stercza. Jeszcze bardziej byloby to widoczne przy zamianie na pasek.

Troche mnie tez zasmucilo, ze na zdjeciach niebieski czy czarny model prezentuja sie cudownie a przy bliskim kontakcie tarcza tez traci na uroku. W zegarku za taka cene spodziewalbym sie ze cyfry 3/6/9/12 sa nakladane, mozliwe ceramiczne, jesli technologia im pozwala. Tarcza zyskalaby glebie.

 

 

Powiem szczerze, że nigdzie w necie nie widziałem dobrych zdjęć tego zegarka. Na tych co są wygląda przeciętnie.

Tu nie chodzi o to co można wrzucić do zegarka. Tarcza ma być jak najprostsza i bez fajerwerków nawiązując do klasyka. Nakładane cyfry, data - to wszystko by zniszczyło tarczę. Wszystko to celowe zabiegi. Poczytaj fora - Omegomaniacy cieszą się że jest malowane logo :) Trochę głębi jest przez indeksy.

W tym zegarku pojawiły się wszystkie najnowsze technologie stosowane przez Omegę. Jak dla mnie wystarczy.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre :D mozna jeszcze dodać cała litanie "marków" ..a te nowe, to juz sie nie liczą :P

 

A propo`s "marków" już mam, jutro pokażę. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nar

A propo`s "marków" już mam, jutro pokażę. :D

No wreszcie...pierwszy telewizor w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak pierwszy, mało tego to cały czas ten sam "film" i to 24 godziny na dobę :D ...


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych nieklasycznych to fajna jest Aventurine.

 

120310_IMG_4682.jpg

 

 

 

 

Powiem szczerze, że nigdzie w necie nie widziałem dobrych zdjęć tego zegarka. Na tych co są wygląda przeciętnie.

Tu nie chodzi o to co można wrzucić do zegarka. Tarcza ma być jak najprostsza i bez fajerwerków nawiązując do klasyka. Nakładane cyfry, data - to wszystko by zniszczyło tarczę. Wszystko to celowe zabiegi. Poczytaj fora - Omegomaniacy cieszą się że jest malowane logo :) Trochę głębi jest przez indeksy.

W tym zegarku pojawiły się wszystkie najnowsze technologie stosowane przez Omegę. Jak dla mnie wystarczy.

 

Księżycowa Lemania to już dla mnie za dużo dobrego w jednym zegarku...

 

A jeżeli chodzi o 300-kę. Z czego jest bezel, to liquidmetal?

Brakuje tylko zewnętrznego AR i byłoby wszystko :)

Tarcza bardzo mi się podoba, nakładane indeksy byłyby totalnie nie na miejscu, AR by ją lepiej pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pojawia się co jakiś czas jedna - Ω.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o info czy omega speedmaster reduced (3510.05.00) występuje w kilku rozmiarach koperty? opisy niektórych ofert podają wielkość bez koronki 36mm, inne 38-39mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Księżycowa Lemania to już dla mnie za dużo dobrego w jednym zegarku...

 

A jeżeli chodzi o 300-kę. Z czego jest bezel, to liquidmetal?

Brakuje tylko zewnętrznego AR i byłoby wszystko :)

Tarcza bardzo mi się podoba, nakładane indeksy byłyby totalnie nie na miejscu, AR by ją lepiej pokazał.

Tak Liquidmetal.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oświećcie mnie, co to jest za pasek/rodzaj paska jak na Omedze (z lewej) z przed kilku stron:

post-51088-0-06386000-1423402224.jpg

Z tego, co kojarzę, to Eterna Kontiki ma coś podobnego, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy to ma jakąś nazwę i gdzie to ew kupić.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno być miłośnikiem Omeg i nie dążyć do ich posiadania. Dzięki niewątpliwie zaszczepionemu przez Tomka bakcylowi i wydatnej jego pomocy pojawiło się coś takiego.  

post-57210-0-67135300-1423402797_thumb.jpg

post-57210-0-42831500-1423402806_thumb.jpg

post-57210-0-80149300-1423402830_thumb.jpg

post-57210-0-43270700-1423402917_thumb.jpg

post-57210-0-65091600-1423402931_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oświećcie mnie, co to jest za pasek/rodzaj paska jak na Omedze (z lewej) z przed kilku stron:

attachicon.gifpost-55792-0-66899200-1423259766_thumb.jpg

Z tego, co kojarzę, to Eterna Kontiki ma coś podobnego, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy to ma jakąś nazwę i gdzie to ew kupić.

Ten czarny z lewej to cordura, albo kevlar , jak wstukasz w google'a to na pewno coś podobnego znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

prośba o info czy omega speedmaster reduced (3510.05.00) występuje w kilku rozmiarach koperty? opisy niektórych ofert podają wielkość bez koronki 36mm, inne 38-39mm.

 

Nie, to błąd często pojawiający się z tą wartością 36. Reduced to 39mm (bodajże 38,5, stąd rozbieżność 1mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny z lewej to cordura, albo kevlar , jak wstukasz w google'a to na pewno coś podobnego znajdziesz.

220px-Blue_cordura_garment.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to błąd często pojawiający się z tą wartością 36. Reduced to 39mm (bodajże 38,5, stąd rozbieżność 1mm)

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno być miłośnikiem Omeg i nie dążyć do ich posiadania. Dzięki niewątpliwie zaszczepionemu przez Tomka bakcylowi i wydatnej jego pomocy pojawiło się coś takiego.  

 

Pan Zbigniew jak widać odwalił kawał dobrej roboty :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wystawić referencje panu Zbigniewowi, to po prostu wysłałbym zdjęcie tego zegarka sprzed i po SPA.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wystawić referencje panu Zbigniewowi, to po prostu wysłałbym zdjęcie tego zegarka sprzed i po SPA.

Po wczorajszym wstępie czekałem na prezentację jak na Gwiazdkę... Piękny zegar. Niech się nosi. Ciekawym jeszcze jak wyglądał przed SPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno być miłośnikiem Omeg i nie dążyć do ich posiadania. Dzięki niewątpliwie zaszczepionemu przez Tomka bakcylowi i wydatnej jego pomocy pojawiło się coś takiego.  

RCGTB_Wn_orig.gif


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz do pudełka i do zobaczenia za kolejne trzydzieści lat. :)  :D  ;)

post-57210-0-47705500-1423416488_thumb.jpg

post-57210-0-91710100-1423416490_thumb.jpg

post-57210-0-89927500-1423416493_thumb.jpg

post-57210-0-31173400-1423416497_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.