Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ploprof, SHOM,  JEDI, Baby ploprof, 1000m - naprawdę starasz się omijać te 10xx ? :) :) :)

Oryginalny "Jedi" miał cal 861 z manualnym naciągiem,ten sam co w oryginalnym Moonwatchu  ref.145.022[1970 rok] nie cal 1040....[z automatycznym naciągiem ] z 1972 roku który był tylko mało udaną reedycją...

Choć google mówi co innego ,ja wiem swoje :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną alternatywą dla białych patyków jest też model 1957 Reissue (lub Replica) - wzorowany na CK 2915. Nie wiem właściwie dlaczego jest on tak bardzo niedoceniany na rynku - jego wartość jest dużo niższa od klasycznych Moonwatchów, a różni się w zasadzie tylko pierścieniem i wskazówkami. I to moim zdaniem na korzyść.

 

ZHDIZvk.jpg

(Na zdjęciu pożywka dla miłośników R. :D)

 

jak dla mnie jest rewelacyjna i ładniejsza o niebo od moonwatcha, choć pewnie narażam się na gromy z jasnego nieba ;)

jutro PO na bazarek i rozpoczynam poszukiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  ;) i jest "króliczek" do gonienia, ale który?  

 

Trzeba gonić całe stadko  :rolleyes: 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten Twój bez lupki to tak słabo do lansu,oj słabo

 

To samo bym wczoraj napisał, gdyby nie to, że byłem już w objęciach Morfeusza.

Co to za lans, jak nie ma lupki, wkład bezela ma z puszki po sardynkach, a uszy jakieś takie anorektyczne...  ;)

 

 

 
Co do wyglądu nie dyskutuję.
Ale wodoszczelność 3 atm w użytkowym zegarku?
Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ok. pół roku temu 8 teleskopów do Speedmasterów Date lub Reduced (19mm), a tydzień temu odebrałem 4 szt.do Seamastera. Sprzedali mi bez problemu, tylko musiałem dość długo czekać (z 3-4 tygodnie). Cena to bodajże 6-7 zł sztuka - więc normalnie. Seiko drożej się ceni za teleskopy. Te od Omegi (takie same ma np. Breitling) są na prawdę porządne i biją na głowę Hirscha, które do tej pory uznawałem za bardzo dobre.

 

Tak by the way, to polecam zmieniać raz na jakiś czas teleskopy, bo głupio zgubić zegarek za kilkanaście tys. przez zużyte teleskopy za 14 zł, a mi raz prawie się to zdarzyło. :-/ Od tamtej pory wymieniam teleskopy we wszystkim co kupiłem jako używane.

Ja zapłaciłem za 5 teleskopów importowanych Seiko 90zl, a Polski importer chciał 20-25 zł za sztukę 0_o.

 

Zgadzam się, ja jak kupuję używany zegarek to zawsze zakładam nowe teleskopy.

 

Ten x-33 ma świetny niebieski kolor paska.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wodoszczelność 3 atm w użytkowym zegarku?

 

 

Da się przeżyć 3 atmosfery to 20 m słupa wody więc nawet można zaryzykować jakieś płytsze nurkowanko... na siłę 

 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dobrze wiesz, to wszystko są statyczne, a przekroczyć to można myjąc ręce pod kranem z większym ciśnieniem wody lub przy pierwszym lepszym skoku do basenu czy przy pływaniu ;)

Zresztą jeśli dobrze pamiętam, to nurkujesz, wiec pewnie nie trzeba Ci takich rzeczy pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dobrze wiesz, to wszystko są statyczne, a przekroczyć to można myjąc ręce pod kranem z większym ciśnieniem wody lub przy pierwszym lepszym skoku do basenu czy przy pływaniu  ;)

Zresztą jeśli dobrze pamiętam, to nurkujesz, wiec pewnie nie trzeba Ci takich rzeczy pisać

 

Jest tak jak piszesz ale przyjmuję że Omega stosuje normy ISO dla wodoszczelności zegarków czyli jak dobrze pamiętam badają przy ciśnieniu statycznym i odchyłki dynamiczne na poziomie +50% Inaczej wyglądają "klasy wodoszczelności" Ale jak dokładnie to ja sam nie ogarniam  :D kojarzę tylko że klasa szczelności do 10 000 m pozwala na bezstresowe mycie zębów pod warunkiem że płukamy japę wodą z kubka a nie pod strumieniem z kranu 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 01:15

sneer, dnia 10 Lut 2015 - 09:44, napisał: snapback.png

Estetyka i wygląd to rzecz zawsze mocno subiektywna , a ja mysle ze przyjdzie i czas na te coni..

Co do słabszych modeli to dla mnie egzemplarze z cal 10xx - te staram sie omijać z daleka jesli mówimy o prostych 3-wskazowkowcach

 

 

Ploprof, SHOM,  JEDI, Baby ploprof, 1000m - naprawdę starasz się omijać te 10xx ? :) :) :)

 

Primo: mówiłem o prostych 3-wskazówkowcach jak geneva, seamaster

Secundo: to co mówil Marek plus ode mnie => omijam te co podałeś bo w 90% to Australia :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w Australii, poza tym, że tam chodzą na głowie? :)

Przecież WatchCo to w 100% oryginały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w Australii, poza tym, że tam chodzą na głowie? :)

Przecież WatchCo to w 100% oryginały...

 

Przymierzałem się do tego już kilka razy ale moja "ortodoksyjność zegarkowa" nie pozwala mi na nabycie zegarka vintage poskładanego obecnie z części magazynowych...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ się ortodoksyjny zrobił Pejter ...lata praktyki co?? ;)

 

U mnie od rana świetna pogoda chyba dlatego że błękitna tarcza przegoniła chmury :D

 

2.jpg

 

i z cyklu na bransolecie :

 

3.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziles mnie Marek ... Typowy nuras :P

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyśliłem nic innego jak do tej pory więc na razie n meshu ;)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Omega dzisiaj

 

post-16365-14237804354745_thumb.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam ze nowa PO, powinna mieć taką wysokość jak stara. Aż nie chce mi się wierzyć że Omega MUSIALA zwiększyć wysokość zegarka,

Metalowy dekiel tez byłby fajnym dodatkiem. Nigdy nie kupiłbym nowej czarnej PO, ta jest ok


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

5ae49a6576c7c2b2med.jpg

 

Omega PO w Atlantyku, slona woda nie straszna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Taka ciekawostka, nie wiem jak odbywa sie regulacja zegarkow w Omedze ale bedac nad oceanem w goracym i wigotnym powietrzu (zegarek caly czas na reku) w ciagu 7 dni zero jakiejkolwiek odchylki w chodzie, sprawdzone na 100% zato w moim miejscu zamieszkania zimnym lodowym swiecie, zawsze spieszy sie na +1 w ciagu doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Omega PO w Atlantyku, slona woda nie straszna :)

 

Pięknie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie  :)

 

Zdjęcie jak z katalogu Oemgi, a nawet lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

AT na 8500 też jest wyraźnie grubsza niż AT na 2500.

Dodatkowo PO 8500 ma dużo grubsze szkło a dodając tylne - też musi być grubsze przy wodoszczelności 600M. Zatem różnica w grubościach PO jest wytłumaczalna i konieczna, można by kwestię grubości w rzeczy samej częściowo uratować po prostu metalowym deklem. Taki np. SDDS ma szkło o grubości aż 5 mm więc pewnie ta różnica w grubościach AT i PO ( 2,7 mm ) prawie w całości zdeterminowana jest grubością szkieł.

 

 

Albo z katalogu  Sony Xperia Z :)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, nie wiem jak odbywa sie regulacja zegarkow w Omedze ale bedac nad oceanem w goracym i wigotnym powietrzu (zegarek caly czas na reku) w ciagu 7 dni zero jakiejkolwiek odchylki w chodzie, sprawdzone na 100% zato w moim miejscu zamieszkania zimnym lodowym swiecie, zawsze spieszy sie na +1 w ciagu doby.

 

Teoretyzując- Można by przyjąć że im niższa temperatura tym podzespoły mają "większe luzy" między sobą tym samym mniejsze tarcie i odwrotnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, moja Omega SMP300 póki co robi średnio -5s na dobę. Odczyt po tygodniu codziennego noszenia. Już bym wolał +10 :)

Po cichu liczę jednak, że się nieco dotrze w ciągu kolejnych miesięcy, bo na razie nie chcę, żeby ją rozkręcali (dokładnością zresztą ociera się niemalże o ten nieszczęsny COSC :D). 

 

Wywar - ale wymodziłeś fotkę. To mi przypomina, że już za miesiąc będę miał dostęp do sprzętu i wreszcie wrzucę parę nieprześwietlonych zdjęć :D.

A zegarek wspaniały :)

P.S. jakim słoikiem robione?

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.