Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

atrax, o tradycyjny COSC się może i ociera. Omega niestety zastrzegła sobie bardziej rygorystyczny zakres dopuszczalnych odchyłek (-1/+6 s), więc chyba coś jest nie tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, u mnie mechanizm 8500 docierał się ok. roku codziennego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atrax, o tradycyjny COSC się może i ociera. Omega niestety zastrzegła sobie bardziej rygorystyczny zakres dopuszczalnych odchyłek (-1/+6 s), więc chyba coś jest nie tak. :)

Wszystko wporzo z zegarkiem atrax'a :) Ja juz tu pisalem i to chyba to atraxa ze mojej zony zegarek na tym samym mechanizmie robil -4 az skoczyl do -7. Nakrecony ponownie to sie poznil to spieszyl. Po 3 miesiacach sie w miare unormowalo na poziomie -2 s na dzien. W Omedze chetnie wyreguluja, ta fakt, ale beda zalecac zeby nie otwierac nowego zegarka i zaczekac. Gwarancja dluga, wiec czasu sporo :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też coś tak wydaje ;D. Zresztą, z -7 zjechał na -5 w ciągu 2 tygodni, więc tendencje nie są najgorsze. Dam mu rok, a później na regulację :). Eterna też z pół roku się docierała.

stateless - u mnie mechanizm zachowuje się identycznie i nakręcenie mu pomaga ... ale nawet specjalnie nie zamierzam go kręcić, tylko nosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ciekaw jestem jak tym niedotartym mechanizmom udaje się przejść certyfikację... :unsure:
Czy to możliwe, że te kilka miesiecy bezruchu (od momentu wydania certyfikatu w COSC do chwili zakupu zegarka przez klienta) tak negatywnie wpływa na ich pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ciekaw jestem jak tym niedotartym mechanizmom udaje się przejść certyfikację... :unsure:

Czy to możliwe, że te kilka miesiecy bezruchu (od momentu wydania certyfikatu w COSC do chwili zakupu zegarka przez klienta) tak negatywnie wpływa na ich pracę?

Tez sie nad tym zastanawialem i doszedlem do wniosku, ze to zalezy tez kto jak sie z tym zegarkiem obchodzi. Ja na swoj nie narzekam. Od 30 listopada do dzis spoznil sie 49 sekund, wiec wynik bardzo dobry. 80% z tego czasu to bylo juz na koniec grudnia, wiec cos sie musialo poprawic ostatnio :D

Widze tez ze 2500d wersja jest bardziej czula na rezerwe chodu. Przynajmniej tak wynika po tym modelu de ville co mam na stanie. Dluzej polezy w bezruchu i zupelnie inne odchylki niz na pelnym zapasie energi


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa HV chodziła od razu super dokładnie, musze sprawdzić PO.

Chyba udało mi się ująć jaki kolor ma ta niebieska wersja

 

post-16365-14238665481252_thumb.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo duży nadgarstek wiec u mnie 5513 wygląda na mały zegarek, ale i tak go nigdy nie sprzedam. Czasami żałuję że mam takie łapy, bo jest wiele vintage zegarków co chciałbym mieć, na jednym z czołowych miejsc byłaby Omega pie Pan I kilka jeszcze innych zegarków


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irekm, idziesz, dajesz, ćwiczysz - zdjęcia Twoje są coraz lepsze ewidentnie. Już nawet przestają odstręczać od danego zegarka   :)

Widze tez ze 2500d wersja jest bardziej czula na rezerwe chodu. Przynajmniej tak wynika po tym modelu de ville co mam na stanie. Dluzej polezy w bezruchu i zupelnie inne odchylki niz na pelnym zapasie energi

 

Z żalem zawiadamiam, że potwierdzam. Nie ma tragedii ale ewidentnie mój 2500D delikatnie ustępuje stabilnością chodu w funkcji naciągu sprężyny mechanizmowi 2897 elabore. Ten pierwszy od pełnego naciągu licząc, pokonując pierwsze 12 h z odchyłką bliską 0 ( w najwolniejszej pozycji ) drugie pół doby robi o 1 sekundę szybciej a trzecie - ok. 1,5 s szybciej. W tym czasie pan Lelok na 2897 - pierwsze ok. 32 h pokonuje z odchyłką praktycznie niezmienną. Dopiero gdy na wskaźniku paliwa widnieje poniżej 10h - zaczyna późnić.

 

Aczkolwiek efekt jest taki, że mój 2500D  o dwumiesięcznym stażu - przebywając na ręce oraz leżakując połowę doby na najwolniejszej pozycji - powtarzalnie robi od 0 do +0,5 s. Podsumowując całościowo dotychczasową eksploatację, uwzględniającą dłuższe niż 12 s leżenie oraz rotomat - od 0 do +2,5 s na dobę. Przez 1,5 miesiąca - +59 s. Trafiło się jak ślepej kurze ziarno.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz od rozpoczęcia pomiarów, odstawiłem zegarek do pudełka na 24h leżakowania i po powrocie do domu widzę, że 0 jakichkolwiek odchyłek od wczorajszego -x.

I dobrze, olewam to, bo chyba za bardzo przewrażliwiony byłem na tym punkcie. Tendencje raczej zmierzają ku większej dokładności, więc jeśli raz na miesiąc przestawię go o minutę, to mi się krzywda nie stanie - Omedze też nie ;).

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

f0bd53d5d520de51m.jpg

 

Zdjecia zrobione Olympusem TG3, polecam, swietny pod wode

f0bd53d5d520de51med.jpg

Edytowane przez Wywar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po Twoim awatarze (exifa nie sprawdzałem,bo zdjęcia oglądam na tel.) bardziej bym podejrzewał jakiś poważniejszy sprzęt z obudową podwodną

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa HV chodziła od razu super dokładnie, musze sprawdzić PO.

Chyba udało mi się ująć jaki kolor ma ta niebieska wersja

 

attachicon.gifuploadfromtaptalk1423866546500.jpg

 

 

Bardzo lubię niebieskie modele, zwłaszcza na żywo prezentują się przepięknie! Mam jednakże pewne obawy odnośnie tytanowej koperty (że szybko się porysuje i poobija) - wyrobiłeś sobie zdanie na ten temat, czy jeszcze za wcześnie na ocenę?

 

No i tylko ten gumowy pasek jest nieciekawy. Przeszycie białym sznurkiem zupełnie mi w nim nie pasuje. Masz jakąś alternatywę dla tej gumki? :)

Edytowane przez jan3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym zegarku ta guma pasuje ( kwestia gustu wiadomo) idealnie współgra z fantastycznym kolorem koperty ( tytanowe Panerai i Corum wyglądają podobnie). Narazie nie zastanawiałem się nad żadna alternatywa do tego paska. Ale jak macie jakieś sugestie to proszę je pokazać


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym zegarku ta guma pasuje ( kwestia gustu wiadomo) idealnie współgra z fantastycznym kolorem koperty ( tytanowe Panerai i Corum wyglądają podobnie). Narazie nie zastanawiałem się nad żadna alternatywa do tego paska. Ale jak macie jakieś sugestie to proszę je pokazać

232.90.46.21.03.001

czyli na bransolecie

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć do klubu z moją PO :)

 

uaVquk.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek i tutaj Ci gratuluję :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapisze sie zacnego klubu z moim nabytkiem rocznik 2011. Zdjecie chwilowo takie, wkrotce postaram sie o inne lepsze.

6e55f4880d8e926d5125b4d216bf228e.jpgee1f58830279431d029f3fedce2dbd49.jpg6a490f204d2a82fd77f263256fd60a19.jpg7b4bb21dbd1ab61ee1a32b3c1cb503b2.jpg00470bde8f7fdd76484c0a4972232d66.jpg rozmiar 45, 42 to jednak ciutek za malo:)

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.