Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Niech sobie inwestują w te nieelastyczne cenowo butiki, byleby tylko nie kasowali pozostałych oficjalnych punktów dystrybucji. Mam nadzieję, że nie skasują. W moim mieście wygląda to tak, że były pewne obawy co do dalszej sprzedaży Omegi w jednym z autoryzowanych salonów, a był to już okres kiedy Omega planowała ograniczenie sieci dystrybucji i skoncentrowanie tej dystrybucji właśnie w butikach. Okazało się, że "mój" salon, w tych warunkach niepewnej przyszłości, jednak zachował sprzedaż Omegi. Zatem z mojego punktu widzenia (i pewnie z 80% klientów w tym kraju) wygląda to tak, że butik służy tylko po to żeby pooglądać parę modeli, dokonać wyboru, a zakup sfinalizować tam gdzie jest taniej. Dostaję ten sam zegarek, z taką samą gwarancją, więc przepłacanie kwoty rzędu 2-3 tys. zł (czasem więcej) jest dowodem na wyjątkową rozrzutność lub frajerstwo.

Jeżeli butik na Pl. Trzech Krzyży nie daje absolutnie żadnego rabatu, to dobrze wiedzieć. Będę tam zaglądać tylko na przymiarki. Gdybym jednak nieświadomie zapytał jaka jest cena ostateczna do zapłaty i dostał odpowiedź, że taka jak na metce, to chyba zaśmiałbym się sprzedawcy prosto w twarz.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jednak nieświadomie zapytał jaka jest cena ostateczna do zapłaty i dostał odpowiedź, że taka jak na metce, to chyba zaśmiałbym się sprzedawcy prosto w twarz.

 

 

Ja właśnie taką odpowiedź usłyszałem, oczywiście sprzedawca wyjaśnij, że oni nie dają żadnych rabatów, lecz wartość dodaną w postaci organizowanych dla swoich klientów eventów z różnych okazji. Taki klub wzajemnej adoracji.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie taką odpowiedź usłyszałem, oczywiście sprzedawca wyjaśnij, że oni nie dają żadnych rabatów, lecz wartość dodaną w postaci organizowanych dla swoich klientów eventów z różnych okazji. Taki klub wzajemnej adoracji.

 

Niech nie pierniczą, bo rabaty i eventy nie wykluczają się wzajemnie, czego osobiście doświadczam wraz z małżonką w "swoim" salonie ;)

A to, że ostatnio rezygnuję z tych eventów, wynika wyłącznie z faktu, że tam się rzeczywiście zbiera towarzystwo wzajemnej adoracji i niekoniecznie czuję się tam komfortowo. Aczkolwiek same eventy są na niezłym poziomie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Teraz masz wybór - ale to się pewnie zmieni. Tissot, Certina zniknęły ze sporej ilości sklepów, bo nowe warunki były nierealne - na półkach są jeszcze wyprzedaże magazynu. Omega tym bardziej może pójść tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Londynie maja tych butikow, jesli dobrze licze, 5. Przed zakupem PO tez sie wybralem, tylko do dwoch, przymierzyc i porozgladac sie. Faktycznie obsluga  byla mila ale placic 4k GBP a placic 20% mniej kupujac gdzie indziej znaczy, ze ich klientem nie bede :D Pytanie o znizke spotkalo sie z dosyc zimna reakcja w jednym a zrezygnowania w drugim :).

Juz po zakupie pare miesiecy przy zmianie paska na bransolete ucialem sobie pogawedke z sprzedawca, tak przy okazji. Oni robia to za darmo a inny autoryzowany AD chcial kaske.

Przynajmniej tutaj, licza strasznie na turystow spoza uni, ktorzy maja zakupy VAT free i wtedy cena dla nich wyglada atrakcyjnie. Dokladnie jak to jest w Warszawie to nie wiem, ale jest sporo ludzi, ktorzy nie patrza dokladnie na cene i po prostu cos chca i juz. Tacy wyjda z butiku z zegarkiem bo zakup jest przyjemny plus nie kazdy szuka gdzie jest taniej.

 

P.S Jeszcze dzis ma byc jakas nowa premiera procz tego co juz bylo. Ciekawe czy wypuszcza nowa PO :)

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No i Broad Arrow stał się moim faworytem Omegowego Basel 2015 :)

 

Edit: 16,17mm grubości... Gdyby udało się zachować racjonalną grubość do 13-1 40m (choćby poprzez zastosowanie manualnej wersji co-axial) to byłby to graal.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje ze nie bedzie nowego PO :D niech wydaja nowosci jakie chca ale jak bedzie ich za duzo to tez nie dobrze.

 

Juz maja dwa udane zegarki, ten Globemaster i Speedmaster 57, reszta slabo wyglada. Chociaz zona mowi ze caly czarny Speedy jest ladny ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Zaczynam doceniać vintyżowy look...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOIS Rose Gold

Podobno na żywo świetna.

 

Baselworld-3-18-1-18.jpg?zoom=3&resize=4

 

'57

 

Baselworld-3-18-1-16.jpg?zoom=3&resize=4

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globemaster stalowy jest super fajny, wiadomo coś o cenach?

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globemaster stalowy jest super fajny, wiadomo coś o cenach?

Szkoda tylko że stalowego nie ma z jasna tarcza...ale może za rok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu podobna sprzeczność interesów jak z hipotecznym Rolexem Pepsi w stali


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co w tym Globemasterze karbowany bezel? Podpada to za mocno pod Rolexa. 

Moze ktos wie czemu Omega nie reaktywuje chywa swojej najbardziej udanej serii Constellation?

 

EDIT: Teraz widze, ze ten Globemaster to nawiazanie do Constellation (Pie-Pan, Planetrarium) ale jakies to nieplene i niekonsekwentne

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to juz znam kolejny cel zakupowy:) wczoraj na stronie omegi był tylko granatowy i złoty. Jasna tarcza i czarny pasek z krokodyla i mam swojego wymarzonego garniturowca, nie trzeba zbierać na tresora:)

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A wiadomo już jaką grubość ma Globe? Biorąc pod uwagę ostatnie tendencje boję się 14mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Granatowy Globemaster z granatowym paskiem całkiem mi się podoba.

Ale jak będzie miał 14 mm to sytuacja ulegnie zmianie.

Omega_Globemaster_03-630x630.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Opamiętać się to powinna Omega (i nie tylko zresztą, choć ona ostatnio przoduje w tej dziedzinie) - zwykłe zegarki po 14-17mm są po prostu śmieszne - koperty, w których kiedyś mieściły się triple date chrono teraz są małe w porównaniu z dwuwskazówkowymi modelami. Zamiast korzystać z rozwoju technologii do miniaturyzacji jak na przykład Nomos, dalej bawimy się w cegły przypinane do nadgarstka, które wyglądają dobrze jedynie przy naprawdę konkretnych nadgarstkach (zdecydowanie ponad przeciętnych). Grubości po 17mm powinny być zarezerwowane dla zegarków profesjonalnych (ploproof, sea-dweller) czy pojedycznych specyficznych projektów typu Mark III - a nie do całej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak lamentujecie z tymi grubościami? Macie oficjalne info, że Globemaster będzie miał 14mm lub więcej? Bez paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No właśnie nie mam żadnego info, ale nowe werki do tej pory zawsze wiązały się z większą grubością - nawet o 4mm względem analogicznego modelu. Tutaj jest taki właśnie werk i do tego jeszcze medalion na szafirze, który już i tak jest zbędnie wypukły i generuje efekt lewitującego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT na 8500 ma 13mm, Globe będzie miał może o 1mm więcej, ale tego jeszcze nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.