Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarkowe marzenie spelnione.

 

[tutaj zdjęcie Omegi Speedmaster Reduced, którego z niezrozumiałego dla mnie powodu nie mogę załączyć...]

 

Na razie mam mozliwosc tylko zrobienia zdjecia telefonem.

 

Słuchaj, nie rzucaj słów na wiatr.. mówię z autopsji!

 

U mnie jeszcze niedawno spełnieniem zegarkowym, popartym współgraniem z małym obwodem mojego nadgarstka, była ona:

 

f27p07.jpg

 

... ale długo nie wytrzymałem :D

 

1zoe2s6.jpg

 

Moonwatch 42mm dobrze układa się na mniejszych nadgarstkach i znajdziesz na to wiele dowodów na tym forum:)

 

Także pogadamy za rok!


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ten Moonwatch. Może kiedyś :D.

 

Swoją drogą, mogę powiedzieć teraz, że odkąd kupiłem SMP 300, to przestał dla mnie istnieć świat diverów :P. Tak mi się ten zegar wstrzelił w mój gust, że niczego nurkopodobnego już nie potrzebuję ;)... chociaż nowa 300 master co-axial w niebieskim jest całkiem ładna.

Nieustannie chodzi za mną jednak AT. Minęły miesiące i moja lista potencjalnych zakupów zawęziła się w zasadzie do trzech modeli: Grand Seiko hi beat, IWC Ingenieur i koniecznie niebieska Omega AT - albo starsza wersja z mniejszą kopertą, albo nowa Master Co-Axial.  Przymierzałem sobie ostatnio tę drugą i powiem, że brak ramki wokół daty specjalnie mi nie przeszkadza, a i da się jakoś przeżyć te polerowane ogniwa... zwłaszcza, że ta antymagnetyczność mechanizmu to nie w kij dmuchnął, a możliwe, że przyda mi się jakiś antymagnetyczny zegarek w nowej pracy (cyklotrony, uje muje, silne magnesy). Ech, ciężki wybór, ale na szczęście to plan na koniec tego roku, jeśli nie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywać, że jest dożywocie, chyba że kiedyś zmienię na "sapphire sandwich".. tutaj pytanie - czy noszą się tak samo (waga, grubość, itp.)?

 

@atrax: od dawna obserwuję zdjęcia Twojej SMP 300... może kiedyś :D

Edytowane przez robertn

instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Sandwich wizualnie jest nieco inna - różni się profilem szkła (inna krzywizna) i mlecznym pierścieniem który również nieco odmienia zegarek optycznie. Zdecydowanie kwestia do oceny na żywo - jednemu przeszkadzać nie będzie, innemu zepsuje zegarek. Natomiast zawsze można do hesalitu dodać szklany dekielek - oryginalny jest dość drogi, ale dobry zamiennik można dorwać już za 400zł - niedługo się dowiem jak się sprawdza ;)

A tymczasem jeszcze w stanie oryginalnym (strasznie lubię efekt znikającej miejscowo krawędzi tarczy przy indeksach - po jednej stronie wyraźnie widać krawędź, po drugiej zlewa się idealnie)
wYK8Q8f.jpg

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch ma coś w sobie, już zaczynam się nakręcać , a to zły znak. ;) Robertn gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu chorowałem na PO, pewnie nawet wiesz Krystian który mam na myśli, jednak zdefiniowane kryteria finansowe oraz szczęśliwy zbieg okoliczności sprawiły, że wylądował u mnie 42 mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje świetny zegar, właśnie na gumie lubię go najbardziej, chociaż na innej :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonradR gratuluję szybkiego zakupu, piękna omega,

 

choć ja podobnie jak Krystian, wolę 2531.80

post-69167-0-48588700-1430073284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję, PO to świetny zegarek, mimo że największą słabość mam i tak do klasycznego SMP 300:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój nowy, dzisiejszy nabytek :)

 

 

Piękna po prostu :D

Edytowane przez cook

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KonradR

gratuluję, rzeczywiście jest piękna.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

@Krystian, @sanik - gdyby tylko finanse pozwalały to bez wahania zachowałbym również starszy model nurka :) a najlepiej żeby stworzył z nimi Omegowe trio wymieniony wyżej Moonwatch (niemniej piękny)... może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój nowy, dzisiejszy nabytek :)

 

 

Gratulacje takimi nabytkami obalamy Mit ( że Łódź jest biedna ) i nie mamy autoryzowanego salonu Omegi w naszym mieście Jeszcze raz gratulacje

Edytowane przez cook

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gratuluje odwagi  :) ja nuram tylko z suunto i to nie jest zegarek: pozdrawiam

Nie ma co się strachać, z zewnątrz zegareczek nie cierpi gorzej ze stabilnością chodu pod wpływem zmian temperatur ale da się z tym żyć. 

Suunto ostatnio popełniło fajny zegareczek w kilku ciekawych wariantach http://www.suunto.com/pl-PL/Watch-Collection/Kolekcja-Suunto-Essential/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co się strachać, z zewnątrz zegareczek nie cierpi gorzej ze stabilnością chodu pod wpływem zmian temperatur ale da się z tym żyć. 

Suunto ostatnio popełniło fajny zegareczek w kilku ciekawych wariantach http://www.suunto.com/pl-PL/Watch-Collection/Kolekcja-Suunto-Essential/

 

Fantatyczny jest. Chyba sprzedam swoje Omegi i kupie 8 zegarkow Sunto :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie! Kiedy jakies spotkanie w stolicy? :)

post-64462-0-84195900-1430312431_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje takimi nabytkami obalamy Mit ( że Łódź jest biedna ) i nie mamy autoryzowanego salonu Omegi w naszym mieście Jeszcze raz gratulacje

 

Z tym naszym miastem to faktycznie jakiś kabaret. Byłem wczoraj w Manufakturze celem rozeznania się w dostępności i cenie bransolety do świeżo zakupionej Omegi. Znam mniej więcej pułap cenowy, bardziej byłem ciekaw jak z dostępnością.

Oczywiście salony Apartu oraz W.Śliwiński odpadają na starcie, bo w Omegi się nie bawią. W pierwszej kolejności udałem się do Hour Passion - w końcu Swatch Group, więc chyba powinni coś wiedzieć. Ekspedientka na moje zapytanie zrobiła wielkie oczy, naradziła się z drugą i ostatecznie zostałem poproszony o pozostawienie numeru telefonu, a dziś miałem dostać informację czy w ogóle są w stanie takie akcesorium sprowadzić i ewentualnie za jaką kwotę. Oczywiście do dziś wieczór telefon milczy...

Niezależnie od powyższego udałem się jeszcze do salonu W.KRUK - mają oficjalną dystrybucję Omegi. Moja wizyta była krótka, wręcz kurtuazyjna, a rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

- "Chciałbym zapytać o możliwość zamówienia u Państwa bransolety do Omegi PO (...)"

- "Niestety w naszym salonie nie posiadamy zegarków i akcesoriów tej marki"

- "Ten zegarek został kupiony w jednym z Waszych salonów w Warszawie. Niemożliwe, że mając w swojej ofercie zegarki Omegi nie prowadzicie dystrybucji akcesoriów..."

- "Cóż, w takim razie zapraszamy do salonu w Warszawie"

- :blink:

 

No po prostu jaja :)

Swoją drogą planuję odwiedzić W.KRUK w Galerii Łódzkiej, podobno tam coś mogą wiedzieć oraz jedynego rozsądnego zegarmistrza w tym mieście (przy ul. Zamenhofa). Jak zrobię rozeznanie to podzielę się wrażeniami, może komuś się przyda na przyszłość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem pierścień ze szkiełkiem z omegi geneve, ale nie wiem jak wyjąc wałek żeby można było wyjąć mechanizm? czy ktoś mi podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 300 M u Śliwińskich to jedyny salon w Łodzi który chciał sprowadzić i sprzedać omegę ( może od grudnia coś u Nich zmieniło ) :(

Obyś w Galerii u Kruka nie trafił na gościa , który nie potrafił odróżnić 300 M od PO  :blink:

Co do Tempusa na Zamenhofa może coś pomogą MI poprawiali bransoletę w omedze , co Vintage to raczej bym odpuścił ( tylko werki robią dobrze ) Omegi do 2500.

Ale po mimo tego kochamy to miasto  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem pierścień ze szkiełkiem z omegi geneve, ale nie wiem jak wyjąc wałek żeby można było wyjąć mechanizm? czy ktoś mi podpowie?

Odkreć dekielek -najmniejsza śrubka znajdujaca sie najblizej koronki - lekko naciśnij..walek wyjdzie wraz z koronką....http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Omega_1030

 

Jesli to oczywiscie ta którą prezentowaleś....:-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkreć dekielek -najmniejsza śrubka znajdujaca sie najblizej koronki -delikatnie przekręc..walek wyjdzie wraz z koronką....

Skoro kolega usiłuje wyjąc mechanizm od strony szkiełka to być może jest to koperta typu unishell,(aka monoblock) i wtedy żeby wyjąć wałek z koronką trzeba użyć trochę siły.Pociągnąć za koronkę znacznie mocniej niż przy jej wyciąganiu do regulacji wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to monoblock, trochę boję się używać siły ;) potem wystarczy ją wcisnąć z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.