Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinie, kupiłem sobie na otarcie łez  :D

 

2015_05_17_15_15_25.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Przeglądając różności w internecie zauważyłem taką ciekawą Omegę:

Museum 1938 Pilot ref: 5700.50.07.

 

Musze przyznac, że wygląda nieco inaczej niż większość współczesnych modeli Omegi.

 

57005007-20.png

Chiałbym się spytać czy może ktoś miał do czynienia z tym modelem. Jakie sprawia wrażenie na żywo? Czy z tym zewnętrznym pierścieniem godzinowym nie wygląda dziwnie i czy nie pomiejsza on mocno zegarka? Sam rozmiar 40mm wydaje się w sam raz. Natomiast roztaw uszu (dośc długich) to ponoć aż 24mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcinie, kupiłem sobie na otarcie łez :D

 

2015_05_17_15_15_25.jpg

Piękna jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki uprzejmości kolegi w końcu udało mi się spełnić moje marzenie. Zdjęcia zrobione na oknie :D ale nie mogę wytrzymać żeby się nie pochwalić :)

 

Dzięki Marek ;)

 

84334897a8b8e978b06830d93551bfbc.jpg8222f37b3a937c0bf9e61d05217a50a8.jpg4a489ab69b90f670d93622a3e4b59b7c.jpgb4edd1da0f9b9921f5b246c5fd26394b.jpg

zacna sztuka ;)

ja speediego na skorze musze sobie kiedys sprawic... prawie juz takiego kupilem, ale wskoczyl PO... ktory z biegiem czasu totalnie mi sie znudzil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wracam do klubu z nowym urodzinowym nabytkiem. Wcześniej miałem seamastera London olympic 1948 i w niej strasznie podobała mi się czcionka użyta do oznaczenia indeksów. Był to świetny zegar ale z powodu adhd które większość z nas tutaj posiada zegar poszedł dalej w świat. Potem był seamaster 300 m kwarc 41 mm i pamiętam że to był bardzo wygodny zegarek. Do dziś żałuję że sprzedałem bo jeden kwarc by się przydał a ten był idealny. No i na zbliżającą się czterdziestke zrobiłem sobie prezent w postaci 300m chrono i jestem zadowolony. Nie ma typowych fal dla 300m ale za to wypolerowane powierzchnie pięknie przedstawiają się w świetle odbitym. Z TEGO powodu zegarek stracił  wg mnie na funkcjonalności. Zamiast patrzeć która godzina człowiek zerka i cieszy oko wyglądem :)

post-22504-1431879707,6561_thumb.jpg

post-22504-1431879716,5244_thumb.jpg

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w porównaniu do poprzedniego chrono (tarcza falista) ta wersja sporo fajniejsza.

Gratulacje


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Seamaster, wersja bez fal jest bardziej "odświeżona" i o wiele bardziej czytelna niż poprzednik, choć właśnie ze względu na czytelność ja osobiście wolę wersję bez chrono;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Przeglądając różności w internecie zauważyłem taką ciekawą Omegę:

Museum 1938 Pilot ref: 5700.50.07.

 

Musze przyznac, że wygląda nieco inaczej niż większość współczesnych modeli Omegi.

 

57005007-20.png

Chiałbym się spytać czy może ktoś miał do czynienia z tym modelem. Jakie sprawia wrażenie na żywo? Czy z tym zewnętrznym pierścieniem godzinowym nie wygląda dziwnie i czy nie pomiejsza on mocno zegarka? Sam rozmiar 40mm wydaje się w sam raz. Natomiast roztaw uszu (dośc długich) to ponoć aż 24mm.

Na żywo oczywiście wygląda dużo, dużo lepiej. Sam byłem zdziwiony bo zdjecia ktore widzialem wcześniej dawały mi raczej odczucia pewnej niskiej jakosci wykonania. Generalnie zegarek ponadczasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wprawdzie zamieściłem już post w dziale Vintage, ale powtarzam go tu.

Poszukuję części do werku 40.6L T2 15P - koło minutowe, balans i wałek. W necie znalazłem oś balansu i wałek, więc jakby resztę udało się skompletować to dokonałbym zakupu.

Mając nadzieję, że coś się znajdzie w Waszych przepastnych zasobach - Pozdrawiam, Pires

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano... Przypadła mi do gustu, i ta dokładność chodu... Mimo że bez 3 karty to +/- 1sek doba.

Edytowane przez login

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie!

Gratuluję. Super jest ta PO na 8500.. moje zegarkowe ADHD zaczyna się powoli odzywać i chyba moja obecna PO 2500 nie wytrwa do wakacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki :) trafiły sie to wziąłem :D naprawde są super szczególnie "a time capsule"

post-22413-0-32840500-1431983815_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Super jest ta PO na 8500.. moje zegarkowe ADHD zaczyna się powoli odzywać i chyba moja obecna PO 2500 nie wytrwa do wakacji :D

Daj znać, może drugi raz machniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, może drugi raz machniom.

Hehe, nie ma problemu :) Jeszcze nie mówię, że sprzedaje, a już ze 4 osoby do mnie napisały w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak drogo? :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tradycja

Miłośnicy -miłośnikom

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach od rejestracji na forum, jeden z celów został osiągnięty :)8efce6ebce3ed10d355a4d587f440d82.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Pamietam kiedys smialem sie ze wskazowek a dokladnie z tych grotow a dzis.... Uwazam ze sa swietne, czlowiek sie starzeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam kiedys smialem sie ze wskazowek a dokladnie z tych grotow a dzis.... Uwazam ze sa swietne, czlowiek sie starzeje ;)

Ja dxiś śmieję się z rolexowych mercedesów. Już się boję jak mi się odmieni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden zegarkowy zakup nie sprawił mi tyle radości :)

91e824c6afa764044d6de21964fc7904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest mieć zegar, który sprawia tyle radości :)

Ja niestety wciąż szukam tego jednego....

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Twój wkład jest niewątpliwy  :)
Teraz spokojnie poczekam na jakaś okazję z nową PO

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.