Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

SMP300 jest osobliwym przykładem, że to najtańsza linia modelowa ( wśród nurków ) cieszy się opinią najładniejszej. Szkoda, że nie ma wersji z mechanizmem 8500 i mikroregulacją bransolety - byłby to prawdziwy hit.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zmieniłem poprzednią wersję PO na nową 300-tkę i nie żałuję. Nowa tarcza wygląda świetnie. Do tego co napisałgustaw6666 zmieniłbym jeszcze na nieco bardziej stonowana bransolete - ale tego raczej nigdy nie zmienią, a szkoda bo wielu narzeka.

Bardzo komfortowy i czytelny zegarek aczkowiek do garnituru średnio mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dla mnie osobiście właśnie takie bransolety jak w SMP300, Tag Heuer Link czy bransoleta Jubilee u Rolexa są najciekawsze i zyskują dzięki unikalności - w odróżnieniu od natłoku schematycznie zaprojektowanego układu ogniw łudząco podobnych u  bardzo wielu producentów ( Planet Ocean, Submariner itp. ).


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, są różne gusta, ja juz się przyzwyczaiłem ale wolałem tą w PO.

Jeśli chodzi o wygodę to jest akuratna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy i gratulujemy :)

bardzo udany pierwszy post, choć wypadałoby zacząć od przedstawienia, ale usprawiedliwienie jest zacne ;)

 

ps. 

czy to przypadkiem nie ta Karolowa Omesia z bazarku ?

Już się poprawiam - piszę z Mazur, konkretnie z Ełku. Do niedawna uważałem, że zegarek w dobie komórek w kieszeniach jest zbędny, ale cóż … latka lecą i człowiek zdanie zmienia. Generalnie mam dość daleko do jakiegokolwiek porządnego sklepu z zegarkami, ale jak widać poradziłem sobie. Boję się tylko, że zegarkomania wciągnie mnie bez reszty, bo podoba mi się jeszcze parę innych :)

Zegarek nosi się świetnie, a nabyłem go u Pana Strojnego niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMP300 jest osobliwym przykładem, że to najtańsza linia modelowa ( wśród nurków ) cieszy się opinią najładniejszej. Szkoda, że nie ma wersji z mechanizmem 8500 i mikroregulacją bransolety - byłby to prawdziwy hit.

Tylko czy wtedy nie zrobiłaby się za wysoka? Bo w dzisiejszych czasach to jest relatywnie mały zegarek, i np. dla mnie dzięki temu bardzo wygodny, a zwiększenie wysokości by ten efekt zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe porównanie, trzeba przyznać że cal. 8500 jest naprawdę piękny i nie dziwne że szkoda byłoby go zamykać pod pełnym deklem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A roznice w sposobie zdobienia lub wrecz jego braku widzicie ? )


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe porównanie, trzeba przyznać że cal. 8500 jest naprawdę piękny i nie dziwne że szkoda byłoby go zamykać pod pełnym deklem

 

Ale ceną za to są rozmiary.

 

Względem wcześniejszych wersji mechanizmów tj. 1120 i 2500 owszem, jednak względem konkurencji na rynku – nie. Dla pierwszego z brzegu przykładu - choćby z podlinkowanego artykułu - Rolex 3135 jest o 0,5 mm wyższy niż 8500. Wprawdzie nie przekłada się to na wielkości kopert Submarinera i PO 42mm lecz to nie wynika z ograniczeń gabarytowych mechanizmów tylko z indywidualnych priorytetów marek.        

 

Rolex od zarania stawiał na funkcjonalność swoich zegarków. Głównym założeniem wysokiej użyteczności jest komfort noszenia do wszystkiego i w każdych warunkach. Jednym ze sposobów uzyskania optymalnych gabarytów zegarka jest pełny dekiel i rezygnacja z przesadnych wodotrysków  co umożliwiło masowe zastosowanie stosunkowo niskiej koperty nawet do „nurka”. Uważam, że do dziś jest to jeden z kluczowych czynników, dla których Rolex stosuje pełne dekle.  

 

Omega natomiast chcąc „chwalić się” wyglądem mechanizmu i atutami typu wyższa klasa wodoszczelności czy zawór helowy musiała  zastosować szafirowy dekiel i dodatkowe skomplikowanie konstrukcji koperty co wymusiło mniej optymalną pod tym względem jej wysokość. Doskonałym przykładem jest Omega PO 42mm 8500 o grubości 16,3 mm. Submariner bez zaworu, bez szklanego dekla i o dwukrotnie niższej klasie WR jest o 3,5 cm niższy. Ale co kto woli.

   

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się radziłem, później chwaliłem, a teraz chciałbym zapisać się do Waszego klubu z moim nowym towarzyszem.

post-82181-0-49535200-1434372681_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   

Rolex od zarania stawiał na funkcjonalność swoich zegarków. Głównym założeniem wysokiej użyteczności jest komfort noszenia do wszystkiego i w każdych warunkach. Jednym ze sposobów uzyskania optymalnych gabarytów zegarka jest pełny dekiel i rezygnacja z przesadnych wodotrysków  co umożliwiło masowe zastosowanie stosunkowo niskiej koperty nawet do „nurka”. Uważam, że do dziś jest to jeden z kluczowych czynników, dla których Rolex stosuje pełne dekle.  

Omega natomiast chcąc „chwalić się” wyglądem mechanizmu i atutami typu wyższa klasa wodoszczelności czy zawór helowy musiała  zastosować szafirowy dekiel i dodatkowe skomplikowanie konstrukcji koperty co wymusiło mniej optymalną pod tym względem jej wysokość. Doskonałym przykładem jest Omega PO 42mm 8500 o grubości 16,3 mm. Submariner bez zaworu, bez szklanego dekla i o dwukrotnie niższej klasie WR jest o 3,5 cm niższy. Ale co kto woli.

 

Można zamiast PO wybrać SMP 300, osiągi "nurkowe" ma wystarczająco bezużyteczne. Wydaje mi się że Sub powinien być porównywany raczej z tym modelem bo PO, z przyczyn o których wspomniałeś, wygody i uniwersalności Suba nie osiągnie. Trzysetka jest bardziej w tych klimatach, a że jest sporo tańsza to tylko lepiej dla niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zamiast PO wybrać SMP 300, osiągi "nurkowe" ma wystarczająco bezużyteczne. Wydaje mi się że Sub powinien być porównywany raczej z tym modelem bo PO, z przyczyn o których wspomniałeś, wygody i uniwersalności Suba nie osiągnie. Trzysetka jest bardziej w tych klimatach, a że jest sporo tańsza to tylko lepiej dla niej.

 

Pod względem wygody tak. Tyle że w SMP siedzi 2500 który ma 3,6mm wysokości. Można też zestawić Aqua Terra na 8500, wygoda i gabaryty mechanizmu wraz z kopertą zbliżone do Suba.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wygody tak. Tyle że w SMP siedzi 2500 który ma 3,6mm wysokości. Można też zestawić Aqua Terra na 8500, wygoda i gabaryty mechanizmu wraz z kopertą zbliżone do Suba.

moim zdaniem werk 3135 Rolexa a 8500 Omegi ciężko zestawiać razem....Omega oferuje o wiele więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem werk 3135 Rolexa a 8500 Omegi ciężko zestawiać razem....Omega oferuje o wiele więcej

 

Funkcjonalnie oczywiście tak, zresztą technicznie też. Rozważałem kontekst wpływu gabarytów mechanizmów na wymiary kopert.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy butik Omegi w Warszawie praktykuje wysyłki towaru kurierem?

Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia, ale co szkodzi zadzwonić i zapytać


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak chciałem zapytać o cal. 8500 to pojawił się odpowiedni wątek :)

Podczas ostatnich upałów od czwartku do niedzieli moja PO 8500 zaczęła robić +5 s/dobę.

Wcześniej było +1, +1,5 s/dobę bez względu na użytkowanie.

 

Czy ktoś zauważył coś podobnego w swoim 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście trochę nie podoba się polityka robienia "jak największych zegarków - w każdą stronę". Nawet jak ma być to mniejszy zegarek by pasował na mniejsze nadgarstki to jest pchany w boki i do góry. Owszem, taki zegarek jest lepiej widoczny itd... ale gdzieś jest jednak ta granica dla każdego z nas której przekroczenie powoduje zaburzenie estetyki. Mi i PO i sub się bardzo podobają ale moim zdaniem to zegarki z zupełnie innej kategorii mimo, że teoretycznie to divery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak chciałem zapytać o cal. 8500 to pojawił się odpowiedni wątek :)

Podczas ostatnich upałów od czwartku do niedzieli moja PO 8500 zaczęła robić +5 s/dobę.

Wcześniej było +1, +1,5 s/dobę bez względu na użytkowanie.

 

Czy ktoś zauważył coś podobnego w swoim 8500?

W mojej nie zauważyłem różnicy pomimo upałów. Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak chciałem zapytać o cal. 8500 to pojawił się odpowiedni wątek :)

Podczas ostatnich upałów od czwartku do niedzieli moja PO 8500 zaczęła robić +5 s/dobę.

Wcześniej było +1, +1,5 s/dobę bez względu na użytkowanie.

 

Czy ktoś zauważył coś podobnego w swoim 8500?

Nie zauważyłem różnicy,

może to wzorzec czasu Ci się rozjechał a nie Omega  :rolleyes:


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się pochrzaniło.

Czy wiecie w jakich granicach temperaturowych jest regulowany mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.