Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów !

Chciałbym pochwalić się swoim nowym nabytkiem i zasięgnąć opinii co o nim sądzicie.

Mianowicie jest to Omega z 1924r (jak sądzę) złożona przez Warszawskiego zegarmistrza W. Grabau który miał zakład zegarmistrzowski na ul Marszałkowskiej post-53167-0-33987900-1436622846_thumb.jpgpost-53167-0-07535300-1436622860_thumb.jpgpost-53167-0-29679100-1436622881_thumb.jpg

Edytowane przez woli474

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem nie reklama?:-)

No i zegarka nie widać:-)

 

P.S w tym zakładzie jest dwoch zegarmistrzow.....a ceny dosć wysokie.

Ceny faktycznie nie są konkurencyjne natomiast fachowość pierwsza klasa. I odpowiem: nie, nie należy tego traktować jako reklamy to jest tylko opinia zadowolonego zbieracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zdjęcie?

Sorki ale nie rozumiem, ja te fotki widzę. W razie potrzeby są one w mojej galerii. Przyznam że zarejestrowałem się na forum jakiś czas temu ale do tej pory nie chwaliłem się niczym. Nie mam jeszcze doświadczenia we wstawianiu zdjęć. Raczkuję w tym temacie,  natomiast jestem dumny z siebie , że posiadłem taki okaz. Dla mnie jest to okaz. Próbuję jeszcze raz dołożyć fotki. W załączeniupost-53167-0-85645900-1436629856_thumb.jpgpost-53167-0-20478000-1436629888_thumb.jpg

 

Edytowane przez woli474

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ladny,jak dobrze widzę to cal.40.6 L .T 1

 

Dodam ze pan Grabau miał swoj zaklad na ul. Nowy Swiat 70 od 1873 roku ( mam numer telefonu gdyby co:-) nie na Marszalkowskiej.....natomiast pan Śliwa, Mayzel i owszem:-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny okaz, gratuluję. Takie zegarkowe polonica są dosyć poszukiwane teraz. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ladny,jak dobrze widzę to cal.40.6 L .T 1

 

Dodam ze pan Grabau miał swoj zaklad na ul. Nowy Swiat 70 od 1873 roku ( mam numer telefonu gdyby co:-) nie na Marszalkowskiej.....

Fajnie że zobaczyliście go. Dla mnie jest po prostu piękna, a za telefon dziękuję, było by trudno pogadać Ha ha ha :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko do posiadaczy Omegi na werku 2500 coaxial.Mianowicie czy faktycznie pierwsze serwisowanie tego mechanizmu to spokojnie po 8 latach,a jeśli nic się nie dzieje to i dłużej?Pozatym jaka jest aktualna opinia o Swatch Group-polskim serwisie ,bo wiem,że jakiś czas temu uchodzili przynajmnie z opinii kolegów na forum jako "niszczyciele" czasomierzy.Koszt serwisu tam to około 1600zł z tego co wyczytałem ze starszych postów natomiast u dobrego fachowca o połowe taniej za zbliżony zakres usługi.Wiem,że pytanie może troszkę na wyrost bo moja nowa SMP w ceramice nawet jeszcze nie doleciała do mnie:) ale chciałbym trochę zorientować się w tej tematyce prosząc o zdanie bardziej doświadczonych kolegów.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko do posiadaczy Omegi na werku 2500 coaxial.Mianowicie czy faktycznie pierwsze serwisowanie tego mechanizmu to spokojnie po 8 latach,a jeśli nic się nie dzieje to i dłużej?Pozatym jaka jest aktualna opinia o Swatch Group-polskim serwisie ,bo wiem,że jakiś czas temu uchodzili przynajmnie z opinii kolegów na forum jako "niszczyciele" czasomierzy.Koszt serwisu tam to około 1600zł z tego co wyczytałem ze starszych postów natomiast u dobrego fachowca o połowe taniej za zbliżony zakres usługi.Wiem,że pytanie może troszkę na wyrost bo moja nowa SMP w ceramice nawet jeszcze nie doleciała do mnie:) ale chciałbym trochę zorientować się w tej tematyce prosząc o zdanie bardziej doświadczonych kolegów.

 

Serwisowałem gwarancyjnie 300m w swatch i wg mnie

wróciła naprawiona

w trakcie naprawy dobry kontakt.

W przypadku niezgodności oceny dotyczącej opisu zewnętrznego przysłali od razu zdjęcia.

Jedyne co wg mnie na minus to to że zegarek wysłałem 26 maja a dostałem 3 lipca.

Wg mnie za długi czas naprawy.

A reszta wg mnie ok.

Zamówili mi kuriera do domu i odesłali kurierem na swój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko do posiadaczy Omegi na werku 2500 coaxial.Mianowicie czy faktycznie pierwsze serwisowanie tego mechanizmu to spokojnie po 8 latach,a jeśli nic się nie dzieje to i dłużej?

Na to wygląda, wg SGP - serwis wymagany wtedy, gdy cos się dzieje, np. nagle dokladnosc się drastycznie zmniejszyla itp.

Cena serwisu jest w usd, wiec zależy od przelicznika.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Wygląda zatem,że coaxial Omegi to wdzięczny werk w kontekście przeglądów.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam 2 pytania natury technicznej i proszę o sugestie:

 

1. Co jest/może być przyczyną nagłego przyspieszenia zegarka, np. z -1sek/dobe do +10sek/dobe ?

 

2 Co jest/może być przyczyną nagłego zwolnienia chodu zegarka, np. z +15sek/ dobe do +5 sek dobe ? 

 

Myslę o kilkuletnich, rozchodzonych już egzemplarzach (omegach).

 

Pozdrawiam.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.omegamania.pl/ciekawostki_cosc.html

 

W obu przypadkach przyczyn moze byc wiele..

-brak serwisu ( wartosci smarujace,zanieczyszczenie)

-pora roku ( temperatura, ciśnienie)

-brak regulacji

-zmiana sposobu uzytkowania

-zuzycie mechanizmu

-

Odchylki ktore podaleś są normalne,i nie są powodem do 'bicia na alarm' :-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Fakt, przyczyn wiele może być. Chodzilo mi glownie w tych pytaniach, czy sa jakies typowe objawy dla przyspieszen i inne typowe objawy w przypadku cdy zegarek nagle zwolnil.

W przypadku gdy zwalnia, to przyczyn na pewno może być znacznie więcej, zaczynając od zabrudzen, zużycia smaru, itp.

Gdy natomiast przyspiesza to może wlasnie większe luzy, zużycie.

 

A w przypadku sklejenia włosa balansowego (na pewno amplituda będzie mniejsza) to zegarek przyspieszy czy zwolni?


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów,

noszę się z zamiarem zakupu około 100-letniej Omegi w kopercie stalowej typu skarabuesz, średnica koperty bez koronki 30 mm,

mniej więcej coś takiego jak na tym zdjęciu

0e2ab1a7b3d27dd92a624ef593d4307b.jpg

Czy te zegarki to zawsze pasówki, czy niekoniecznie? Czy wręcz są to oryginalne naręczne tak przygotowywane przez Omegę.

Dopowiem, że w zegarku jaki mam na oku zarówno koperta, tarcza (na trzech nóżkach) jak i oczywiście werk są omegowskie. Wskazówki typu 'kajak', też często występują w skarabeuszach Omega jakich zdjęcia można znaleźć w Sieci.

Dzięki z góry za wszelkie info n/t skarabeuszy Omega,

pozdrawiam

Paweł


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Królowa naga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie były uszy lutowane[1915-20]

 

W starszych modelach także teleskopy były lutowane do uszu na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych modelach także teleskopy były lutowane do uszu na stałe

Raczej "sztyfty" bo teleskop jwk sama nazwa wskazuje.....:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiałem się jaka jest poprawna nazwa stałych elementów służących do mocowania pasków przy kopertach starych zegarków - teraz już będę pamiętał.  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast teleskopy jake znamy dziś zaczęto uzywać na początku lat 20 ych ubieglego wieku.(np Hamilton)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.