Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów!!!!!!

 

Po dwóch latach, postanowiłem wrzucić nowe zdjęcia czasomierza, od którego zaczęła się moja miłość do zegarków szwajcarskich. Jest to moja pierwsza kochana omega, o której w momencie nabycia, nie miałem w zasadzie żadnego pojęcia. Dzisiaj, kiedy mi się wydaję, że jestem troszeczkę mądrzejszy, prezentuję Wam model seamaster de ville (vintage) z 1972 roku, wewnątrz którego pracuje mechanizm cal. 1020 ( ref. C 6865). Jak widać na zamieszczonych fotografiach, tarcza przeszła "renowację" bynajmniej górnej części, która wskazuje na limitowaną serię produkowaną dla tiffany & co. Niestety, nie jestem w posiadaniu żadnej wiedzy, która potwierdzałaby autentyczność tej limitacji, aczkolwiek zegarek jest pełnowartościowym produktem OMEGI i prezentuje się następująco.

 

Pamiętam jq doskonale ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, po tym jak już odkopałem temat sprzed 8,5 roku: ;)

 

Chciałbym dołączyć z  Omegą Seamaster 300 Professional ref. 2532.80! Czyli trzecia generacja, wersja bezela "metal on metal". Wygląda lepiej niż na większości foto.

 

Zegarek upolowałem wczoraj; mimo wieku (sądzę, że to lata 1993-1996; może ktoś będzie w stanie zweryfikować - numer mechanizmu to 49640229) jest bardzo świeża.

 

Wciąż trwa okres fascynacji; To spory skok w stosunku do mojego Tissota V8, który skończył przypadkowo wyniesiony na śmietnik :-).

 

di-JM20NVQK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta jest z 14k złota:)

Super, pewnie nie myślisz o rozstaniu się z tym zegarkiem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek wizualnie pozytywny, choć mechanizmy z tej serii chluby nie przyniosly Omedze....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, po tym jak już odkopałem temat sprzed 8,5 roku: ;)

 

Chciałbym dołączyć z  Omegą Seamaster 300 Professional ref. 2532.80! Czyli trzecia generacja, wersja bezela "metal on metal". Wygląda lepiej niż na większości foto.

 

Zegarek upolowałem wczoraj; mimo wieku (sądzę, że to lata 1993-1996; może ktoś będzie w stanie zweryfikować - numer mechanizmu to 49640229) jest bardzo świeża.

 

Wciąż trwa okres fascynacji; To spory skok w stosunku do mojego Tissota V8, który skończył przypadkowo wyniesiony na śmietnik :-).

 

di-JM20NVQK.jpg

 

Nr 49 xxx xxx wskazuje na polowę 1985r

 

 

    2000 61 mil.   1999 59.8 mil.   1998 56 mil.   1995 55 mil.   1993 54 mil.   1991 53 mil.   1989 51 mil.   1986 50 mil.   1985 49 mil.    

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soda66

 

dzięki, niestety prawidłowość, którą przedstawiłeś, nie sprawdza się w tym przypadku. Poniżej zamieszczam adres do opisu, który ilustruje ten problem, który swój początek miał, jak się wydaje, właśnie w 1995 r.: 

 

http://watch-pop.com/omega_3/watch-34053.html

 

1985 r. jako rok produkcji jest raczej niemożliwy do przyjęcia, skoro trzecia generacja Seamastera Professional 300 wprowadzona została dopiero w 1993 r. Na marginesie dodam tylko, że mój egzemplarz pochodzi od autoryzowanego przedstawiciela Omegi, Pana Strojnego, stąd nie spodziewam się przysłowiowego lemona.

 

T

Edytowane przez Nem84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie nt . Seamastera 120 Multifunction?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie nt . Seamastera 120 Multifunction?

Już Ci na PW napisałem :D-bo pytałeś [woda gorąca czy co? :D ]

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . A ten model nie jest jakos szczególnie awaryjny?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem by był....na innych portalach [watchuseek] chwalą.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajoma odziedziczyła po babci Omegę cal. 625. Najprawdopodobniej zerwana sprężyna. Czy możecie kogoś polecić w Poznaniu, kto mógłby się nią dobrze zająć? Zegarek długo nie chodził, więc będzie trzeba wszystko wyczyścić i nasmarować. Zdjęcie werku:

3883c7fee3421d89ffb64657e502cb37.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna lista, jednak nie będę szedł do wszystkich i do pierwszego lepszego też może lepiej nie. Może ktoś ma jakieś dobre doświadczenia, gdzie nie trzeba będzie czekać pół roku, zapłacić majątku i zrobią to porządnie? Ciekawi mnie, czy sprężynę wstawią jakąś podobną od ruskiego zegarka, czy są jakieś oryginalne części u zegarmistrzów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=omega%20%20cal%20625-1208%20e%20bay&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAAahUKEwjFtOP3tYrHAhVKfHIKHbv3Du4&url=http%3A%2F%2Fwww.boley.de%2Fen%2Fcaliber%2Fwatch-movements%2Fomega%2F10541&ei=9A--VcXqL8r4yQO777vwDg&usg=AFQjCNH3P_dIgohf_x9OvAXwZFUUlw91uA

 

 

Numer katalogowy sprężyny do cal 625 to 1208

W ostatecznosci kup trupka ze sprawną spreżyną -reszta posluży w przyszłości jako potencjalny dawca.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna lista, jednak nie będę szedł do wszystkich i do pierwszego lepszego też może lepiej nie. Może ktoś ma jakieś dobre doświadczenia, gdzie nie trzeba będzie czekać pół roku, zapłacić majątku i zrobią to porządnie? Ciekawi mnie, czy sprężynę wstawią jakąś podobną od ruskiego zegarka, czy są jakieś oryginalne części u zegarmistrzów?

Wszystkie trzy przedstawione przez ciebie wersje są prawdopodobne. Można dokupić oryginalną nową, szukać używanej i założyć pasująca parametrami. Dobry zegarmistrz podpowie Ci najlepiej w miarę posiadanej wiedzy i możliwości.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzis sobie przymierzylem i nie jestem zachwycony. Speedmaster 57 Vintage Dial. Zegarek wydaje sie jednak zwyczajny i nie czuc od niego zadnej nutki historycznej. Mozliwe, ze to przez dekiel szklany i super wypukle szklo(widac to dobrze z lewej strony). Duzo lzejszy od PO, bo poczulem sie jakbym nie mial nagle zegarka :D Co mnie zaskoczylo to siedzial dosyc nisko na dloni, ale proste uszy sprawialy ze lezal nienaturalnie i wydawal sie duzo za duzy (nadgartesk mam ok. 17)

Tak jak skopali Seamaster 300 Master bransolete przez dodanie PLC tak tutaj postarali sie z iloscia szafiru.

 

post-68673-0-49230900-1438533055_thumb.jpg

post-68673-0-63400300-1438533096_thumb.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajoma odziedziczyła po babci Omegę cal. 625. Najprawdopodobniej zerwana sprężyna. Czy możecie kogoś polecić w Poznaniu, kto mógłby się nią dobrze zająć? Zegarek długo nie chodził, więc będzie trzeba wszystko wyczyścić i nasmarować.

W Poznaniu zdecydowanie Janusz Bilicki.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miłośniczką omegi jest koleżanka małżonka  :D

 

Taka fotka mi się dziś ustrzeliła.

67762640244491483491.jpg

32370712661832073288.jpg

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystkie koperty są dorabiane.

Masz zdjęcie wewnętrznej strony dekielka?

Wskazówki jak je nazywasz "kajaki" to typ "dauphine"

http://www.mikrolisk.de/show.php/281

w nawiązaniu do http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-miłośników-zegarków-omega/?p=1510971

Poniżej zdjęcia o które prosiłeś.

PS: dzięki za niezwykle pomocny link do wzorów i nazw wskazówek :)

Omega%20krab%201_zpsskiyhmqm.jpg

Omega%20krab%201e_zpscxpcjvog.jpg

Omega%20krab%201f_zpsq4i5xrgd.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Wygląda na to, że Savage jest po naszej stronie z planet ocean chronograph :)
YaoYTUq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-miłośników-zegarków-omega/?p=1510971

Poniżej zdjęcia o które prosiłeś.

PS: dzięki za niezwykle pomocny link do wzorów i nazw wskazówek :)

]

Mechanizm jest z okolo 1913 roku.

Dekielek oryginalny, zdecydowanie pózniejszy,prawdopodobnie dopasowany do koperty ( dorabianej) by sprawiać by calość wyglądała na oryginał.....

Tyle ja ;) -oczywiscie to tylko moje zdanie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.