Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Cook

Nadmienię jeszcze, że tarcza jest też raczej oryginalna omegowska ale jest przycięta (zmniejszona).

Jest też jakiś zonk z subsekundą. Brak ośki, więc ktoś dał właśnie tę tarczę bez miejsca na sekundnik.

Podsumowując: oryginalny mechanizm, dekiel, być może wskazówki i koronka. Koperta najprawdopodobniej dorabiana (choć wydaje mi się, że jest bardzo efektowna).

Jednym słowem składak (pasówka?) ale z jakimś tam potencjałem ;)

Chyba jednak pójdę w ten zegarek... (?)

 

EDIT: wpisywanie numeru z tego dekla na stronie Omegi ( http://www.omegawatches.com/planet-omega/heritage/vintage-watches-database) nie daje żadnych wyników, obojętnie w jakiej konfiguracji bym wpisywał cyfry, także ze znakiem *

W ogóle nie jestem pewien co z tą dziewiątką na początku. Na innych stronach gdzie opisują numery z kopert/dekli Omegi, 9 z przodu w ogóle nie występuje...

Natomiast dotarłem do informacji że stop Acier Staybrite został wprowadzony przez Omegę na początku lat 1930'tych, więc dekiel nie może być wcześniejszy. Acier Staybrite był początkowo stosowany w najdroższych modelach. Można założyć że dekiel jest powojenny... (?)

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, lepiej poszukaj jakiegos fajnego werku z oryginalna tarcza i wskazowkami .

Napisz do kolegi @liszewski a on zrobi Ci kopertę jaką chcesz.....

 

P.s oska celowo usunięta by osadzic tarczę...

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że fajny, też szukam. Może chcesz sprzedać? :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy najdzieje ze nie chce... obecnie mam wersje reduced, ale moze w przyszlosci bedzie professional! 
 

Gratuluje... piekna sztuka! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie,fenomenalny zegar,jak dla mnie idealny.

W chyba wersja z szafirem nie? Jak dokładny jest w ogóle ten ręcznie nakręcany werk? Ten mechanizm to jedyną rzecz która sprawia że nie kupilem tego zegarka (wiem historia etc, ale taka rezerwą chodu bez jej wskazania to ciężką rzecz w przypadku EDC dlatego wygrał PO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

W Tym wypadku ciężko mówić o dokładności bo to zależy od tego czy ktoś używa chronografu (i ile) czy nie. Da się go wyregulować aby bez korzystania z chrono trzymał się idealnie czasu, ale używając go sprawiamy że zaczyna się późnić - im dłużej włączony stoper tym bardziej.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest z szafirowym szkłem.Werk jest piękny, i ciągle sie na niego patrzę.Nie wyobrażam sobie aby był zakryty.Jak na razie robi +1s/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prezentuje się na meshu fajnie i na pewno wygodnie się w takie upały nosi. Zazdroszczę lazurowej wody, bo temperatury mamy chyba podobne. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bat73: Idealny spocik na kawkę :). To jest ten Seamaster od Watchco który sprzedawał Primabaleron jakiś czas temu?

Australijczyk - wiadomo, ale z własnego importu. Potrzebowałem czegoś wakacyjnego. A że nie podchodzą mi współczesne zegarki ... To jedyna moja Omega którą bez obaw mogę zanurzyć. Taki to już urok kolekcji vintage :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze zapisuje sie do klubu ze swoim wysluzonym seamasterem 300m w nieprodukowanej juz wersji kwarcowej. Zegarek ze mna od 8 lat noszony na codzien. Zadnych problemow, bardzo wygodny. Coraz czesciej ustepuje ostatnio miejsca nowemu tagowi ale na pewno nie zostanie calkowicie odstawiony:)bfa1c950a6742667d435b0a8c90b9b88.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyglada Speedmaster w kosmosie. Mam nadzieje ze jeszcze za mojego życia kosmiczna turystyka rozwinie się na tyle ze będzie mozliwośc odwiedzenia orbity za jakies nieduże pieniądze.. chociaz pewnie nie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada pelen zestaw limitki Bonda. Jedyne co mnie zaciekawilo to ten pasek dopasowany przy uszach z materialu. Ladnie wygladal :)

post-68673-0-88894000-1439741251_thumb.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ale to stara limitka - AT z herbem i 007, a nie limitowana 300tka, która ostatnio rozgrzewa atmosferę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to stara limitka - AT z herbem i 007, a nie limitowana 300tka, która ostatnio rozgrzewa atmosferę ;)

Pewnie brak gustownego NATO Cię naprowadził ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to stara limitka - AT z herbem i 007, a nie limitowana 300tka, która ostatnio rozgrzewa atmosferę ;)

Tej nowej jeszcze nie bylo ale jak bedzie to przymierze bo mi sie podoba funkcja GMT :D

 

Za ta Aqua Terre chca 4.6k GBP, o znizkach nie chcieli slyszec bo to niby nowosc :). Pasek po prawej byl bardzo gustowny, to najbardziej przykulo moja uwage.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwile wolnego czasu i wybrałem się do salonu Jubitom`u gdzie królują zegarki Omegi. Stałem przez "dłuższą" chwilę i przyglądałem się  Speedmasterowi Moonwatch`owi i utwierdziłem się w przekonaniu, że będzie następnym, którego będę miał.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos bardzo podobnego na swoim bezelu i gumka do scierania, miekka biala, zniewelowala ryse. Trudno to jednak nazwac tak, gdyz po czyszczeniu gumka juz jej praktycznie nie ma.

 

Hehe, gumka wymazała wszystkie ryski i wybłyszczenia z ceramiki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się delikatnie uśmiechałem czytając co napisał kolega stateless.Ceramika po prostu była brudna:)Przy okazji wątku czystości zegarka,zwłaszcza jego szkiełka z zewnętrznym antyrefleksem polecam płyn polskiej firmy Rotin do optyki,który dedykowany jest obiektywom z powłoką ar.Jest przetestowany,zupełnie bezpieczny i bardzo polecany na forach fotograficznych.Ponadto wytwarza warstwę ochronną na powłoce ar powodując,że szkło nie brudzi się tak szybko.Zanabyłem poprzez znany portal i polecam bardzo.Szkło mojej Omegi niewidoczne:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie panowie inne fora WUS badz tz-uk. Ludzie mieli podobne problemy a brud zmyc to jeszcze nie zapomnialem jak. Mydlo jednak nie pomagalo a nie uderzylem zegarkiem w framuge na tyle mocno, zeby polamac ceramike. Zalecane na WUS bylo skorzystanie z gumki jesli inny material mocno przylegl do ceramiki. Tak zrobilem i zadzialalo :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.