Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, masz 100 pkt, ale tylko 50 pkt za odpowiedź, a drugie 50 pkt za fajną stopkę :P

:D  dziękuję.

P.S Masz pozdrowienia z salonu przy pewnym hotelu..... :) ,byłem w piątek na "shopingu" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić zaprzestanie produkcji tego moonwatcha przez omegę.

 

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/moonwatch/professional/35705000

Takie info dostałem dziś w pewnym sklepie.

I tak i nie. Nie będą robić już pod tą referencją, ale dokładnie ten sam zegarek można będzie kupić w komplecie z tą nową "walizeczką na bogato" pod innym numerem ref. i trochę droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może ze swoim zegarkiem zrobić co chce łącznie z grawerem Mickey Mouse, jeżeli jest tylko przekonany co do słuszności swojej decyzji - nic mi do tego.

Natomiast jeżeli upublicznia się z takim pytaniem, które pogrubiłem tzn.:

-że albo nie wie co robi,

-że nie wie po co to robi

-myśli już o odsprzedaży zegarka jeszcze przed zakupem jego i kalkuluje ile straci - takie trochę naciągane pisanie, że to mój zegarek - leasing ? :P:D:lol:

Nie planuje, nie kalkuluje sprzedazy zegarka, przez cale zycie kupilem dwa zegarki z powiedzmy wyzszej polki i dalej mam je i nosze. Jakbym wiedzial dokladnie jak wyglada sprawa polerowania i szczotkowania to bym sie o to nie pytal. Chcialem wiedziec czy da sie to odwrocic jakby mi sie efekt nie podobal ale widze ze z niektorym bardzo sie nie podoba brak wiedzy o niektorych sprawach i czuja sie ewidentnie urazeni takimi pytaniami.

 

Mam jeszcze jedno pytanie do kolegow(poza tym cytowanym) ile moze kostowac takie szczotkowanie? Czy jest to raczej duzy czy niewielki koszt?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie tej trzysetki jest to koszt pomijalny/symboliczny

 

edit: jak Adaś Miauczyński- drugi :P

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia w podjęciu decyzji zdjęcie zegarka,którego nie ma potrzeby "tuningować" i jest mega, ale to mega wygodny:)

post-77242-0-65801900-1440437592_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nie będą robić już pod tą referencją, ale dokładnie ten sam zegarek można będzie kupić w komplecie z tą nową "walizeczką na bogato" pod innym numerem ref. i trochę droższy

 

Warto dodać, że w nowej specyfikacji Moonwatch dostał nowszy model bransolety, gdzie ogniwa są ze sobą skręcane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwie takie same Omegi Seamaster 300 na bransolecie. W jednej z nich właściciel zmatowił środkowe ogniwa bransolety. Właściciel drugiej pozostawił ogniwa w oryginale, a jednocześnie dbał o to by na ogniwach nie było mikrorysek, więc regularnie przecierał je Cape Codem. Po 7-8 latach obie poszły na autoryzowany serwis okresowy, w ramach którego standardowo robią m.in. polerkę bransolety, oczywiście zgodnie z pierwowzorem, czyli środkowe ogniwa mamy błyszczące.

Pytanie za 100 pkt:

Która z nich jest teraz bardziej oryginalna i zgodna z pierwowzorem?

 

Pomijam przy tym najbardziej ortodoksyjne podejście sprzeciwiające się jakiejkolwiek polerce.

po pierwsze to Omega odmowi pracy nad taka bransoleta bo nie jest w fabrycznej specyfikacji. Rolex tak robi, wiec oni tez tak zrobia.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to Omega odmowi pracy nad taka bransoleta bo nie jest w fabrycznej specyfikacji. Rolex tak robi, wiec oni tez tak zrobia.

1] Rolex to inna firma niż Omega :)

2] Rozważania były na poziomie akademickim :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Warto dodać, że w nowej specyfikacji Moonwatch dostał nowszy model bransolety, gdzie ogniwa są ze sobą skręcane.

 

I jeszcze parę detali jak na przykład minimalnie inna tarcza - cieńsze nadruki, ciut krótsze indeksy, detale do zobaczenia tylko na żywo właściwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia w podjęciu decyzji zdjęcie zegarka,którego nie ma potrzeby "tuningować" i jest mega, ale to mega wygodny:)

O wygodzie SMP nie trzeba mnie przekonywac od 8 lat nosze kwarcowego, chcialem malej zmiany dlatego albo upgrade do 300m (w ktorej najbardziej kreci mnie mechanizm i mikro dopasowanie bransolety) albo zmiana na smp niebieska:) (PO zdecywoanie za gruby jak na moj nadgarstek)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Jakie macie zdanie na temat werku Omegi Coaxial 2500D?.Generalnie czy można uznać go za in house Omegi i czym różni się on od poprzedniej jego wersji 2500C?W sieci są sprzeczne info.Znalazłem, że 2500D stoi w jednym szeregu z 8500 jako własny mechanizm Omegi.Są też opinie,że to zwykła eta2892 po lekkim "tuningu" wykonanym przez Omegę.Jakie macie zdanie na ten temat?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Jakie macie zdanie na temat werku Omegi Coaxial 2500D?.Generalnie czy można uznać go za in house Omegi i czym różni się on od poprzedniej jego wersji 2500C?W sieci są sprzeczne info.Znalazłem, że 2500D stoi w jednym szeregu z 8500 jako własny mechanizm Omegi.Są też opinie,że to zwykła eta2892 po lekkim "tuningu" wykonanym przez Omegę.Jakie macie zdanie na ten temat?

to jest ETA 2892 z wychwytem co-axial :). Jakby bylo to samo co 8500 to i cena bylaby wyzsza.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Jakie macie zdanie na temat werku Omegi Coaxial 2500D?.Generalnie czy można uznać go za in house Omegi i czym różni się on od poprzedniej jego wersji 2500C?W sieci są sprzeczne info.Znalazłem, że 2500D stoi w jednym szeregu z 8500 jako własny mechanizm Omegi.Są też opinie,że to zwykła eta2892 po lekkim "tuningu" wykonanym przez Omegę.Jakie macie zdanie na ten temat?

Z tego co wyczytałem to 2500c ma dwupoziomowe koło wychwytowe a 2500d trzypoziomowe tak samo jak 8500, pewnie dlatego są porównywane, ale jednak to całkiem inne mechanizmy.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ETA 2892 z wychwytem co-axial :). Jakby bylo to samo co 8500 to i cena bylaby wyzsza.

 

Nie do końca tylko wychwyt. Oprócz tego posiada jedną bardzo przydatną użytkowo modyfikację a mianowicie usprawniony moduł naciągu. Zdecydowanie przydatne gdy zegarek użytkuje się co drugi dzień bez rotomatu.

 

Mimo, iż cal. 2500 absolutnie własnym mechanizmem Omegi nie jest to zmiany konstrukcyjne względem ogólnodostępnych wersji mechanizmu 2892-A2 są zdecydowanie użyteczne i co być może dla niektórych ważne - na wyłączność Omegi.

 

Natomiast co do porównania 2500C z 2500D - nie wypowiem się jednoznacznie. Użytkuję 2500D rocznik 2014 oraz 2500C rocznik 2007 ( przed pierwszą wymianą oleju jeszcze ). Trudno mi stwierdzić, jak duży wpływ na chód ma różnica w konstrukcji wychwytu jak również  8-letni okres bez wymiany oleju w 2500C. Nadmienić jedynie mogę, że 2500D w różnych temperaturach, stanach naciągu sprężyny i pozycjach mieścił się w granicach od +1 do +3, natomiast 2500C doznawał wahań odchyłki dobowej o około 2 sekundy większych. Co ciekawe, wolniejszego chodu doznał w największe upały ostatnio.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując 2500D to inhouse ale tylko troszkę:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie żaden inhałs tylko świetny kupny mechanizm w:

a ) najwyższej dostępnej specyfikacji 

b ) z poważnymi i wartościowymi modyfikacjami

c ) na wyłączność Omegi

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.W takim razie część informacji,w tym na forach zagranicznych jest nieprawdziwa.ps.przepraszam modów bo to chyba dla nich największy kłopot,za dublowane posty.Nie mam pojęcia dlaczego po dwa wystrzeliwują po jednym kliknięciu na:wyślij.Jeśli ktoś ma jakąś radę jak temu zaradzić to proszę o info.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wolne łącze? Klikaj tylko raz na przycisk "wyślij post", mimo iż przez chwilę nie widzisz reakcji systemu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.