Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii bransolety zgadzam się z Ulotnym ale myślę że to wpływ noszenia GMT, bo mam takie same odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia co do bransolety są zupełnie inne.Mianowicie to,ż nie zwęża się ona ku zapięciu uznaję za jej wielki atut.Poza wygodą wizualnie wydaje się bardziej męska i masywna.Dla mnie to na duży plus.

meska :D? ta bransoleta? naprawde rozmawiamy o tej samej? Zegarek jest swietny, ale bransoleta pozostawia wiele do zyczenia.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez jednakową szerokość na całej długości ta bransoleta jest optycznie dużo  bardziej masywna, więc nic dziwnego, że kojarzy się bardziej męsko.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meska :D? ta bransoleta? naprawde rozmawiamy o tej samej? Zegarek jest swietny, ale bransoleta pozostawia wiele do zyczenia.

męska=masywna, ale w dzisiejszych czasach pojęcie męskości ma wiele twarzy więc nie będę rozbierał koledze na czynniki pierwsze definicji "męskości".Dla mnie jest ona męska i kropka, np. nie chcąc absolutnie nikogo obrazić bardziej męska niż w Rolexie np.Subie czy GMT.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej męska lub mniej, powiedziałem komuś że chce kupić 300, od razu zapytał, czy to ta z damską bransoletą, coś w tym jest :D

 

Masywność nie ma tu znaczenia, dla mnie ta bransoleta jest bardzo ozdobna, żeby nie napisać "biżuteryjna", dalej uważam że daje radę i tylko ta szerokość mi przeszkadza, jestem wyczulony na proporcję, nie lubię "rzemyka" z Seiko Sumo, bransa w Tudorze była dla mnie za szeroka, ta z Eterny za masywna, i to samo mam z tą z 300, jakby zwężała się do 18 byłoby dużo lepiej, jestem pewien że Omega by to zrobiła, gdyby nie budowa tej bransolety.

Edytowane przez Ulotny

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Karol, ale jesteś wybredny co do bransolet :)

Mi podoba się ta w 300m, mimo, że jest trochę jubilee. A może właśnie dlatego. Chociaż dla mnie wygodniejsza była ta w starych 300-kach, łączona na wypychane piny. 

Do tej z BlackBaya też nic nie mam, podobnie jak do tej w Inżynierze i Kontiki mimo, że są masywne. 

 

Ale i tak najwygodniesza jest w Subie, chociaż wygląda tak sobie, gdy zwęża się do 18 mm przy tak masywnych uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm odważne porównanie. Jubilee z bransoletą 300 -tki mają wspólny biżuteryjny sznyt ale jubilee ma też vintydżowy charakter i historię której trochę brakuje bransolecie Omegi ( wygląda na współczesną bransoletkę ) i trochę inne zegarki to ich " naturalny partner" ( DJ vs diver) . Zgadzam się natomiast co do współczesnego Rolexa - optyczne powiększenie koperty nasiliło asymetrię wobec zwężanej branolety i całość wygląda trochę jak głowa Kobry. W starszych SUBach tak bardzo nie razi.

W Omegach znacznie bardziej udane są bransolety od starego,dobrego klasycznego moonwatcha, przez jakiś czas można było je spotkać także w starych 300- tkach SMP.

Jakoś tak ostatnio niestety Omega polubiła błyszczące divery ( tarcza, bezel, bransoleta) o numerze 300 - nawet jeśli są repliką divera z przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich dywagacjach i kilkukrotnych przymiarkach zdecydowalem sie powrocic do SMP, tym razem w kolorze niebieskim i w automacie, probowalem sie bardzo mocno przekonac do 300 master ale zdecydowanie zegarek nie lezal mi na nadgarstu (za gruby, zle uszy, wszyscy kierowali mnie w strone smp). Zaluje, ze ominal mnie tak piekny zegarek jak 300 m z rewelacyjnym imo mechanizmem ale rozsadek tym razem wzial gore. Po jednym dniu noszenia nadgarsetk czuje sie jak w domu, nieba a ziemia w porownaniu do taga gc 17. Tylko mnie to utwierdzilo w przekonaniu, ze jednak z 300m nie bylbym w 100% zadowolony. Wychodzi na to, ze smp to dla mnie idealny diver i kropka:)

Pozdrawiam bardzo zadowolony z decyzji:)7733b6641a095aa65b18e43ae1ae4ed8.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:)Przybywa nas z każdym dniem, miłośników ceramiki i biżuteryjnej bransolety:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma w sobie ceramiczna 300M, bo wygląd nigdy mnie nie porywał, ale odkąd ją założyłem pozostałe zegarki leżą w przysłowiowej szufladzie.

Nie powoduje szybszego bicia serca, więc nie rozczulają mnie powstające rysy, a traktuję ten zegarek typowo użytkowo jak narzędzie. Z powodu idealnego dopasowania po pewnym czasie tak się z nim zżyłem, że czuję się jakby to była część ciała.

Teraz straciłem nieco zainteresowania zegarkami, ponieważ nie widzę dla niego alternatywy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy co kto lubi. Nigdy nie pomyślałem, że bransoleta 300M, czy jubilee w SKXach lub DJach jest bardziej damska niż męska. Pierwsze takie opinie spotkałem tylko tu na forum (chociaż tu bardziej dotyczą one Omegi niż Seiko i Rolka). Może to tylko ja jestem inny, ponieważ dla mnie Mini Cooper, Fiat 500 i Mercedes SLK 200 to unisexowe auta, a bardzo wielu uważa je za damskie.  ;)

Nie napisałem ,że damska tylko biżuteryjna. Do tej z Omegi przekonać się nie mogę ,w jubilee podoba mi się klimat vintydż ale po kilku przymiarkach nadal się nie zdecydowałem.

Ale to nie jest w moim rankingu "najdalsza upodobaniom " bransoleta -jeszcze niżej jest mesh;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje marketing? :)

 

db5776244ae99ccf5ff0a8b0176193c8.jpg

 

14876aa8ecf4163a047ab805a68fff02.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrzenie kogoś nic nie kosztuje  :rolleyes:

 

Może nie nic, ale masz dużo racji :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to więcej powinien kosztować ten większy i bardziej skomplikowany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to więcej powinien kosztować ten większy i bardziej skomplikowany ;-)

 

Tą drogą to większość zegarków z bijou bijou przewyższało by wartością większość prezentowanych tu Rolexów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to więcej powinien kosztować ten większy i bardziej skomplikowany ;-)

Idąc tym tropem to Rolexy powinni za darmo rozdawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to Rolexy powinni za darmo rozdawać ;)

 

Jakby tak było to nikt by ich nie chciał po pewnym czasie ;)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak było to nikt by ich nie chciał po pewnym czasie ;)

Trafione w punkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest w moim rankingu "najdalsza upodobaniom " bransoleta -jeszcze niżej jest mesh;-)

post-48316-0-60705000-1441366431_thumb.jpg

:);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - prawdziwy samiec alfa pzostaje nim nawet nosząc "bransoletkę" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcielibyście otrzymać za darmo Omega Aqua Terra „Spectre" to ... trzeba tylko kupić jeden ze 150 modeli Aston Martin DB9 GT Bond Edition za jedynie, bagatela 1 mln zł a Omega będzie Wasza - całkiem gratis :lol:

Czasem małżonkę łatwiej namówić na zakup nowego auta niż zegarka, więc ... ;)

 

https://www.astonmartin.com/en/live/news/2015/09/02/aston-martin-db9-gt-bond-edition

 

PS

To się nazywa marketing!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co właściciel Astona za milion zrobi z Omegą i ...walizką?

Ciekawe jaki zegar jest na desce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki zegar jest na desce ;-)

Rolex Submariner


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.