Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek, to oczywiście tylko moja opinia, ale mam mieszane uczucia co do tego modelu. Zegarek jest w stylu "retro" i błyszczący ceramiczny bezel średnio do tego pasuje, podobnie polerowana (w środkowej części) bransoletka. Inna kwestia, że nie każdemu ten zegarek na bransolecie się dobrze układa. Chciałbym zobaczyć na żywo z nato, bo to może być najlepsze rozwiązanie (wersji z paskiem nawet do ręki nie wziąłem).

Aha osobiście wolę wersję standard, a nie "spectre", ze względu na sekundnik i podziałkę na bezelu..

 

Mając w ręku 300 i PO 42mm 8500 wolałem tę drugą Omegę, choć oglądając zdjęcia wygląda super.

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie to chyba najnowzszy sposób na nabijanie licznika. :)

  

Byc moze :)

 

 

A może to pieczęć cenzora?

Jak nie będzie na jakimś forum przynajmniej pięciu takich to forum do likwidacji jako niespełniające norm moralnych?

Lepiej nie usuwaj...  :D

Tymczasem Rolex i Omega zaakceptowane ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris i Hamilton tez. :)

I kilka jeszcze innych tematów.

Problem rozwiązany...na tydzień ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to oczywiście tylko moja opinia, ale mam mieszane uczucia co do tego modelu. Zegarek jest w stylu "retro" i błyszczący ceramiczny bezel średnio do tego pasuje, podobnie polerowana (w środkowej części) bransoletka. Inna kwestia, że nie każdemu ten zegarek na bransolecie się dobrze układa. Chciałbym zobaczyć na żywo z nato, bo to może być najlepsze rozwiązanie (wersji z paskiem nawet do ręki nie wziąłem).

Aha osobiście wolę wersję standard, a nie "spectre", ze względu na sekundnik i podziałkę na bezelu..

 

Mając w ręku 300 i PO 42mm 8500 wolałem tę drugą Omegę, choć oglądając zdjęcia wygląda super.

bransoleta w Spectrze jest cała zmatowiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem długo nad kolorem ceramicznej SMP300 do momentu przymiarki, przy której decyzja była błyskawiczna. Wyrazistość niebieskiego koloru w ceramicznej wersji jest na poziomie wyrazistości koloru granatu na VW Passat'cie 1,9TDI kombi a więc delikatnie mówiąc umiarkowana. Do tego sama powierzchnia niebieskiej ceramiki może kojarzyć się z tworzywem i brak jej tego szlachetnego, lustrzanego blasku typowego dla wersji czarnej. Ale to oczywiście rzecz gustu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niebieski to tylko z falami, natomiast ceramika najlepiej wygląda w czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się przychylam do tej opinii. Mało tego, mimo tego że posiadam czarną, ceramiczną - za bezwzględnie najładniejszą wersję SMP300 uważam chyba Electric Blue z polerowanym bezelem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bransoleta w Spectrze jest cała zmatowiona

Tak, ale zostawili polerowane uszy.. takie uszy i częściowo polerowana bransoleta pasują do siebie, ale z matową juz nie.. przynajmniej dla mnie


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj obejrzeć w Kruku w Tarasach i nie ma w ogóle tam Omegi....daty mieć nie musi - Pam 111 tez nie ma :)

A werk 8400 ? Bransoleta w sumie mi obojętna bo paski i tak sam bym sobie robił

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Omegowiec, ale ostatnia wersja Spectre spędza mi sen z powiek. Czy Koledzy mają może jakieś przemyślenia co do tego modelu, mechanizmu, ceny ??

musisz przymierzyc, gdyz proste uszy koperty nie leza dobrze na kazdym nadgarstku. Moj ma 17cm ale wygladalo to fatalnie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,powiem szczerze,że w związku z opisywanym problemem zacząłem zastanawiać się czy wymieniać swoją SMPc na sprawdzonym 2500D i przejść na 8500 w AT w ramce.Chyba kolejny raz okiełznam moje zegarkowe ADHD:)

Mam ten sam dylemat. Wczoraj przemierzyłem w sklepie niebieską AT. Jest cudna i chyba będzie moja, chociaż cały czas się zastanawiam, czy bransoleta z polerowanymi ogniwami środkowymi mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, gdzie mozna zalatwic sobie srubki do bransolety? W butiku elegancko odmowili sprzedazy....

 

W butiku w Warszawie są dostępne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2531.80 oraz ceramiczną i uważam, że w nowej kolor jest ładniejszy. To nie jest pospolity niebieski, lecz jakby "rekini", fantastycznie zmieniający ton w zależności od oświetlenia.

 

Odrobina herezji: Ideałem byłoby laserowe naniesienie delikatnych fal na tarczy, widocznych pod pewnym kątem...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o 2255.80 i ten zegarek i Twój to dwa różne Światy i poziomy estetyki. Tarcza w Twoim jest praktycznie granatowa i matowa, natomiast w Electric Blue to rasowy niebieski, momentami ciemnoturkusowy kolor z czymś w rodzaju połysku, opalizacji.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić informacją od Archera, która rozwiewa wszystkie moje wątpliwości:

 

"If you follow Omega specifications, the hand alignment is only checked at 12 o-clock. So if you can rotate the hands until the hour hand is at 12, then note how many minutes past 12 the minute hand is, this should be +/- 2 minutes to be in accordance with Omega tolerances. If it is more than 2 minutes before or after 12 when the hour hand is exactly on 12, it is outside Omega tolerances and can be fixed under warranty.

Of course any watchmaker that really cares will make it bang on, but we are talking about Omega's mass production here...

In terms of the date change, Omega allows a very generous +/- 10 minutes either side of midnight for the date change on most of their watches, the 8500 included."

 

Tak samo jest tolerancja na wycentrowania bezela. Nie musi być idealnie ustawiony i wynosi bodajże +/- 0,25 odległości między indeksami.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi odpowie czy można nakręcać ręcznie PO na werku 8500

pozr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jak każdy mechanizm z możliwościa dokręcania.

Ale trzeba się liczyć z szybszym zużyciem koronki, uszczelek, zębatek.

Wybór należy do Ciebie. Zegarka nie zepsujesz kręcąc koronką, bo do tego to służy.

Ja swój nakręcam ręcznie tylko w przypadku startu zegarka po zatrzymaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pytałem ponieważ sprawdzałem rezerwę chodu zamiast 60h mam 40h mpże mie był nakręcony w 100% czy po 14h na ręku powinien być nakręcony w 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałeś start od zera? Jak w dniu, w którym odłożyłeś żeby sprawdzić rezerwę to mogło tak być jak mało się ruszasz podczas dnia.

Ponoś 2-3 dni, potem dokręć koronką na maxa i wtedy sprawdź rezerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pytałem ponieważ sprawdzałem rezerwę chodu zamiast 60h mam 40h mpże mie był nakręcony w 100% czy po 14h na ręku powinien być nakręcony w 100% ?

Wydaje mi się, że 14 godzin powinno wystarczyć, pod warunkiem, że nie spędziłeś ośmiu godzin przy komputerze :)

 

Spokojnie możesz też zegarek dokręcić ręcznie.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pytałem ponieważ sprawdzałem rezerwę chodu zamiast 60h mam 40h mpże mie był nakręcony w 100% czy po 14h na ręku powinien być nakręcony w 100% ?

nakrec i wtedy sprawdz. Jak zrobisz to raz to nic sie nie stanie. Nikt nie mowi o codziennym nakrecaniu.

Ja siedze przy komputerze po 12 godzin dziennie i odkladam zegarek na noc na polke i sie jeszcze nie zatrzymal. Ile ma rezerwy trudno powiedziec, ale nie musze na razie sprawdzac :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 14 godzin powinno wystarczyć, pod warunkiem, że nie spędziłeś ośmiu godzin przy komputerze :)

 

Albo za kierownicą....


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.