Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu wskazówek w różnych Omegach. W kontekście wskazania czasu w ciemności- dobrze jest jeśli wskazówka która jest niżej, czyli godzinowa ma wydatnie szerszą i świecąca część niż wskazówka minutowa.Uświadomiłem to sobie dopiero obserwując w nocy Rolexa z kółkiem z Mercedesem, odkrywając dopiero teraz jego sens.

Zatem w tym temacie SM300 oraz PO na plus a SMP i AT na minus.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szafir, czy hesalit też wchodzi w grę?

Troche boję się hesalitu.jeszcze się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z cape codem trzeba w tym przypadku trochę bardziej uważać żeby nie nawilżyć skali tachymetrycznej, mogłoby to spowodować uszkodzenie farby.

Ja używałem mleczka lekkościernego do lakieru samochodowego


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapatrzony w blask SMP omiatałem 300 Master obojętnym spojrzeniem ale przyglądając się jej teraz, zwłaszcza w wersji Spectre, ze szlifowanymi ( miast polerowanych ) powierzchniami środkowych ogniw oraz uszu - dla mnie jest to jeden z najbardziej rasowych, sportowo i zadaniowo wyglądających nurków spośród propozycji rozpoznawalnych marek.

 

Oglądałem Spectre na żywo i na zdjęciach i nie zauważyłem aby uszy były szczotkowane i różniły się od zwykłej wersji. Możesz to jakoś potwierdzić?

 

 

 

 

Tak jak pisałem wcześniej jest to moje subiektywne odczucie.

Jedna wskazówka nawiązuje do PO a druga De-ville.

Dodatkowo brak nakładanych indeksów oraz logotypu u mnie na minus.

Oczywiście werk jest jak najbardziej piękny, ale zegarek też oceniany przez pryzmat jego urody zewnętrznej, a to już rzecz gustu nabywcy.

Pozdrawiam

Moment moment. Jeśli już to w PO jest mały misz masz i nawiązania do historii.

 

poevolution.jpg

 

Nakładane logo by tylko zepsuło ta genialna tarczę.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania hesalitu bardzo dobrze sprawdza się pasta polywatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty sa ok, wedlug mnie nie ma sensu jednak sie wysilac, wystarczy capecode :)

 

Mariusz, maly kawaleczek ucinas i na krawedzi/zalamaniu szkielka nie ma potrzeby polerki, chodzi o wierzch. Nie ma raczej zagrozenia na uszkodzenie tachymetru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Karol, zawsze tak robię, ale od czasu kiedy również zachowując ostrożność próbowałem przepolerować ring w Dośce i uszkodziłem farbę na jednej z cyfr wolę chuchać na zimne.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle... jest świetna okazja na tytanowa 300, nowa niecałe 20 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle... jest świetna okazja na tytanowa 300, nowa niecałe 20 tys

tytan musi byc malo popularny, ze daja az takie znizki. Co ciekawe w Angli tytanowe modele Omegi zawsze sa dostepne w wyprzedazy (25% taniej) czego nie mozna powiedziec o modelach w stali. Mogliby przestac sie bawic z ekluzywnoscia niebieskiego koloru i robic w stali to sprzedaz wzroslaby od razu :).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest piękny :)

Naprawde jest! Roznica w cenie jednak nie adekwatna, wczoraj ogladalem w Jubitomie. Niebieska na metce 30,7k stalowa 22,7k. Mozliwe, ze tak jak kolega pisze chetniej daja znizki na tytanowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 8 tys za tytan i kolor. Platynowy 144 tys. Gdzie wartość platyny to ok 3-4 tys. W zegarkach nie ma jakiegokolwiek racjonalnego wytłumaczenia różnic w cenach w zależności od stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 8 tys za tytan i kolor. Platynowy 144 tys. Gdzie wartość platyny to ok 3-4 tys. W zegarkach nie ma jakiegokolwiek racjonalnego wytłumaczenia różnic w cenach w zależności od stopu.

144tys dżizas o.O kosmos cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Spectre na żywo i na zdjęciach i nie zauważyłem aby uszy były szczotkowane i różniły się od zwykłej wersji. Możesz to jakoś potwierdzić?

 

Dobrze, że to wyłapałeś. Ja wersji Spectre nie oglądałem na żywo natomiast zwiodły mnie zdjęcia. W Spectre góra ucha też jest polerowana.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Roku - wszystkim forumowiczom, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń zegarkowych, wyrozumiałych żon :)


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zainteresowany, w Jubitomie w Arkadii mają jedna sztukę Speedmastera Professional Moonphase w dobrej cenie. Egzemplarz z malutkimi ryskami na kopercie (do wyrwania kupon na polerkę), cena ok. 14,4k!

Zastanawiam się, ale chyba jednak będzie klasyczny Moon.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zainteresowany, w Jubitomie w Arkadii mają jedna sztukę Speedmastera Professional Moonphase w dobrej cenie. Egzemplarz z malutkimi ryskami na kopercie (do wyrwania kupon na polerkę), cena ok. 14,4k!

Zastanawiam się, ale chyba jednak będzie klasyczny Moon.

To świetna cena.Reguralna to coś około 18tys.

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetna cena.Reguralna to coś około 18tys.

Zgadza się - regularna 20,6k. Obniżka 30%.

38ecc158252ecf23980159efa1fc7e3f.jpg

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooo..ale znizka ladna. W Angli kosztuje nowka 3970, od AD min 2970,  a po tej cenie 2401 :D juz wiem, gdzie trzeba przyjezdzac, zeby kupowac zegarki ;)

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas transmisji zauważyłem, ciekawe że akurat omega na ścianie

 

96fbbd2d4267b7639d31d0d2c10559c9.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważasz zakup? Zastanawiałeś się nad Electric blue?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do Poznania na przymiarke Electric blue. Mój kolega chętnie użyczy. Bardzo stylem przypomina ją Rolex Yachtmaster niebieski. Jak dla mnie jest ładniejsza niż moja ceramiczna. I ma dużo lepszą lumę niż moja. Ogólnie charakterem przesunięta względem ceramicznej odrobinę w kierunku elegancji co nie musi się podobać ale w związku z tym, że i ww. to żaden prawdziwy tulłocz tylko zegarek w stylu nurkowym to Electric blue jest chyba nawet fajniejsza opcja. Robi wizualnie większe wrażenie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.