Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoich zdjęciach robi doskonałe wrażenia. Chyba nawet lepsze niż w realu gdzie kolory subtarcz nieco przyblakłe. Tak czy siak to piękny zegar w wyjątkowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga fota świetna

Gratki

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Co do kolorów to miałem również obawy. Na większości zdjęć w sieci, które widziałem, barwy są nawet bardzo przyblakłe. Myślę, że w rzeczywistości jest dużo jepiej. Natomiast jak padnie odpowiednie światło i subtarcze złapią błysk kolory stają się bardzo żywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu nikt nie licytuje. Dodatkowo sprzedawca nie odpisuje na pytania.

 

Obstawiam że to może być wrogie przejęcie konta. Mi też nie odpisał.

Ja aktualnie sprzedaję jeden zegarek na alle i już dwa razy ktoś mi pisał łamaną ang/pol żebym zakończył aukcję i podał dane do płatności a wysyłka gdzieś tam za morza :ph34r:  

Ostro działają cwaniaki.

 

cytat:

Dziekuje za odpowiedz. Zaplace ci 2700pln za element i 200pln do oplaty za wysylke. Zakup tej pozycji na mój Pastor do contribute do sierocinca w Wielkiej Brytanii. Sprawdz tutaj: koszty przesylki (. http://www.pocztex.pl/ems/cennik/) do Londyny w Wielkiej Brytanii. Prosze zakonczyc aukcje na allegro i posylac mi pelny bankowego do przelewu.

Napisz do mnie teraz wszystkie szczególy ponizej o przeniesienie

Nazwa:

Numer konta:

Nazwa banku:

Numer telefonu:

Przeniesienie zorganizowac tak szybko, jak to mozliwe.

Serdecznie Pozdrawiam

Edytowane przez Rekiniasty

"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to lipa, Ale łatwo można sprawdzić, wystarczy napisać do Allegro i oni to potwierdzą, też miałem masę podobnych maili kiedy ja sprzedawałem swoje Omegi, za każdym razem, a najczęściej kiedy mój zegarek był wyróżniony w aukcjach i promowany. Oni chyba głównie celują w takie dość drogie zegarki, Ja miałem masę propozycji w takim języku.... połamanym, na ogół do Afryki, ale kasę już chcieli przesyłać, o już wiem, Allegro mi napisało, ze jest to "przekręt nigeryjski" i poradzili, żebym natychmiast przerwał takie konwersacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być złoty strzał. Spytaj czy nie ma jakiegoś znajomego w banku, którego klient zmarł, zostawił miliony funtów i przy okazji jest Twoim bardzo dalekim krewnym :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem gdzie tu wał skoro chce wysłać szmal to niech wysyła i jak będzie na koncie wysyłam towar. Jeśli szmalu brak towar zostaje, więc nie widzę tu haczyka... Chyba że czegoś nie zrozumiałem?

 

 

iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem gdzie tu wał skoro chce wysłać szmal to niech wysyła i jak będzie na koncie wysyłam towar. Jeśli szmalu brak towar zostaje, więc nie widzę tu haczyka... Chyba że czegoś nie zrozumiałem?

iOS

Ale tu nie chodzi o kupno zegarka, tylko wyłudzenie nr konta i ewentualne przejęcie konta na Alle. Sam dostaje takie maile prawie za każdym razem, nie tylko jeśli chodzi o droższe zegarki.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o kupno zegarka, tylko wyłudzenie nr konta i ewentualne przejęcie konta na Alle. Sam dostaje takie maile prawie za każdym razem, nie tylko jeśli chodzi o droższe zegarki.

a jak mozna przejac konto alle bez hasla? chyba, ze kazdy podaje to przy okazji :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale dalej nie widzę tu zarobku ze strony oszusta...

 

 

iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to że oszust wysyła podrobione poświadczenie przelewu i liczy na to że allegrowicz wyśle towar bez sprawdzenia.

Tu jeden z artykułów o co chodzi z tymi przekrętami.

 

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2013/02/nie-da-sie-oszukac-na-allegro-nigeryjski-przekret-wciaz-dziala.aspx


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to że oszust wysyła podrobione poświadczenie przelewu i liczy na to że allegrowicz wyśle towar bez sprawdzenia.

Tu jeden z artykułów o co chodzi z tymi przekrętami.

 

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2013/02/nie-da-sie-oszukac-na-allegro-nigeryjski-przekret-wciaz-dziala.aspx

W tym przypadku mamy raczej odwrotną sytuację, bo to sprzedający jest jakiś dziwny, nie odpowiada na pytania.

 

Ofertę usunięto przez administratora.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o numer konta razem z numerem telefonu, który często służy w kontaktach z bankiem do weryfikacji właściciela już wyklucza dalszą rozmowę z delikwentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to, że pieniądze nie są wysłane na konto sprzedawcy, tylko niby sa w jakimś pseudo-banku i pczekują oni na przesyłkę. Wtedy ten niby bank wysyla pieniądze.

Do mnie jakiś patafian nawet dzwonił !!

I mówił ile to więcej da mi za jakiś tam zegarek.

Trzeba po prostu przerwac korespondencję i nie bawić się w to.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o informację czy takie zegarki były kiedykolwiek podrabiane?

 

edit mod

 

jeśli tak to jak rozpoznać podróbkę?

Edytowane przez Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o informację czy takie zegarki były kiedykolwiek podrabiane?

 

http://www.wsv.org.au/media/product/13/replica-omega-seamaster-ploprof-1200m-watch-omj086-black-face-316l-steel-case-stainless-steel-bracelet-0d.jpg

 

 

jeśli tak to jak rozpoznać podróbkę?

Wklejasz na forum zdjęcie z adresem i sygnaturą sklepu z podróbami i pytasz czy te zegarki były podrabiane- hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozpoznawalne zegarki są podrabiane, a podróby są bardzo różne- w końcu nie robi ich jedna osoba/maszyna. Więc jak łatwo się domyśleć, nie ma jednej uniwersalnej metody, ani rady. Niektóre podróby są tak żenujące, że osoba nie mająca żadnego pojęcia bez problemu je rozpozna(albo przynajmniej powinna mając odrobinę inteligencji), a są takie, że trzeba naprawdę świetnie znać dany model, aby nie wkopać się.

Jedną uniwersalną w obecnych czasach radą, gdy praktycznie każdy ma dostęp do internetu, portali aukcyjnych itp może być ta, żeby nie liczyć naiwnie na jakiekolwiek super promocje, oferty sprzedaży po dziadku lub znalezionych zegarków. Jeśli nowy firmowy zegarek w salonie kosztuje przykładowo 20 tysięcy, to nikt nie sprzedaje go za kilka stów czy tysiąc lub dwa. To najczęściej wystarczy na wstępną selekcję, a potem już niestety potrzeba jest wiedza i opatrzenie- czasem łatwo nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że chcąc nabyć luksusowy zegarek za niemałe pieniądze, co wiąże się często z wieloletnim oszczędzaniem, lepiej poczekać i dozbierać na nowy egzemplarz, który posłuży swojemu właścicielowi całe życie i być może zostanie - jak stanowi piękna tradycja - przekazany kolejnemu pokoleniu, niż kupić coś okazyjnie (co wcale nie znaczy tanio) i się całe życie zastanawiać, czy zegarek jest oby na pewno oryginalny, czy nic nie było w nim majstrowane/podmieniane, czy nie pochodzi z kradzieży itp. 

 

Jeżeli kogoś nie stać, powinien się rozejrzeć wśród innych producentów, w których ofercie można znaleźć nierzadko równie dobre i ładne zegarki, a różnica cenowa wynika z mniejszej rozpoznawalności, prestiżu. Tańszy jest też późniejszy serwis takiego zegarka. Kupno zegarka, na który nie stać właściciela, przypomina mi trochę kupno starego, wyklepanego Mercedesa/BMW z Niemiec w gazie - ma po prostu dobrze wyglądać z zewnątrz i tworzyć iluzję bogactwa, przy pierwszej naprawie jest płacz. Nie lepiej nabyć sprawdzony, średniej klasy samochód, a tym konkretnym przypadku dobrej (choć tańszej) marki zegarek, nowy i ze sprawdzonego źródła (ewentualnie dozbierać na wymarzony model)? Pytanie forumowiczów, czy "zegarek jest oryginalny", jest moim zdaniem bezsensowne - i tak nigdy nie będzie się miało co do tego pewności, nikt po zdjęciach nie stwierdzi tego na 100%, co najwyżej odradzi tandetnie wykonaną kopię bijącą podróbą z kilometra, przy starannie wykonanej kopii problemem będzie odróżnienie jej od oryginału nawet w naturze.

 

Kupno używanego, luksusowego zegarka jest moim zdaniem uzasadnione tylko w przypadku modeli historycznych, których już nie ma w produkcji i przy największych chęciach nie ma gdzie nabyć takiego samego, nowego egzemplarza.

Edytowane przez Marcin P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na całe życie:)Przekonałem się na własnej skórze,że to pojęcie to fikcja.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin P. ma troche racji. Ja sam kupowalem, kupuje i bede kupowal uzywki. Jednak kupowanie produktu luksusowego, raczej szukanie najtaniej, kombinowanie jest troche komiczne ;)

Zeby bylo jasne ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do większości sie zgodzę ale kupić cos co ma byc spełnieniem marzeń jako podróbkę to szczyt bezsensu. Oszukiwanie samego siebie. Żeby kupować używki trzeba mieć przede wszystkim wiedzę albo kogoś przy boku kto ją ma bo sparzyć sie można łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja w salonie omega po pomacaniu chyba wszystkiego zostalem z PO 9300, kazda inna omega byla pozniej juz tylko jak patelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.