Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

8500 ma dwie sprężyny połączone szeregowo. Jedna z nich ma zaczep cierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Odnośnie uwalniania energii to czytałem artykuł w którym pisano że obydwa bębny uwalniają ją równocześnie tak żeby przesył energii był możliwie jak najdłużej równomierny dzięki czemu spadek rezerwy nie wpływa tak znacząco na dokładność.

Tak. Też o tym czytałem. Dlatego zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy w takim razie przy tej konstrukcji dobrym pomysłem jest częste rozładowanie do zera. Np jeśli nosimy zegarek co weekend. Wtedy w ostatnich minutach działania beczka w której zostało jeszcze trochę energii ciągnie cały zespół a to generuje większe obciążenia. Zakładając oczywiście ze beczki wyrównują między sobą energię w jakis sposób albo jedna z nich ma inną długość sprężyny i w ten sposób np pierwsza szybciej ja traci a 2 wolniej żeby dostarczyć precyzyjna ilość tej energii na wychwyt.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Też właśnie nie mam za bardzo wiedzy na ten temat To co wiem to zlepek informacji z sieci. Przez pierwszy tydzień nosiłem zegar 2 do 4 godzin dziennie wieczorem. I codziennie musiałem nakręcać. Jednak doszedłem do wniosku ze to kiepski pomysł i jedynie zniszcze mechanizm takim sposobem użytkowania. Dlatego tez go zacząłem nosić dłużej i codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nie mam za bardzo wiedzy na ten temat To co wiem to zlepek informacji z sieci. Przez pierwszy tydzień nosiłem zegar 2 do 4 godzin dziennie wieczorem. I codziennie musiałem nakręcać. Jednak doszedłem do wniosku ze to kiepski pomysł i jedynie zniszcze mechanizm takim sposobem użytkowania. Dlatego tez go zacząłem nosić dłużej i codziennie.

ja nie nosze w weekend i w nocy a jest zegarek konsekwentny i pozni sie 1 sekunde caly czas. 8500 nie jest czuly na rezerwe chodu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A kogo to tak w sumie obchodzi? :D

 

:D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest tutaj miejsce na kieszonkowca, ale zaryzykuję - wszak Omega to Omega :) Ma dokładnie 100 lat  :) 

 

25792a30019b24dbgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nową AT i ostatnio usłyszałem pewną opinię, że podobno w werku 8500 mającym 2 bębny naciągu sprężyny, aby mieć pełny naciąg na obu bębnach, należy dokręcać koronką ręcznie, gdyż jeden bęben naciąga sprężyną podczas noszenia, a drugi tylko i wyłącznie poprzez nakręcanie.

Do tego podobno pierwszy rozładowuje się ten naciąg który nakręca się ręcznie

 

czy może ktoś te informacje potwierdzić?

 

Sprężyny napędowe w 8500 i mechanizmach pochodnych zostały nawinięte szeregowo w dwóch bębnach naciągu. Bęben pierwszy wyposażony jest w sprężynę z zaczepem (tzw. bęben naciągu ręcznego, nazwany tak z uwagi na to że tego rodzaju sprężyna stosowana bywała/bywa często w zegarkach o ręcznym naciągu). Magazynuje one energię jako pierwszy. Gdy tylko sprężyna zostanie nakręcona do końca, energię zaczyna gromadzić drugi bęben, ze sprężyną bez zaczepu inaczej ze ślizgającą się sprężyną (tzw. bęben naciągu automatycznego, gdyż w takich zegarkach napęd ten bywa najczęściej spotykany). Jeśli zapas energii w obu bębnach jest taki sam wtedy obie sprężyny rozładowują zasoby energii równocześnie. W innym przypadku bęben automatycznego naciągu jako pierwszy rozładowuje zmagazynowaną w nim energię.

 

Nie ma potrzeby ręcznego dokręcania sprężyny aby uzyskać 60 godzinną autonomię chodu. Myślę, że nieporozumienie w interpretacji bierze się z zastosowanego nazewnictwa pochodzącego od sposobu mocowania sprężyny w danym rodzaju naciągu. 

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ozesz Panowie. W Jubitomie w Krakowie mają niewiadomo skąd speedmastera rocznicowego z tarczą z meteorytu. Ciekawe jak się jeszcze uchował

 

post-56849-0-87316700-1456680459_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozesz Panowie. W Jubitomie w Krakowie mają niewiadomą skąd speedmastera rocznicowego z tarczą z meteoryru

 

No patrz, a nie mają Moonwatcha z hesalitem czy FOIS w stali... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Mają speedmastera na bransolecie i z hesalitem a FOIS a model stalowo złoty na brązowym pasku jeśli dobrze zapamiętałem i mark II też mi się rzucił w oczy. Globemaster też jest

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają speedmastera na bransolecie i z hesalitem a FOIS a model stalowo złoty na brązowym pasku jeśli dobrze zapamiętałem i mark II tez mi się rzuciła w oczy. Globemaster też jest

Dziwne.. znów coś pozmieniali, bo niedawno jak byłem mieli w PL tylko Moonwatcha w szafirze, a FOIS tylko w złocie (tego mierzyłem, a chciałem stal). Co do hesalitu, sprzedawca tłumaczył mi, że zamówili szafir bo hesalit się nie sprzedawał. Suma sumarum wychodziło, że Moonwatch na hesalicie i FOIS w stali tylko na zamówienie.

 

Wracając do tematu, przyłączam się do pytania: ile meteoryt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnicę tak, ale grubość ma mniejszą.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Meteoryt 29100. Ale większość fajnych teraz mają na witrynie przed wejściem. Pozmieniało się trochę. Teraz Omega jest na końcu po lewej stronie na całej ścianie a nie wciśnięta w prawy kąt. Mieli tez bulhead-a i chyba wszystkie odmiany seamastera 300 no i Grey Side Of The Moon. Jeśli chodzi o ten ostatni to koperta kładzie na kolana każdą inną :)

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lug-to-lug jest taki sam - 47 mm. Podobnie jak w 2531 i 2220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnicę tak, ale grubość ma mniejszą.

Nowa ma wyraźnie wyższy bezel, dekiel chyba minimalnie też.

 

Edit - obejrzałem dokładnie, wydaje mi się że koperty są identyczne ale i bezel i dekiel w nowej ceramicznej wyraźnie wyższe niż w 2254.50. Sprawia to, że dla mnie starsza wersja układa się nieco lepiej.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Czyli L2L będzie taki sam?

Wie ktoś, czy Omega jest gdzieś do zobaczenia w Krakowie, bo u Strojnego chyba same ochłapy, jeśli w ogóle coś się jeszcze ostało (na stronie www jest kilka starszych modeli).

Strojny juz nie jest dystrybutorem Omegi. W Bonarce w Jubitomie jest teraz Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli L2L będzie taki sam?

Wie ktoś, czy Omega jest gdzieś do zobaczenia w Krakowie, bo u Strojnego chyba same ochłapy, jeśli w ogóle coś się jeszcze ostało (na stronie www jest kilka starszych modeli).

 

Strojny wychodzi z Omegi. Zostaje Jubitom w Bonarce.

 

Edyta: dubel! ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubości:

- ceramic - 12,9 mm

- 2220 (co-axial) - 12,6 mm

- 2254 i 2531 - 11,7 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do klubu! :)

 

omega%20po%20orange%201%20of%201_zpsjtvn

Edytowane przez szymon__k

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat nie zawsze idzie w parze bynajmniej.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Piotrkiem. Zegarek zegarkiem a zdjęcie zdjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.