Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, daj spokój. Porównania Omegi do Rolexa tak jak Heuera do Breitlinga czy Tissota do Certiny są nieuniknione.

A w motoryzacji? Opiniujący Opla porównuje jego ergonomię do VW, tester Mercedesa nawiązuje do prowadzenia się BMW. Normalna sprawa.

Wiem - tylko jaki cel ma to odniesienie w przypadku tegoz modelu? Taki sam bizuteryjny syf jak nie wiekszy tworzy AP. Rozumiem, zeby sie odniesc i samemu cos jeszcze o swoim zdaniu nt. nowej Omegi napisac, ale nie - tylko porownanie i osmieszenie w kierunku Rolka, bo nie wiem nic co czlowiek sadzi o tej Omedze :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

   Ale nikt nie zauważył chyba najważniejszego. Rozmiar Globemastera rośnie z 39 mm na 41 mm. A co do mody i stylistyki nowych modeli ( nie tylko Omegi ). Taki jakiś dziwny trend można zaobserwować: zegarek ma być duży tak żeby pilot na lądujący na Okręciu widział co nosisz na ręce w Krakowie :D ma być widać ile kasy zarabiasz miesięcznie i ma być bling, czym więcej diamencików / innych ozdób tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku eleganckich i formalnych ubrań dowolność i tolerancje są mniejsze niż przy strojach tzw. codziennych - zróżnicowanie rozmiarowe eleganckiego zegarka umożliwiające dopasowanie wielkości do nadgarstka uważam za bardzo dobrą rzecz.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego artme rozumiem , że ta Omega może się nie podobać .

Ale od razu masakra , fuj ???

Szczególnie gdy manifestuje się uwielbienie dla co najmniej podobnie dyskusyjnie pięknych zegarków ?

Stąd mój post , a Ty jak zwykle : trollowanie , jątrzenie , ...

Biorę to na wesoło  , pozdrawiam . 

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że zbroisz się w chipsy lub popcorn plus colę lub piwo, siadasz, piszesz posta lekko się uśmiechając pod nosem... i czekasz.... :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego artme rozumiem , że ta Omega może się nie podobać .

Ale od razu masakra , fuj ???

Tak - dla mnie to masakra i fuj i tak tez napisalem.

Omega ma wiele pieknych i swietnych modeli, ale ten jest dla mnie porazka - ciezko zrozumiec? Czy moze jak Rolex mi sie podoba, to nie moge juz nic zlego i skrajnego napisac o konkurencji?

 

Szczególnie gdy manifestuje się uwielbienie dla co najmniej podobnie dyskusyjnie pięknych zegarków ?

Trzeba czytac ze zrozumieniem a nie tylko interpretowac wszystko na wlasne potrzeby trolowania.

Nigdzie nie pisalem, ze Rolexa WSZYSTKIE zegarki sa "piekne" i mi sie podobaja, wiec prosze - nie wkladaj mi czegos, czego nie mowie. Zegarki Rolexa, ktore mi sie podobaja akurat bazuja na prostocie i klasyce a wszelkie odmiany pokazane chocby przez Kolege Nicona rowniez uwazam za... fuj.

 

Biorę to na wesoło  , pozdrawiam . 

I tak trzymac.

 

A jak juz napisalem - zamiast skupiac sie tylko na komentowaniu, chetnie (pewnie i nie tylko ja) dowiedzialbym sie co Ty sadzisz o tym zegarku, bo tego nawet nie chcialo Ci sie napisac.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

I znowu się zaczyna :)  a tak w innym temacie to wygrzebane w sieci na stronie darlor-watch.

 

 

Dear customers,

We have been informed that OMEGA SA, a subsidiary of the Swatch Group, that the supply of OMEGA spare parts will be terminated entirely to all parts wholesalers globally, and therefore to us as well,  by th end of December, 2015. OMEGA spare parts are no longer available for independent watchmakers, collectors and enthusiasts beyond this date. Some material is already been limited and much of what we sell is now No Longer Available.

What does this mean for you?

Should you repair your watches by yourself from that date on you will no longer be able to obtain the necessary spare parts in the free trade like before. The distribution policy of OMEGA will prevent all delivery of spare parts to you and others who have not been certified by OMEGA.

We will now dramatically reduce our stock levels and will liquidate MOST of our stock lines. We have enjoyed doing business with you all over the last 15 years and thank you for your support.

Its a great shame as we love the Brand and how it has been embraced by the collector community.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciężko zrozumieć , czytaj ze zrozumieniem , nie wkładaj mi , trolowane " - ręce opadają .

Mógłbym napisać - a wypchaj się kolego .

Wolę zaapelować o zachowanie umiaru  i pozdrawiam ponownie .

A Omega średnia , ale nie fuj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz od stycznia 2016 roku. Tylko certyfikowani przez Omege beda mieli dostep do czesci. I bardzo dobrze:)

I znowu się zaczyna :)  a tak w innym temacie to wygrzebane w sieci na stronie darlor-watch.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

   Oczywistym minusem będzie przewidywalny wzrost cen. Ale niezaprzeczalnym plusem będzie to, że w końcu przestaną grzebać w Omegach domorośli bateryjkarze tudzież mistrzowie rzemiosła zegarmistrzowskiego, którzy lubia otwierać koperty młotkiem i dłutem ( chociaż w AS też tacy lubią być :) ). I co za tym idzie zakup zegarka używanego nie będzie oznaczał posiadania wiedzy na poziomie zegarmistrzowskim,. Sprawa będzie jasna. Albo ma historie oficjalnego serwisu albo jest to mina. Oczywiście kolekcjonerzy i pasjonaci będą mieli problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Oczywistym minusem będzie przewidywalny wzrost cen. Ale niezaprzeczalnym plusem będzie to, że w końcu przestaną grzebać w Omegach domorośli bateryjkarze tudzież mistrzowie rzemiosła zegarmistrzowskiego, którzy lubia otwierać koperty młotkiem i dłutem ( chociaż w AS też tacy lubią być :) ). I co za tym idzie zakup zegarka używanego nie będzie oznaczał posiadania wiedzy na poziomie zegarmistrzowskim,. Sprawa będzie jasna. Albo ma historie oficjalnego serwisu albo jest to mina. Oczywiście kolekcjonerzy i pasjonaci będą mieli problem.

zgadzam sie wiec powielac wypowiedzi nie bede. Odnosnie otwierania mlotkiem itp to Omedze sie to tez zdarza. Roznica jest taka, miedzy bateryjkarzem z dostepem do czesci a certyfikowanym przez Omege, ze ten drugi jest zobowiazany przestrzegac procedur. Nie bedzie na rynku tylu skladakow i marzy na czesciach.

 

A "niezalezni" mieli marze rzedu 100% na niektore czesci. Skad to wiem? Mam do swoich zegarkow zapiecie, gumowe paski, potrzebowalem pol ogniwa itp. Najnizsze ceny miala zawsze Omega, bezposrednio!

 

Mam przyklad marki na R ktorej tez to wyszlo na dobre.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i mam nadziej, że pierwsza z.. ;)

84e6362e-cce2-47b5-a65b-21bb7770fb67_zps

 

b7bff8e1-b858-4d6f-9d8f-4e0b8b8df668_zps

 

 

 

Moim zdaniem najpiekniejszy model Speedmastera! :) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Gratuluje nabytku. Piękny zegar i widzę, że tło też tematycznie dobrane :) to i ja wrzucę fotkę która zrobiłem ostatnio mojej PO z tłem w temacie nurkowym :P

 

post-56849-0-35120000-1457100718_thumb.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpiekniejszy model Speedmastera! :) :)

Dziękuję. Kiedyś nie byłem aż tak przekonany do tej wersji ale na żywo duzo zyskuje. Wiadomo czarny Speedmaster to  KLASYKA, pisana dużymi literami, ale Moon to Mars ma tego fajnego "twista" ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem dzis Globemastera w wersji niebieskiej i pierwsze wrażenia:

 

Na żywo wyglada dużo lepiej niz na zdjęciach, wydaje się bardziej elegancki,a karbowany bezel nie jest tak matowy jak na renderach. Pewnie to też kwestia oświetlenia, ale jednak różnica jest znaczna. Jestem pozytywnie zaskoczony, ale dla siebie wybrałbym jednak wersję z jasną tarczą.

b81e332df4c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kiedyś nie byłem aż tak przekonany do tej wersji ale na żywo duzo zyskuje. Wiadomo czarny Speedmaster to  KLASYKA, pisana dużymi literami, ale Moon to Mars ma tego fajnego "twista" ;) .

 

 

Masz racje! Klasyka zdecydowanie, ale jesli mialbym sobie kupic kiedykolwiek Speedmastera to szukalbym dokladniej Twojej wersji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do postu na temat etui. Mam to.

http://allegro.pl/etui-pudelko-skorzane-podrozne-na-1-zegarek-chrono-i6011527858.html

 

Fajnie zapina się zegarekna nadgarstek 18,5 cm. Ale kupiłem w tym tygodniu etui ze sklepu Zielona Góra .

 

http://www.zegarki.zgora.pl/wyszukaj/?szukaj=Etui&wyszukaj=

 

Wziąłem Certiny w środku ściereczka jakość bardzo ok. Jak koledze nie przeszkadza logo to tylko brać :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Jeśli chodzi o te aukcje z allegro to jeszcze mają takie w ofercie. Ale niestety tylko w tym kolorze. Chyba najlepiej z wszystkich będzie zabezpieczać zegarek. Ale myślę jeszcze właśnie nad tym z certiny

 

post-56849-0-79022600-1457283338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się plotka, że Omega ma pokazać dedykowaną gumę do Mastera na Basel. Zobaczymy.

 

388093ab15f2d02e1808b6897d65aa79.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dzięki temu forum trafiły do mnie dwie poniższe sztuki, więc zapisuję się do klubu. Zawsze byłem jednozegarkowcem, więc nie wiem czy będę nosił oba. Speedy na pewno zostanie na zawszee, bo marzył mi się od lat i nie znam zegarka, który odpowiada mi bardziej stylistycznie. SMPc urzekła mnie nowoczesnym pięknem.

IMAG0230.jpgIMAG0231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy - bardzo dobre wybory ;)

Niech się noszą!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu forum trafiły do mnie dwie poniższe sztuki, więc zapisuję się do klubu. Zawsze byłem jednozegarkowcem, więc nie wiem czy będę nosił oba. Speedy na pewno zostanie na zawszee, bo marzył mi się od lat i nie znam zegarka, który odpowiada mi bardziej stylistycznie. SMPc urzekła mnie nowoczesnym pięknem.

 

 

świetny duet :-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbn gratulacje, świetnie się uzupełniają.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.