Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Był i jeden, i drugi…każdy by się pogubił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem w zeszłym tygodniu i białą i golfa (którego chciałem kupić na bazarku), ale jednak Skyfall za długo za mną chodził :) jest super.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie o to w tym wszystkim chyba nam chodzi ;)

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tal gra pleksi ze światłem na Kwiatkowym Apollo:

 

dzwcJNW.jpg

 

JzVn65y.jpg

 

ev84V6X.jpg

 

sONcJQq.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gratuluję ! Moja czarna HV cieszy mnie niezmiennie od kilku lat.

 

Zauważyłem, oprócz HV ORBIS dotychczasowe wersje Hour Vision nie są już prezentowane na stronie Omegi. Pojawiły się za to nowe modele z rzymskimi indeksami godzinowymi. Te nowe są moim zdaniem zupełnie nieudane stylistycznie. Wygląda na to, że ciekawa linia HV została wymieniona na nową. Nie ma już wewnętrznego ringu z rodu, nie ma charakterystycznych dla HV indeksów, nie ma wersji z czarną tarczą, okienko datownika jest teraz bez obramowania z białego złota. Szkoda. Jaka jest Wasza opinia na temat nowej linii HV ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Tal gra pleksi ze światłem na Kwiatkowym Apollo:

 

 

Ale ładny zegarek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę porobiło :(

Kiedyś upadła ale teraz nawet nie tknięta. Sekundowa to najmniejszy problem. Data zgłupiała i na dysku zostały ślady. Najdziwniejsze, że czas trzyma :/

Dawać do "niezależnych" czy raczej SGP?

 

4918422_DSC_0335.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro zdjęcie, o zegarku nawet nie piszę bo wiadomo  B)

 

Robiłem je przed chwilą a więc przy żarówie ale cieszę się jak się podoba :)

Jutro pstryknę na pasku od Filipa bo dziś dojechał, też świetny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę porobiło :(

Kiedyś upadła ale teraz nawet nie tknięta. Sekundowa to najmniejszy problem. Data zgłupiała i na dysku zostały ślady. Najdziwniejsze, że czas trzyma :/

Dawać do "niezależnych" czy raczej SGP?

 

no trzeba ją do doktora wysłać, szkoda zegara żeby tak wyglądał, a to moja

post-38031-0-72535600-1461271013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Po pierwsze to niech kolega jej nie używa tylko odłoży lub wyciągnie koronkę bo nie wiadomo co zostało uszkodzone i czy dalsze działanie mechanizmu nie doprowadzi do większych strat. Po upadku dla świętego spokoju warto zrobić od razu przegląd powiedzieć zegarmajstrowi co się stało i poprosić o sprawdzenie. Doświadczony zegarmistrz będzie wiedział jakie elementy sprawdzić.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że teraz właśnie nic się nie stało :/ Zegarek upadł spory czas temu. Poszedł na sprawdzenie do Baumów, bo i tak był już po gwarancji. Nie stwierdzili uszkodzeń poza tym, że wyskoczyła któraś z zapadek chrono.

Od tamtej pory nie było z nim żadnych kłopotów. Ładnie trzymał czas. Chrono działało i zerowało bez najmniejszych problemów. Temat  pokazany na zdjęciu jest świeży.

 

Potrzebuje odświeżenia, a i kompleksowy przegląd też mu się przyda, stąd pomysł na SGP. Obawiam się, że obecnie raczej żaden z zegarmistrzów nie będzie miał już dostępu do wszystkich niezbędnych części (zwłaszcza dysku daty oraz ewentualnie uszkodzonych elementów). Zegarek niezbyt popularny, mechanizm podobno dość upierdliwy w serwisie :/ Patrząc na jego stan myślę, że SGP raczej już go nie pogorszy :P

 

Od d.... strony wygląda ok... Wszystko na miejscu :/

 

4920452_DSC_0338.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odświeżenia, a i kompleksowy przegląd też mu się przyda, stąd pomysł na SGP. Obawiam się, że obecnie raczej żaden z zegarmistrzów nie będzie miał już dostępu do wszystkich niezbędnych części (zwłaszcza dysku daty oraz ewentualnie uszkodzonych elementów). Zegarek niezbyt popularny, mechanizm podobno dość upierdliwy w serwisie :/ Patrząc na jego stan myślę, że SGP raczej już go nie pogorszy :P

czy Ty masz na mysli to, ze Swatch Group Polska i ich serwis nie wykonuje nalezytej pracy i wysylajac zegarek do Swatch Group Polska moze on wrocic w gorszym stanie?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kurde to przykra sprawa. Ale tak sam z siebie się popsuł ? Dziwna sytuacja :( Prawda niezalezni mogą już nie mieć dostępu do części. Zawsze jednak możesz zadzwonić do lokalnych i po prostu zapytać.

 

Kolego nie ma co czekać obdzwoń lokalnych a jeśli nie dadzą rady to ślij na serwis

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ty masz na mysli to, ze Swatch Group Polska i ich serwis nie wykonuje nalezytej pracy i wysylajac zegarek do Swatch Group Polska moze on wrocic w gorszym stanie?

 

Eeeeeee nie :) To była ironia w odniesieniu do kilku "przygód" naszych kolegów ;) I bardziej chodziło mi o jego stan zewnętrzny.

Ja akurat z SGP mam tylko dobre doświadczenia, Nie pierwsza moja Omega, która u nich wyląduje więc nie obawiam się o serwis. Zastanawiałem się tylko czy w tym przypadku opcją jest skorzystanie z usług niezależnych zegarmistrzów. Ale w sumie sam sobie już odpowiedziałem, gdy od mistrzów Baumów usłyszałem o problemach z dostępem do oryginalnych części. Pytanie skierowałem do Kolegów, bo być może ktoś z Was zna inne opcje. Jednak w przypadku tego konkretnie modelu raczej marne szanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Można wysłać do serwisu w Szwajcarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Mnie też interesuje taka procedura. Może ktoś by opisał jak wygląda wysłanie. Z tego wstępnie wiem to nie rożni się ona niczym od tej w PL tylko trzeba na przesyłce dopisać info dla celnej.

The parcel should be sent by registered and insured mail, together with a "customs exemption certificate" in order to avoid difficulties upon the re-importation to your country. Please make sure that your parcel is clearly marked "watch for repair/customs clearing by receiver in Biel, Switzerland".

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też interesuje taka procedura

Co ci chodzi pi glowie? Serwis aby sprawdzic serwis?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci zapytam wielu Kolegów zegarmistrzów z Trojmiasta i nie tylko ma dostęp do częsci SG , czemy nie korzystacie z ich usług ? , skoro na forum słychac dwa wersy jak mantra  odnosnie centralno stolicowego serwisu SG że drogo i się cuda dzieją z zegarkami .

 

Moja odpowiedz jest taka na podstawie  autopsyjnych spostrzeżeń relacja Klient - Ja ci drudzy po usłyszeniu wyceny kosztorysu naprawy dostają dzikiego obłędu w oczach .

 

Relatywnie na dzień dzisiejszy większość Omeg które przyjmujemy do napraw tych mniej lub bardziej poważnych są to zegarki po odbyciu pętli czasu po wielu pracowniach .


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Co ci chodzi pi glowie? Serwis aby sprawdzic serwis?

Nie no już bez przesady mam nadzieje, że B.M. bubla nie przywiezie. Z resztą zaoferował wysłanie zegara do Szwajcarii w celu oceny przypuszczam, że sami w kolano by sobie nie strzelili. Ale warto wiedzieć na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.