Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

To samo usłyszałem od BM dlatego prezentuje min efekty tej filozofii na zdjęciach mechanizmu po naprawie. Z resztą sam fakt wymiany 2 porysowanych mostków świadczy o niesamowitych umiejętnościach serwisantów z SGP

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega raphale1215 twoje posty noszą znamiona publicznego szantażu i wywierania nieuczciwej presji. Komiczne jest pisanie gdzie ty to napiszesz. Mam już dość tego pogrywania. Skończ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie koledzy bo to temat o Omedze a nie serwisie i polskich salonach.

Pytanie o dowód zakupu inny niż karta gwarancyjna jest moim zdaniem dziwne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Zapytałem po co im dowód zakupu. Odp cyt

 

Tak jak Pan jestem osobą, która dba o każdy detal i chciałbym zebrać wszystkie elementy związane z Pańskim zegarkiem.

 

Wiedza ta pomoże nam w przyszłości wyeliminować niedogodne dla naszych klientów sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A co sprawdzania pod lupą. Nawet członkowie zarządu oglądają zegarek po odbiorze z SGP pod lupą cyt:

Miła Pani, która wydawała mi zegarek nie patrzyła na mnie jak na dziwoląga w momencie, kiedy pod lupką sprawdzałem nr zegarka, limitacji i bransolety, przyjęła to zachowanie ze zrozumieniem.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/41000-omega-seamaster-gmt-serwis-swatch-group-polska/page-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że oglądałeś tarczę zegarka przy odbiorze lupą z 30 krotnym powiększeniem..... nie było uszkodzeń widać podobnież.

Opisałeś swoje problemy, egzekwuj swoje prawa a nie rozpisuj się o tym ciagle - to naprawdę nie wygląda dobrze. Twoja pozycja nie zyska na tym wobec SGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

Tak i potwierdzam. Tarcza luma i wskazówki miodzio. Regulacja zegara na poziomie +pół sekundy doba. Nie mogła by tak reszta wyglądać jeśli chodzi o jakość i traktowanie zegarków :(

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z innej beczki. Twoja PO to rozmiar 42 czy 45.5?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

45.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

Wizualnie i użytkowo w sam raz. 42 wydawała sie jakaś dziwnie mała na nadgarstku. Wcześniej nosiłem frankenmonstera wiec zegarek a raczej wielkość koperty idealna dla mnie

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

Luma zdecydowanie lepiej niż u konkurencji ale do seiko trochę brakuje. Kolor w dzień jest równy na wskazówkach i indeksach. Przynajmniej różnica w bieli nie jest zauważalna jak w innych modelach gdzie indeksy są bardziej seledynowe a wskazówki białe. W nocy zegar wystarczająco czytelny . Nad ranem tez nie ma problemu ze zorientowanie się która godzina. Chociaż blado świeci ale daje rade. Dodatkowo minimalna ilość światła powoduje odbijanie się od polerowanych powierzchni wskazówek co dodatkowo poprawią czytelność nawet bez lumy. Co do koloru świecenia to indeksy wcale nie świecą na niebiesko jak by to wynikało z niektórych zdjęciac. Trudno ten kolor określić ale jest bardziej turkusowy niż niebieski.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sie przymierzam do tego modelu i próbuje porównać lume do posiadanego Tudora z której jestem bardzo zadowolony. No i jeśli sie zdecyduje to właśnie za BB.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

Szczerze to trudny wybór. Idealnie było by mieć planetę i BB. A jeśli jeden to zdecydowanie planeta. Ale co do rozmiaru to 45.5 jednak kawał stali. Zmierz oba modele a z planety obydwa rozmiary. Rozważ jeszcze Breitlinga superocean heritage

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Luma zdecydowanie lepiej niż u konkurencji ale do seiko trochę brakuje.

 Za jakość się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem PO Big size na 2500 ale nie mam chyba żadnych zdjeć z luma dlatego sie pytam

Sprzedałem ja ze względu na rozmiar właśnie ale trochę żałuje i po przymiarkach stwierdzam ze niepotrzebnie sie jej pozbylem


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

PO na 2500 o wiele lepiej sie uklada od tej na 8500. Grubość ma zasadnicze znaczenie. PO 8500 jest bardziej masywniejsza. Jak w 2500 coś Ci przeszkadzało to tym bardziej 8500 w tym rozmiarze będzie wydawać się jescze większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na gumie której nie dało sie w żaden sposób dobrze wyregulować. Było albo za ciasno albo zegarek latał na wszystkie strony. Teraz mierzyłem na nowej gumie i jest o niebo lepiej. Jest wręcz idealnie.

Muszę przemyśleć :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215
Napisano (edytowane)

Chodzi o gumiak w PO 8500 ? mierzyłem i powiem że jeśli chodzi o komfort to 5 z plusem tak PO wygląda na nadgarstku ok 18 cm. Dla mnie istotnym kryterium jest też wysokość z uszami. Argo 42.5mm ma 50mm PO 45.5mm ma z tego co pamiętam 51.5mm to tez przesiadka była bezbolesna.

 

PS jeśli masz nadgarstek bliżej 17 cm to uszy będą Ci mocno odstawić i 2 link. Tak że jeszcze raz powiem mierzyć, mierzyć i mierzyć

post-56849-0-67351900-1462729525_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To 8500 będzie ciut cięższa i masywniejsza. Chyba ze na gumie wtedy to zupełnie inny zegar. Tylko różnice w wysokosci zauważysz między 8500 a 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kd1 niech kolega na tych zdjęciach mi pokaże powiększenie. Widać tu jak po kosmetycznym odświeżaniu bez ingerencji w strukturę metalu odstaje teraz maskownica.attachicon.gif20160507_120203-600x800.jpgattachicon.gif20160507_120153-600x800.jpg

 

 

No to pojechałeś.

Rzeczywiście było by najlepszym wyjściem żeby oddali Ci kasę i żebyś nie kupował zegarka już nigdy. Zegarek Ci szcześćia nie da jeśli Ty potrafisz znaleźć taki problem jak na tym zdjęciu.

To uszczerbienie to jeszcze rozumiałem ale to ze bransoleta ma 1/5 mm luzu to chyba czepialstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na gumie której nie dało sie w żaden sposób dobrze wyregulować. Było albo za ciasno albo zegarek latał na wszystkie strony. Teraz mierzyłem na nowej gumie i jest o niebo lepiej. Jest wręcz idealnie.

Muszę przemyśleć :)

zaczekaj na nowa wersje, ma byc juz w lipcu. 43.5mm, lepiej spasowane ogniwa bransolety (jesli sie kiedykolwiek zdecydujesz) a tazke nowa guma. Cala czarna i niebieska ma byc we stali ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.