Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

Jeśli wybór przemyślany to na pewno będzie cieszył właściciela. A mi po prostu brakowało by daty bo często ją sprawdzam.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się czasem zastanawiałem czasem jak często korzystam z datownika. Odpowiedzi, przynajmniej poglądowej udzielił dzień spędzony z Poljotem na nadgarstku - 4, słownie cztery razy. Aż sam się zdziwiłem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powrót do klubu

Gratuluję i witam tak dosłownie w klubie Master 300-setek.

 

Niech się nosi tak dobrze jak mi.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję 300-ki. Świetna jest. Miło byłoby kiedyś taką włączyć do kolekcji. :rolleyes:

Tymczasem jest tak.

0f7711d6-6143-4398-98d1-38949a37dfcc_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dostępności Omegi Planet Ocean Chronograph. Zamówiłem ten zegarek Ref: 232.32.46.51.01.005 u sprzedawcy Trusted Seller Orologeria Bodoni srl ze strony Chrono24.

Wpłaciłem zaliczkę 500 EURO i już od dwóch miesięcy czekam i nadal nic. W wiadomościach od nich otrzymuję informację iż czekają na ten zegraek, gdyż musi zostać wyprodukowany przez Omegę i dopiero do nich dostarczony. Trochę to dla mnie dzwine, ponieważ nie sądzę, aby zegarki te były wykonywane dopiero na zamówienie.

Czy ktoś z Was słyszał o tym sprzedawcy i ile ewentualnie trzeba czekać na zegarek, który nie jest wart miliony euro i wyprodukowany w kilku sztukach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś anglojęzycznym forum jest temat o tym sprzedawcy. Standardowo zaliczka, potem oczekiwanie na zegarek, nagle cena rośnie tuż przed odbiorem z winy producenta. Ogólnie średnio. A i jeszcze ktos inny podbił gwarancję niż sprzedawca, z drugiego końca Włoch.

Ktoś też miał przypadek, że przyleciał po odbiór i był zupełnie inny model.

Edytowane przez kd1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Po prostu czekają na jakiś zwrot albo poserwisowy egzemplarz i sprzedadzą Ci jako fabrycznie nowy w super cenie :D

 

P.S Włosi często tak robią. Tzn sciemniają coś o dostępności po czym po 2 miesiącach wysyłają info ze producent zmienił ceny i masz w tej samej cenie albo zblizonej co w butiku Omegi lub proponują inny model w wyższej cenie. Więc z tą zaliczką trochę się pospieszyleś. Może da się jeszcze ja wycofać ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dostępności Omegi Planet Ocean Chronograph. Zamówiłem ten zegarek Ref: 232.32.46.51.01.005 u sprzedawcy Trusted Seller Orologeria Bodoni srl ze strony Chrono24.

Wpłaciłem zaliczkę 500 EURO i już od dwóch miesięcy czekam i nadal nic. W wiadomościach od nich otrzymuję informację iż czekają na ten zegraek, gdyż musi zostać wyprodukowany przez Omegę i dopiero do nich dostarczony. Trochę to dla mnie dzwine, ponieważ nie sądzę, aby zegarki te były wykonywane dopiero na zamówienie.

Czy ktoś z Was słyszał o tym sprzedawcy i ile ewentualnie trzeba czekać na zegarek, który nie jest wart miliony euro i wyprodukowany w kilku sztukach ?

lepiej odbieraj kase bo jak to panowie z Torino to ja szybciej zobacze siwe wlosy niz ty zegarek :D

Oni maja srednia opinie na roznych serwisach, poczawszy od wysylania uzywanych a konczac na takiej sytuacji w jakiej jestes ty.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Obstawiamy czy przyjdzie nowa podpicowana używka czy dopłata do normalnej ceny a może propozycja droższego modelu ? :D Czemu kolega przed wpłaceniem zaliczki nie zapytał po prostu na forum ?

 

Kolega stateless ma rację wycofać zaliczkę

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie. Pod koniec tygodnia wysyłają nowy zegar ze Szwajcarii prosto do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja nadal mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze i wkrótce będę mógł odebrać nowy zegarek. Co do polecenia to otrzymałem je na tym forum, gdy pytałem o sprawdzonego  sprzedawcę z europy.

Poczekam jeszcze jakiś czas, jeśli nic się nie zmieni to poproszę o zwrot zaliczki i będę szukał innego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Standardowy czas na dostarczenie od producenta standardowego modelu Omegi to max 2 tyg biorąc pod uwagę różne okoliczności np klęski żywiołowe. W praktyce 1.5 tyg zegar masz na ręku. A pisali/mówili jak pytałeś co tak długo może coś w stylu ze są wakacje mają dużo zamówień i są opóźnienia w Omedze ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Carrerę u gościa z Turynu. Na chrono nazywa się Virtuoso. Pisałem zapytanie ofertowe do niego oraz do Bodoni.Z Virtuoso kontakt idealny, z Bodoni nawet nie było odpowiedzi. Natychmiast po przelewie dowiedziałem się, że producent podniósł ceny i muszę dopłacić 300 Euro. Natomiast to był specyficzny moment bo kilka dni po wzroście ceny w Polsce z 17,5 na 20k. Tak więc koleś po prostu padł ofiarą własnego roztrzepania bo nie zmienił o czasie cen na stronie. Padł bo sprzedał mi w końcu w cenie ze strony, po wiele mówiącej wiadomości ode mnie, że nalegam na realizację w starej cenie a w ramach rewanżu obiecuję pozytywną opinię na kilku forach, w tym o zasięgu światowym. Zegarek przyszedł nowy, idealny. Dziś cieszy już nowego właściciela. A Massimiliano jest usprawiedliwiony ale tylko częściowo.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ale jesteśmy po targach w Bazylei i raczej nie spodziewał bym się korekty cenowej w najbliższym czasie jeśli chodzi o Omegę. Po prostu myślę że jeśli wygrzebaią gdzieś zegarek powystawowy/poserwisowy to koledzę wyślą w dobrej cenie. Jeśli nic takiego się nie trafi to kolega dostanie w normalnej cenie nowy z głupim tłumaczeniem o podwyżce cen. Oni zwlekają bo pośrednik wysłał zapytanie do kilku AD i czeka aż coś przyzwoitego i oczywiście podpicowanego na nówkę się trafi. Założę się, że pośrednik wysłał maila w stylu "Zbychu nie spadł tam któremu w butiku zegar bo mam klienta z PL. Jak macie taki to go lune w dobrej cenie i pozbedziecie się kłopotu a jak nie to dam nowy i napisze o podwyżce" :D

 

Zawsze jest takie ryzyko. Tym bardziej ze kolega czeka 2 miesiące. Na co się pytam ? Na lepszą pogodę żeby paczka po drodze nie zamokła.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja nadal mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze i wkrótce będę mógł odebrać nowy zegarek. Co do polecenia to otrzymałem je na tym forum, gdy pytałem o sprawdzonego  sprzedawcę z europy.

Poczekam jeszcze jakiś czas, jeśli nic się nie zmieni to poproszę o zwrot zaliczki i będę szukał innego sprzedawcy.

odbierzesz nowy zegarek jak kupisz gdzie indziej.

Gustaw666 dobrze prawi, ze virtuoso ma opinie dobra a bogdoni nie. Jak kupowalem dla zony to czekalem 5 tygodni na AD z Wloch. 8 to zdecydowanie za dlugo. Te Omegi to nie sa tak rzadko spotykane jak stalowa Daytona :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Dlatego w tym wszystkim właśnie już ten zbyt długi czas wskazuje na kombinacje. Koledze powinna zapalić się czerwona lampka, że coś jest nie tak jak powinno być. Bardziej doświadczony kolega stateless dobrze prawi. Dostaniesz nowy ale jak z tego zrezygnujesz.

 

Z resztą kolego Axxel sam sobie odpowiedziałeś w poście. To nie jest ręcznie składany zegarek na zamówienie w nakładzie kilku sztuk rocznie. To jest właśnie ta czerwona lampka o której mówię.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie i porady. W takim razie jutro wysyłam prośbę o zwrot wpłaconej zaliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,  podpowiedzcie czy któryś z Was orientuje się czy podpasuje do mojej 300 na cal8400 guma od PO ? Wiem że do poprzedniego Seamastera pasowała bransoleta z PO 42mm  ale czy case w nowej 300 różni się od tego z poprzedniej 300?? 


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarna też będzie. Trzeba zbierać kasę.

Podają gdzieś jakie to grube jest?

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota 39,5 ma 14,16 mm grubości, więc ta pewnie podobnie.

Edytowane przez Ulotny

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota 39,5 ma 14,16 mm grubości, więc ta pewnie podobnie.

Czyli mniej więcej tyle co wersja 42mm na werku 2500 i troszkę więcej niż SMPc - no może być różnie, ale zapowiada się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.