Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Bo połówka ,to nie to co ... :D

Ja wole całego .... :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real foto limitki Speedy Tuesday (fotki z watch-insider):

Przy okazji link, w którym rozwiązują tajemnicę odwróconej 10 na subtarczce (swpją drogą zauważyliście to wcześniej? ;) ) - http://www.watch-insider.com/news/omega-speedmaster-speedy-tuesday-speedytuesday-10-live-taken-pictures/

post-13089-0-57508700-1484474577_thumb.jpg

post-13089-0-80122600-1484474589_thumb.jpg

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Podpisywali też tego "nielubianego", czyli Teutonic:

Bardzo mi się podoba Teutonic, niestety ciężko go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Wróciłem z przymusowego leczenia psychotropami :D Coś przegapiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes Omegi się przyznał w wywiadzie ze kamienie i bransolety klepią poza szwajcarią, reszta ok :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Wiedziałem, qufa wiedziałem ;) a tak poza tym (wiara w swiss) to przecież można w inny sposób ciąć koszty nie tylko zlecając cześć produkcji w Chinach. Mi sen z powiek spędza fakt, że w każdej korespondencji oficjalnej Omega pisze o kontroli jakościowej i technicznej. Używają stwierdzenia "perfect condition" w takim stanie zegarki opuszczają linię. Człek kupuje zegarek a tu babol na babolu. Pytanie skąd taka rozbieżność w tym co Omega niejako deklaruje a stanem faktycznym ?

Dlatego mitem dla mnie jest też to, że w przypadku kiedy komuś wymieniają zegarek z powodu jakiejś wady to niszczą wymieniony egzemplarz. Odzyskują co się da i pchają części do serwisu lub składają z kilku jeden egzemplarz.

 

PS czy ktoś coś wie na temat tych numerów pod okienkiem daty ? I czy przy wymianie karty gwarancyjnej te numery mogą być inne ?

post-56849-0-80437800-1484478871_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś rolexa stać na produkcję w Szwajcarii,a omegi już nie mimo,że do tanich nie należy.Już bardziej wiarygodne jest seiko..Zresztą zauważyłem ,że stare omegi AT na 8500 są dokładniejsze od tych nowych z werkiem " master"..Chyba wcześnęj bardziej się przykładali podczas kontroli jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, zgoda, już tak świetnie nie wygląda. Ale zwykły Speedie też na zdjęciach wygląda średnio, a na żywo imo powala. Nic to, trzeba będzie obejrzeć przed zakupem ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś rolexa stać na produkcję w Szwajcarii,a omegi już nie mimo,że do tanich nie należy.Już bardziej wiarygodne jest seiko..Zresztą zauważyłem ,że stare omegi AT na 8500 są dokładniejsze od tych nowych z werkiem " master"..Chyba wcześnęj bardziej się przykładali podczas kontroli jakości.

a skad wiesz, ze Rolex wszystko w Szwajcari produkuje? Tam jeszcze wieksza mistyka niz u Omegi.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz, ze Rolex wszystko w Szwajcari produkuje? Tam jeszcze wieksza mistyka niz u Omegi.

Byl ze dwa lata temu reportaz na Hodinkee z fabryk Rolexa, oczywiscie tez nie ma co przesadnie w to wierzyc, ale jakis argument to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przy okazji link, w którym rozwiązują tajemnicę odwróconej 10 na subtarczce (swpją drogą zauważyliście to wcześniej?

 

Jak dla mnie nie jest odwrócona, jest normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, bo nie zgadza się z "20" na subtarczy z godziny 9 - brak konsekwencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest odwrócona, jest normalnie :)

Jest odwrócona w stosunku do liczb w tym miejscu na innych subtarczach :)

 

Taki sobie ten model, klasyczny znacznie ładniejszy,  cena też mało atrakcyjna, dziwię się że tak się wszyscy rzucili - może liczą że wartość wzrośnie jak Snoopiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest odwrócona, jest normalnie :)

Jak Koledzy wyżej - dyskusja dotyczyła odwrócenia względem 20 na drugiej subtarczce ;) rysunek z lat siedemdziesiątych w linku wyjaśnia sprawę.

 

Na zdjęciach może rzeczywiście nie powala, ale ja poczekam na live i zdecyduję. Poza tym nie wykluczam scenariusza, o którym pisze Bugs - cena wzrośnie :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest względnie dobra. Snoopy tez nie miał bransolety ani dodatkowego paska a kosztował chyba 24500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą całą sprawą z zamówieniami najbardziej wkur...zona jest Australia, która się nie załapała na rezerwację ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest względnie dobra. Snoopy tez nie miał bransolety ani dodatkowego paska a kosztował chyba 24500...

 

Snoopy to historia nagrody NASA, unikalny design tarczy i częściowo ręcznie wykonywanego dekla, a tutaj - taka limitka jakby na siłę. No ale zobaczymy, może się spodoba albo nie doceniam popularności Fratellowatches :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy ma jeszcze ceramiczny bezel i szafir z dwustronnym AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy to amerykańska fascynacja kreskówkami :)

Rolexy z Myszką Miki to potwierdzają.

Stad sukces.

Plus oczywiscie NASA.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trzeba za niego dać teraz co najmniej 2x tyle co pierwotna cena producenta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech zrobia special edition dla polski z bolkiem i lolkuem albo reksiem :) przeciez bolek i lolek byli na dzikim zachodzie


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest już lista 1800 oczekujących na limitkę speedytuesday. Mi się ten zegarek bardzo podoba, wersja klasyczna już mi się opatrzyła, białe subtarcze wnoszą powiew świeżości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech zrobia special edition dla polski z bolkiem i lolkuem albo reksiem :) przeciez bolek i lolek byli na dzikim zachodzie

 

Byle nie z Jackiem i Plackiem :D

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.