Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak kulturalna wymiana wypowiedzi :-)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie podoba. Od Grzegorza.

A, to znam ten egzemplarz :)

 

 

 

Co do Moona zartowałem oczywiscie, choć najlepszy okres Omegi to koniec lat 60, i początek 70- w co też wpisuje się Moon.

Linia Seamaster, Constellation, Speedmaster miala w swojej 'ofercie' piekne modele, ktore do dziś zachwycają designem...

A to co dziś oferują to w wiekszosci zegarki, a raczej busole nadgarstkowe ( z małymi wyjatkami).

Wszystko nieomal 'limitowane" bez ladu i skladu...

 

 

Fan.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kulturalna wymiana wypowiedzi :-)))))))

 

 

No tak - u kobiet nazywa sie to solidarnością jajników :D

 

Co Wy z tą bransoletą? Do Foisa jest bransoleta przecież choć fakt - nie w zestawie. inny fakt - Moona tez można kupić bez bransolety :) W dodatku mam wrażenie że reedycja CK2998 nie mogła mieć bransolety bo i oryginał takowej nie posiadał - nie było by sensu ingerować w to. Moon jak najbardziej mi się podoba. Choć z tym nakręcaniem jednym palcem bym nie przesadzał bo nie jedengo nakręcałem i jakoś moimi zgrabnymi rękoma to i dwoma palcami był problem. W wakacje będzie idealna wersja Moonwatcha dla mnie i się na nią zapisałem. Pozbawiony wad. Z metalowymi wskazówkami, nakładanym logo i szczotkowaną kopertą :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - u kobiet nazywa sie to solidarnością jajników :D

Chyba - odpowiednio - solidarnością Moona ;)

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - u kobiet nazywa sie to solidarnością jajników :D

 

Co Wy z tą bransoletą? Do Foisa jest bransoleta przecież choć fakt - nie w zestawie. inny fakt - Moona tez można kupić bez bransolety :) W dodatku mam wrażenie że reedycja CK2998 nie mogła mieć bransolety bo i oryginał takowej nie posiadał - nie było by sensu ingerować w to. Moon jak najbardziej mi się podoba. Choć z tym nakręcaniem jednym palcem bym nie przesadzał bo nie jedengo nakręcałem i jakoś moimi zgrabnymi rękoma to i dwoma palcami był problem. W wakacje będzie idealna wersja Moonwatcha dla mnie i się na nią zapisałem. Pozbawiony wad. Z metalowymi wskazówkami, nakładanym logo i szczotkowaną kopertą :)

Dla mnie też ideał! Jedyne co to trzeba będzie bransoletę dokupić... przy tej cenie mogli dać ją w zestawie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów to samo - wzorowali sie na Alaska projekt a ten nie miał bransolety. Było o tym w którymś artykule na temat tego zegarka. Koperta szczotkowana i bransoleta seryjna nie podchodzi stylistycznie. Poza tym z reguły ten modelkupi ktoś ktojuz ma moonwatcha wiec sobie jakby coś przełoży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa też uważam że to świetna bransoleta...nawet 2254 upolowałem z taką ...i zarówno seamastera jak i moona noszę na pasku ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się zrobil moonotematyczny :)

Tylko pasek, i to najlepiej z Polski-przypomne tylko co powiedzial prezes Omegi, ze kamienie i bransolety produkują w...poza Szwajcarią :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ignorancję ale po Jacku mam lenia na Google.... powiedzcie od czego jest skrót FOIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe nie znaczy plastikowe. A co do wyższości (FOIS < MOON) sami sobie zadajcie bardzo proste pytanie: czy wolałbym być pierwszym człowiekiem w kosmosie czy pierwszym człowiekiem na księżycu? :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje... pierwszy w kosmosie był Gagarin. On miał omegę?

:P

:)

Miał Poliota! Więc sprawa zamknięta. Spidi :)

DSC00031_zps0u52qqf7.jpg

Wybaczcie że znowu stare zdjęcie wrzucam ale nic lepszego nie zrobię bez nowego aparatu ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje... pierwszy w kosmosie był Gagarin. On miał omegę?

:P

:)

  

First Omega in Space.

Pozwolę sobie wyjaśnić, kolega @nicon napisał- 'pierwsza Omega w kosmosie", nie 'pierwszy człowiek w kosmosie'

( Omega to zegarek, Gagarin to pilot kosmonauta)

 

 

 

@kkwpk swietne zdjęcie!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zakochany w Speedmasterze, od dawna siedzi w głowie taki model, już postanowiłem wyprzedać zegarki których nie noszę żeby zdobyć fundusze, jednak boję się wydać taką kwotę bez przymiarki. Za 3 tyg jestem w Warszawie, może ktoś go gdzieś tam widział na wystawie ?  Jezeli ktoś miał okazje przymierzyć to też proszę o kilka słów .

 

 

SP_Moonphase_Profile_1600x1200.jpg

Omega-Speedmaster-Moonphase-Chronograph-

304-30-44-52-01-001-57.jpg

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duży i gruby zegarek - zdecydowanie przymierz przed zakupem. Jakieś dwa tygodnie temu oglądałem ten model w butiku i prawdopodobnie cały czas jest dostępny (ale najlepiej zadzwoń przed przyjazdem i zapytaj).

 

Mam tę wygodę, że na co dzień mogę nosić podwinięte rękawy w koszuli, a w takich warunkach duży Speedmaster sprawdza się świetnie. Niestety kiedy dochodzi do sytuacji styczności zegarka z mankietem - gabaryty całkowicie dyskwalifikują go z użycia. Jest po prostu za duży i zbyt gruby, żeby to wyglądało dobrze.

 

Jeżeli więc chciałbyś nosić zegarek przy mankiecie koszuli - lepiej rozejrzyj się za mniejszym modelem. Klasyczne Pro i jego różne odmiany w kopercie 42mm sprawdzą się o niebo lepiej.

 

 

i6Zg78C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zakochany w Speedmasterze, od dawna siedzi w głowie taki model, już postanowiłem wyprzedać zegarki których nie noszę żeby zdobyć fundusze, jednak boję się wydać taką kwotę bez przymiarki. Za 3 tyg jestem w Warszawie, może ktoś go gdzieś tam widział na wystawie ?  Jezeli ktoś miał okazje przymierzyć to też proszę o kilka słów .

 

 

 

 

 

 

Widziałem go ostatnio na żywo i... petarda. Poszedłem obejrzeć z bliska Moonwatche i SMPc. a najwięcej czasu spędziłem przy gablocie z nim (niebieska wersja). Moja luba też podsumowała go, że może bym jednak rozważył jego zamiast Moona czy SMPc. Jak dla mnie jest super spójny, proporcjonalny i pomimo, że wcześniej nawet nie wiedziałem o jego istnieniu, po obejrzeniu daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się zrobil moonotematyczny :)

Tylko pasek, i to najlepiej z Polski-przypomne tylko co powiedzial prezes Omegi, ze kamienie i bransolety produkują w...poza Szwajcarią :)

Pasek najlepiej z Pruszkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów to samo - wzorowali sie na Alaska projekt a ten nie miał bransolety. Było o tym w którymś artykule na temat tego zegarka. Koperta szczotkowana i bransoleta seryjna nie podchodzi stylistycznie. Poza tym z reguły ten modelkupi ktoś ktojuz ma moonwatcha wiec sobie jakby coś przełoży :)

Ja rozumiem że się wzorowali ale np. Ten Alaska projekt II ma bransolete;). Wiec mówie tylko że przy tej cenie dodatkowo mogli dorzucić. Zwłaszcza że ta od moona ma polerowane elementy. A więc fajnie było by mieć całą szczotkowaną! tak sobie tylko marudzę;)

 

140d92f61b4bb5c219b2b0b5748acaba.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A możesz napisać gdzie dokładnie go oglądałeś ?

 

 

 

Tylko klasyczne pro mi się już tak nie podoba, a szczególnie wskazówki i indeksy. Faza księzyca też jest zrobiona rewelacyjnie , takiej komplikacji jeszcze w kolekcji nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Katowice mnie nie urządzają bo mam nie po drodze :( Będe wdzieczny za info jak ktoś gdzies zobaczy ten model w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.