Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten zegar (300 master co-axial) to esencja zegarka sportowego. Wkrótce (mam taką nadzieję) stanę przed wyborem pomiędzy tym i submarinerem no date (ref. 114060). Na razie porównuję walory techniczne obydwu werków itp.

 

Pod względem estetycznym ten zegarek zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Po przymiarce okazało się, że w realu leży na moim nadgarstku nadspodziewanie dobrze (18,5 cm).

 

Tomaszek, szczerze gratuluję.


No jest taki problem z forami specjalistycznymi że doświadczeni użytkownicy ;-) po pewnym czasie w wyniku wypalenia/ znudzenia/ pastępujących z wiekiem zmian charakteru ;-) zaczynają udzielać trudnych do interpretacji albo prowadzących w mailiny odpowiedzi...
Modułowe chrono teoretycznie jest bardziej narażone na usterki ( z samej konstrukcji ) a jego naprawa bywa bardziej skomplikowana i kosztowna choćby z faktu że modułu DD się nie naprawia a po prostu wymienia. Ale mówimy tu albo o wielu latach użytkowania albo o nieostrożnym obchodzeniem się z zegarkiem . Bo normalnie to one działają bez zarzutu a są mniejszych rozmiarów ( grubość ) niż np Valjoux. Tak mnie przynajmniej kiedyś koledzy na tym forum uczyli ;-)

desmo

 

pierwsze zdanie... bardzo trafne spostrzeżenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest niesamowity. Dochodzę do wniosku że jest chyba mój "dożywotni". Reszta z kolekcji będzie "krążyć" ale ten - zostaje.

 

post-31778-0-83409900-1489144712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio Moon Watch pojawił się u mnie na tapecie, właśnie akurat speedy pro z hesalitem, chciałem zapytać jak wygląda temat z serwisowaniem zegarka? Konkretnie interesują mnie interwały. Martwić się dopiero jak zegarek zacznie zwalniać, czy jednak co kilka lat warto go oddać do przeglądu.

 

Dodatkowo, ktoś jest świadom w jakich granicach cenowych mieści się koszt serwisu Speedyego Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój spidi też zostaje ze mną do końca. Fenomenalny zegar. Muszę dobrać do niego fajny pasek i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy mechanizm w wersji reduced jest bardziej awaryjny niż w normalnej?

Nie, nie jest.

Zegarek posiadałem, jest idealny na mniejsze nadgarstki, choć na 19,5 też wygląda dobrze.

O cene serwisu można podpytac tu; https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisyfaW7MvSAhXJZCwKHdBOCc8QFggbMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.omegawatches.com%2Fstores%2Fstoredetails%2F8105%2F&usg=AFQjCNH9pSEwkvc0TPXj2ltaTed7mkPrfw

 

Lub u zegarmistrza. :)

post-48316-0-75643700-1489146284_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zegar (300 master co-axial) to esencja zegarka sportowego. Wkrótce (mam taką nadzieję) stanę przed wyborem pomiędzy tym i submarinerem no date (ref. 114060). Na razie porównuję walory techniczne obydwu werków itp.

 

Pod względem estetycznym ten zegarek zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Po przymiarce okazało się, że w realu leży na moim nadgarstku nadspodziewanie dobrze (18,5 cm).

 

Tomaszek, szczerze gratuluję.

 

Dzięki!

 

Technicznie nie ma co porównywać obu werków - przynajmniej moim zdaniem różnica na rzecz Mastera (jeśli chodzi o zaawansowanie techniczne) jest znaczna. Wybór pomiędzy tymi dwoma zegarkami opiera się de facto na innych parametrach ;) No i cenie.

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia sprzedania części kolekcji którą mam żeby kupić speed-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Technicznie nie ma co porównywać obu werków - przynajmniej moim zdaniem różnica na rzecz Mastera (jeśli chodzi o zaawansowanie techniczne) jest znaczna. Wybór pomiędzy tymi dwoma zegarkami opiera się de facto na innych parametrach ;) No i cenie.

zgadza się i póki co skłaniam się ku Omedze. Przy czym nie ma dla mnie znaczenia wartość przy odsprzedaży, bo z reguły nie sprzedaje raz kupionych zegarków (wyjątek zrobiłem w przypadku AT, bo zamieniłem ją na JLC Master control date :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kierunek zamiany - to dwa stylistycznie zupełnie różne zegarki ;)

 

Ja ciągle się waham czy swoją 300 zostawić. Na razie testuję jej oblicza zmieniając paski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kierunek zamiany - to dwa stylistycznie zupełnie różne zegarki ;)

 

Ja ciągle się waham czy swoją 300 zostawić. Na razie testuję jej oblicza zmieniając paski ;)

Też się zgadza :) potrzebowałem bardzo płaskiego zegarka i padło na JLC - garnitur, służbowe spotkania i tym podobne (przy okazji - to werk 899C, z którego korzystało także VC i chyba IWC). JLC zostaje na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whisky, cygaro i Omega. 

Ballantine's 30 year Old Label, Ashton VSG, Omega Gold 1966r. cal.601.

post-61307-0-58081800-1489157354_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whisky, cygaro i Omega. 

Ballantine's 30 year Old Label, Ashton VSG, Omega Gold 1966r. cal.601.

klasa!!! nurtuje mnie tylko pytanie: 3 w dzień czy w nocy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest taki problem z forami specjalistycznymi że doświadczeni użytkownicy ;-) po pewnym czasie w wyniku wypalenia/ znudzenia/ pastępujących z wiekiem zmian charakteru ;-) zaczynają udzielać trudnych do interpretacji albo prowadzących w mailiny odpowiedzi...

Modułowe chrono teoretycznie jest bardziej narażone na usterki ( z samej konstrukcji ) a jego naprawa bywa bardziej skomplikowana i kosztowna choćby z faktu że modułu DD się nie naprawia a po prostu wymienia. Ale mówimy tu albo o wielu latach użytkowania albo o nieostrożnym obchodzeniem się z zegarkiem . Bo normalnie to one działają bez zarzutu a są mniejszych rozmiarów ( grubość ) niż np Valjoux. Tak mnie przynajmniej kiedyś koledzy na tym forum uczyli ;-)

Robert zakładam, że twoja szpilka podsumowująca czasy na forum odnosi się do mojej odpowiedzi - o ile zgadzam się z taką oceną, że tak powiem ogólnikowo (mentalność starych forumowiczów ;) ) , to w tym konkretnym przypadku nie  - kolega zapytał krótko o awaryjność Reduceda w porównaniu do Lemani, gdzie zegarek Reduced jest od lat tylko na rynku wtórnym. Jest już nieprodukowany i jest masa egzemplarzy które mają niesprawną jakąś część modułu, czy też są po pseudo-serwisie, gdzie czasami po okazyjnym zakupie wychodzi, że był „naprawiony” tylko do sprzedaży. Skądś te wszystkie egzemplarze się wzięły, to nie jest jeden na 100. Druga sprawa – moduł przez SG jest wymieniany za ponad 2k na nowy w razie niesprawności, ale ogarnięci zegarmistrzowie naprawiają i serwisują te moduły – w Warszawie znam przynajmniej dwóch którzy niechętnie (bo jest to niewdzięczny do serwisu werk), ale robią to.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

To bylo tez do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Whisky, cygaro i Omega.

Ballantine's 30 year Old Label, Ashton VSG, Omega Gold 1966r. cal.601.

Trzy niezdrowe nałogi ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert zakładam, że twoja szpilka podsumowująca czasy na forum odnosi się do mojej odpowiedzi - o ile zgadzam się z taką oceną, że tak powiem ogólnikowo (mentalność starych forumowiczów ;) ) , to w tym konkretnym przypadku nie  - kolega zapytał krótko o awaryjność Reduceda w porównaniu do Lemani, gdzie zegarek Reduced jest od lat tylko na rynku wtórnym. Jest już nieprodukowany i jest masa egzemplarzy które mają niesprawną jakąś część modułu, czy też są po pseudo-serwisie, gdzie czasami po okazyjnym zakupie wychodzi, że był „naprawiony” tylko do sprzedaży. Skądś te wszystkie egzemplarze się wzięły, to nie jest jeden na 100. Druga sprawa – moduł przez SG jest wymieniany za ponad 2k na nowy w razie niesprawności, ale ogarnięci zegarmistrzowie naprawiają i serwisują te moduły – w Warszawie znam przynajmniej dwóch którzy niechętnie (bo jest to niewdzięczny do serwisu werk), ale robią to.

No i kolega uzyskał kompleksową informację - dzięki Filip w imieniu wszystkich nowo czytających ;-)

Do poprzedniej listy przypadłości forumowych wyjadaczy dodam jeszcze lenistwo. Ja nie pisałem Filip że nie masz racji ( choć Konrad już w krzaki skręcił) tylko czułem niedosyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No i kolega uzyskał kompleksową informację - dzięki Filip w imieniu wszystkich nowo czytających ;-)

Do poprzedniej listy przypadłości forumowych wyjadaczy dodam jeszcze lenistwo. Ja nie pisałem Filip że nie masz racji ( choć Konrad już w krzaki skręcił) tylko czułem niedosyt...

To prawda. Mialem inne zdanie ogolne bo moj zegarmistrz robi ten werk i wiem ile to u niego kosztuje z wymiana elementow mniej wiecej (prowadzi serwis pogwarancyjny Omegi). Uwzledniajac jednak to co napisal Filip ew. naprawa dla kogos kto nie ma dostepu do odpowiedniego fachowca moze byc kosztowna. Reasumujac, gdybym ja mial naprawiac DD to wyszloby to mnie taniej niz Lemanie ale jak zrewidowalem sie wyzej nie moge o tym jednak napisac jako o regule. Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zegarek ulega awarii, a im technologia jego produkcji nowocześniejsza tym koszt naprawy droższy.

Juz pisałem, miałem dwa egzemplarze reduced, oba były bezawaryjne, a straszenie wymianą modułu to jak straszenie wymianą filtra oleju w aucie.

 

A naprawione zegarki do 'sprzedaży' jak pisze Filip to 'norma" niestety, i jest to podobne zachowanie jak w branzy samochodowej, ktorej nie znam, ale słyszalem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle trzeba kupować z głową i ze zdrowym rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle trzeba kupować z głową i ze zdrowym rozsądkiem.

Dokładnie, nigdy nie kupilem zegarka na aukcji, zawsze od kogoś, kogo 'znam'.

Nie krytykuje tego typu nabywania zegarków-mozna trafic perełki za relatywnie niskie kwoty, ja jednak wolę nie ryzykować, i mieć pewność co i od kogo kupuję :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nigdy nie kupilem zegarka na aukcji, zawsze od kogoś, kogo 'znam'.

Nie krytykuje tego typu nabywania zegarków-mozna trafic perełki za relatywnie niskie kwoty, ja jednak wolę nie ryzykować, i mieć pewność co i od kogo kupuję :)

 

Wyznaję dokładnie tę samą zasadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zegarek ulega awarii, a im technologia jego produkcji nowocześniejsza tym koszt naprawy droższy.

Juz pisałem, miałem dwa egzemplarze reduced, oba były bezawaryjne, a straszenie wymianą modułu to jak straszenie wymianą filtra oleju w aucie.

 

A naprawione zegarki do 'sprzedaży' jak pisze Filip to 'norma" niestety, i jest to podobne zachowanie jak w branzy samochodowej, ktorej nie znam, ale słyszalem :)

Marek, z tym filtrem to trochę nie trafione porównanie ;).

Ja bym raczej porównał do straszenia awaryjnością automatycznej skrzyni biegów. Jak się będzie stosować do zaleceń serwisowych to taki mechanizm (skrzynia biegów) będzie służyć bezproblemowo latami.

 

Co do modułu DD to miałem trzy zegarki z takowym w tym Reduced z ok 2000r i zero problemów :)

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.