Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie wskazówki alfą są bardziej atrakcyjne od klasycznych "plastików" - i ich obecność i nakładane logo ma dla mnie nie tylko wymiar historyczny ale i estetyczny. Kontrowersje budzi pomysł wymieszania we FOISie wskazówek - choć tu firma chciała wypróbować kocepcję odróżnienia na pierwszy rzut oka wskazówek chronografu od układu klasycznego zegarka. Z tym pierwszym rzutem oka to nie jest tak łatwo bo wskazówki alfa są piękne pod warunkiem że je dostrzeżesz ...ustawiając nadgarstek pod właściwym kątem ;-) . Dla jednych FOIS to brak spójności dla innych najbardziej elegancki ze współczesnych moonów. Ja na wszelki wypadek mam obydwa egzemplarze bo nie mogę się zdecydować który podoba mi się bardziej :-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wskazówki alfą są bardziej atrakcyjne od klasycznych "plastików" - i ich obecność i nakładane logo ma dla mnie nie tylko wymiar historyczny ale i estetyczny. Kontrowersje budzi pomysł wymieszania we FOISie wskazówek - choć tu firma chciała wypróbować kocepcję odróżnienia na pierwszy rzut oka wskazówek chronografu od układu klasycznego zegarka. Z tym pierwszym rzutem oka to nie jest tak łatwo bo wskazówki alfa są piękne pod warunkiem że je dostrzeżesz ...ustawiając nadgarstek pod właściwym kątem ;-) . Dla jednych FOIS to brak spójności dla innych najbardziej elegancki ze współczesnych moonów. Ja na wszelki wypadek mam obydwa egzemplarze bo nie mogę się zdecydować który podoba mi się bardziej :-)

Co do wskazówek mieszanych to celowe działanie, które ma chyba związek z tym, że CK2998 był z początku na wskazówkach alfa ale np ck2998-4 miał już wskazówki chrono plastikowe. W FOISie ich wymieszanie jest jakby nawiązaniem do jednego i drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszane wskazówki zdarzały się już w przeszłości.

post-55792-0-16815000-1492504641_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego są to nie wiem ale są białe jak te w Proffesionalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bransoleta od wersji limitowanych będzie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się te określenie "plastiki" przyjęło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bransoleta od wersji limitowanych będzie pasowała.

Pasuje też bransoleta od speedmasterów w wersji racing. Bransoletę fajnie mieć choć nie wiem po co ;-) mój Moonwatch cały czas na paskach więc będę mógł przy sprzedaży napisać - bransoleta NOS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów powrót do  o......

7Bpktf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam uprzejmą prośbę o informacje na temat tego mechanizmu :) .

 

post-97069-0-67372200-1492588593_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za info. :)

 

Fiu, fiu... 1927 r. - nie spodziewałem się :)

 

Zegarek po remoncie w zakładzie przy Złotej w W-wie. Przed wyglądał tak :( :

 

post-97069-0-39838900-1492591016_thumb.jpg

 

Po remoncie odnalazł się sekundnik :D i wygląda to już duuużo lepiej :)

 

post-97069-0-81975000-1492591094_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega jest bardzo ładna, ale ze zdjęć odnoszę wrażenie, że ma dużo gorszy AR od SMPc czy PO... niestety na żywo nie było mi dane ją oglądać, niech mnie koledzy naprostują jeśli się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mnie od niespełna 2 m-cy cieszy ta Omega. Aż dziw, że nie zwracałem na nią tak długi czas uwagi :rolleyes:  Parę szybkich strzałów..

 

 

Bartek, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś wrzucałeś w wątku Rolex'a zdjęcia porównawcze z SD i kilka ciepłych słów na temat tej Omegi napisałeś ;)

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, szczególnie dobrze mu na rudym, skórzanym pasku.

 

Ps. A foty smaczne, jak zwykle :)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś wrzucałeś w wątku Rolex'a zdjęcia porównawcze z SD i kilka ciepłych słów na temat tej Omegi napisałeś ;)

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, szczególnie dobrze mu na rudym, skórzanym pasku.

 

Ps. A foty smaczne, jak zwykle :)

 

Tak, kiedyś z Wojtkiem się spotkaliśmy i zrobiliśmy małe porównanie, podobała mi się ale nie chciałem wtedy nic kupować. Przypadkiem spotkałem jakiś czas temu Wojtka, pokazał ją jeszcze raz, ponosiłem i bardzo mi podpasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega jest bardzo ładna, ale ze zdjęć odnoszę wrażenie, że ma dużo gorszy AR od SMPc czy PO... niestety na żywo nie było mi dane ją oglądać, niech mnie koledzy naprostują jeśli się mylę?

Gorszy a zarazem dużo lepszy bo jedynie wewnętrzny. Jak dla mnie ideał, zwłaszcza w połączeniu z szafirem i ceramicznym bezelem tworzy nierysujący się przód zegarka. No i na szkle z wewnętrznym antyrefleksem najmniej widać zacieki i odciski palców.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Powiedzcie koledzy, dlaczego te same Omegi 300 Master maja jedna indeksy malowane a druga typu sandwich, np. zegary @Bartka i @radekvintageb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 300 Master mają laserowo wycinane indeksy w ceramicznej tarczy. To tylko kwestia zdjęcia.

 

Dla przypomnienia. SD był dla mnie idealny.

 

16636446232_fd99f98caf_b.jpg

 

16450058370_8b1b468d52_b.jpg

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem ze ta tarcza jest ceramiczna!!! Ja czekam na swoją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj na Seamaster 300 '57 ?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.