Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A jak macie samochód służbowy - to też na wieczne nieoddanie ;) ?

Pytanie czy dostają je jako nowe i czy w razie W mogą wykupić ? - wtedy inne poszanowanie dla rzeczy nabytej

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że mają prawo pierwokupu po atrakcyjnej cenie...bo inaczej Twój zegarek dostaje Twój następca albo ...kolega Raphael :-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że mają prawo pierwokupu po atrakcyjnej cenie...bo inaczej Twój zegarek dostaje Twój następca albo ...kolega Raphael :-0

W butku nie udzielają rabatu, tylko w Białymstoku chyba  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butku nie udzielają rabatu, tylko w Białymstoku chyba  :P

Sobie udzielają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w butiku jednak tę politykę nieco rozluźniają, bo jak kiedyś pytałem o rabat na zegarek, to konsultant najpierw zaproponował jakieś gifty w stylu zaproszenia na premiery, możliwość udziału w warsztatach z zegarmistrzem itd., ale jak trochę mocniej dałem odczuć ze byłbym zainteresowany zegarkiem, wspomniał, ze jednak jakiś rabat będzie się dało uzyskać. Dotyczyło to Globemastera Annual Calendar, więc być może mają jakieś progi kwotowe. Ale chyba jednak się da.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na sile bedzie sie doszukiwał złego tonu w mojej wypowiedzi to napewno zawsze cos znajdzie albo sam dopowie, wymyśli.

 

@swierszczu chłopie wrzuć na luz. Twoje wypowiedzi to mix PiS i reklamy z Rozenek.

 

Pisząc po polsku chciałem napisać ze nie ma sensu żyć za wszelka cenę drożej anizeli cie realnie stać a przykład podałem na zegarkach z racji tematyki forum.

 

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy popularnych i "tanich" modelach jest to raczej mało realne, przy droższych w cenie powiedzmy powyżej 50k już być może da się coś urwać.

Wbrew temu co się tu na forum pisze, butik Omegi to nie tylko salon wystawowy gdzie my pasjonaci możemy obejrzeć dostępną gamę modeli a i tak nic nie kupimy, bo za drogo. Oni sprzedają zegarki i kupuje u nich wielu obcokrajowców spoza EU którzy na dzień dobry płacą cenę netto .

Kwota za jaką można kupić zegarek jest pomniejszona o dość wysoki VAT który w wielu krajach jest niższy.

Kupują także Azjaci mieszkający w PL i oni bardzo często nawet się nie próbują targować.

Byłem nawet kiedyś świadkiem jak dwudziestoparoletni chłopak mówiący po polsku przyszedł z dziewczyną i oglądał Moona na bransolecie i na pasku. Po niespełna 15 min. wyjął gotówkę z portfela i zapłacił cenę z metki.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

wrzuć na luz.

I tej wersji powinniśmy się trzymać, po co nam kolejna g....o-burza? Lepiej poczytać mądrego człowieka

butik Omegi to nie tylko salon wystawowy gdzie my pasjonaci możemy obejrzeć dostępną gamę modeli

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na sile bedzie sie doszukiwał złego tonu w mojej wypowiedzi to napewno zawsze cos znajdzie albo sam dopowie, wymyśli.

@swierszczu chłopie wrzuć na luz. Twoje wypowiedzi to mix PiS i reklamy z Rozenek.

Pisząc po polsku chciałem napisać ze nie ma sensu żyć za wszelka cenę drożej anizeli cie realnie stać a przykład podałem na zegarkach z racji tematyki forum.

Amen

Skoro lubisz PiS i rozenek nic mi do tego, amen

Przy popularnych i "tanich" modelach jest to raczej mało realne, przy droższych w cenie powiedzmy powyżej 50k już być może da się coś urwać.

Wbrew temu co się tu na forum pisze, butik Omegi to nie tylko salon wystawowy gdzie my pasjonaci możemy obejrzeć dostępną gamę modeli a i tak nic nie kupimy, bo za drogo. Oni sprzedają zegarki i kupuje u nich wielu obcokrajowców spoza EU którzy na dzień dobry płacą cenę netto .

Kwota za jaką można kupić zegarek jest pomniejszona o dość wysoki VAT który w wielu krajach jest niższy.

Kupują także Azjaci mieszkający w PL i oni bardzo często nawet się nie próbują targować.

Byłem nawet kiedyś świadkiem jak dwudziestoparoletni chłopak mówiący po polsku przyszedł z dziewczyną i oglądał Moona na bransolecie i na pasku. Po niespełna 15 min. wyjął gotówkę z portfela i zapłacił cenę z metki.

Jak ktoś robi walki na vacie, nie rozlicza sie z fiskusem to może go stać wyjąc tyle gotówki z portfela ;) patrz wolka kosowska


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy popularnych i "tanich" modelach jest to raczej mało realne, przy droższych w cenie powiedzmy powyżej 50k już być może da się coś urwać.

Wbrew temu co się tu na forum pisze, butik Omegi to nie tylko salon wystawowy gdzie my pasjonaci możemy obejrzeć dostępną gamę modeli a i tak nic nie kupimy, bo za drogo. Oni sprzedają zegarki i kupuje u nich wielu obcokrajowców spoza EU którzy na dzień dobry płacą cenę netto .

Kwota za jaką można kupić zegarek jest pomniejszona o dość wysoki VAT który w wielu krajach jest niższy.

Kupują także Azjaci mieszkający w PL i oni bardzo często nawet się nie próbują targować.

Byłem nawet kiedyś świadkiem jak dwudziestoparoletni chłopak mówiący po polsku przyszedł z dziewczyną i oglądał Moona na bransolecie i na pasku. Po niespełna 15 min. wyjął gotówkę z portfela i zapłacił cenę z metki.

Bywa różnie , na przykład ceny z metki w naszych sieciowych salonach ( Kruk,Apart, Jubitom) są z założenia wyższe niż w wielu innych krajach. Rabaty udzielone przez te salony ewentualnie wyrównują tę różnicę. Na przykład mieszkańcom US Rolexa zdecydowanie lepiej kupić u swojego AD. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - Globemaster miał na sticku cenę ok. 32k z tego co pamiętam. Więc pewnie tak jest, że od pewnego poziomu mają możliwość rabatowania.

Choć np. Rolex w Kruku ma te -10% na wszystkie modele, i to nawet nie jest powiązane z koniecznością posiadania karty Kruka (co najwyżej z punktami trzeba wtedy się wysilać, żeby je dostać).

W Aparcie mam kartę platynową, ale nie mam problemów żeby dostać 15% lub więcej. Tyle, że Apart nie ma Omegi.

To samo Jubitom, choć tu z rabatem 15% są ostrożni i chętniej dają inne przywileje, np. darmowy dodatkowy przegląd i polerkę. Ale jak ich kiedyś przycinsnąłem z Moonem, czułem, ze dali by i te 15% ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tej wersji powinniśmy się trzymać, po co nam kolejna g....o-burza? Lepiej poczytać mądrego człowieka

:)

 

Skoro lubisz PiS i rozenek nic mi do tego, amen

 

Jak ktoś robi walki na vacie, nie rozlicza sie z fiskusem to może go stać wyjąc tyle gotówki z portfela ;) patrz wolka kosowska

Ci Azjaci to taki dość jaskrawy przykład i sam doświadczyłem wiele razy, że oni często mają tak dużo pieniędzy, że nie za specjalnie znają jego wartość/przełożenie w Polsce.

Kiedyś do mnie do serwisu podjechał jakiś koleś żeby wymienić oponę w BMW X5.

Przychodzi płacić, mówię 50zł, on języka w zasadzie nie rozumiał i bez skrzywienia wyciąga 500zł.

Innym razem podjechał Bentley Continental na badanie techniczne, bo go wysłali z ASO które jest naprzeciwko.

Po BT przychodzi płacić i mówię 100zł a on ni w ząb po polsku ani po angielsku, więc wystukałem na kalkulatorze omyłkowo 1000zł (wskoczyło jedno 0 więcej i nawet nie zauważyłem) a on uśmiechnął się pokiwał głową i wyciąga plik banknotów....

 

Z racji tego, że mnóstwo firm produkuje w Chinach to w wielu przedstawicielstwach tychże firm pracują Azjaci i oni oczywiście są legalnie zatrudnieni i także dobrze sytuowani.

 

Bywa różnie , na przykład ceny z metki w naszych sieciowych salonach ( Kruk,Apart, Jubitom) są z założenia wyższe niż w wielu innych krajach. Rabaty udzielone przez te salony ewentualnie wyrównują tę różnicę. Na przykład mieszkańcom US Rolexa zdecydowanie lepiej kupić u swojego AD.

Robert, pełna zgoda, ale ja nie twierdzę, że cena nawet pomniejszona o VAT jest bardzo atrakcyjna.

To co napisałem dowodzi tylko tego, że butik Omegi sprzedaje zegarki nawet jeśli cena z metki jest wysoka i "teoretycznie" nienegocjowalna i kupują tam zegarki bardzo różni ludzie których strona startowa w komputerze to nie chrono24 ;)

 

Mariusz - Globemaster miał na sticku cenę ok. 32k z tego co pamiętam. Więc pewnie tak jest, że od pewnego poziomu mają możliwość rabatowania.

Choć np. Rolex w Kruku ma te -10% na wszystkie modele, i to nawet nie jest powiązane z koniecznością posiadania karty Kruka (co najwyżej z punktami trzeba wtedy się wysilać, żeby je dostać).

W Aparcie mam kartę platynową, ale nie mam problemów żeby dostać 15% lub więcej. Tyle, że Apart nie ma Omegi.

To samo Jubitom, choć tu z rabatem 15% są ostrożni i chętniej dają inne przywileje, np. darmowy dodatkowy przegląd i polerkę. Ale jak ich kiedyś przycinsnąłem z Moonem, czułem, ze dali by i te 15% ;)

Łukasz, obaj trochę znamy rynek i wiadomo, że wszystko zależy od polityki firmy.

Czy butik udzieli rabatu takim jak my i od jakiego poziomu cenowego to trudno powiedzieć, bo za bardzo nie chcą o tym rozmawiać. Jednak jeśli nawet udzielą takowego rabatu to moim zdaniem Jubitom i tak da lepszą cenę.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

------

Innym razem podjechał Bentley Continental na badanie techniczne, bo go wysłali z ASO które jest naprzeciwko.

Po BT przychodzi płacić i mówię 100zł a on ni w ząb po polsku ani po angielsku, więc wystukałem na kalkulatorze omyłkowo 1000zł (wskoczyło jedno 0 więcej i nawet nie zauważyłem) a on uśmiechnął się pokiwał głową i wyciąga plik banknotów....

------

 

 

A Ty, Mariusz, jako uczciwy przedsiębiorca, powinieneś wziąć to 900 zł. i .... podzielić się ze wspólnikiem ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie dobrany pasek, już prawie zapomniałem jaki to ładny zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to juz witamy! :P

Za mną tez chodzi Moon kolejny! :D

Piękne zegarki!

Gratuluje


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty, Mariusz, jako uczciwy przedsiębiorca, powinieneś wziąć to 900 zł. i .... podzielić się ze wspólnikiem ;):D

Tomek, jest wiele takich sytuacji że się zastanawiam czemu ja jestem taki głupi z tą swoją uczciwością

 

ps. Na szczęście nie mam wspólników

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jest wiele takich sytuacji że się zastanawiam czemu ja jestem taki głupi z tą swoją uczciwością

 

ps. Na szczęście nie mam wspólników

Bo uczciwość popłaca, choć ostatnio bywa postrzegana jako słabość, niestety...

 

A najlepsze rabaty, poza Tunezją są w salonach "Śliwiński"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo uczciwość popłaca, choć ostatnio bywa postrzegana jako słabość, niestety...

 

A najlepsze rabaty, poza Tunezją są w salonach "Śliwiński"

Marek, dorzuciłbym jeszcze określenie "frajer"...... ale nic na to nie poradzę

 

O Śliwińskim dobra informacja dla potomnych


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - negocjacje ze Śliwińskim (a konkretniej z p. Marcinem) były całkiem owocne i konkretne.

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Pan Marcin to bardzo konkretna osoba.

Można się dobrze potargować.

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

niestety... najlepsze rabaty, poza Tunezją są w salonach "Śliwiński"

Chyba chodzi o Maroko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.