Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wolny rynek, cenę ustala sprzedawca, klient kupi lub nie, wolna wola.

Inna sprawa ze są tacy co " coś im sie pomyliło z zerami"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i na tych zachodnich forach wiszą od tygodni i tylko "bump", "bump", jak nowy Sea Dweller za 60k :D

 

Może jakiś bogaty fanatyk w końcu to kupi, dla mnie ST jest po prostu brzydki i z takimi dodatkami niewart nawet katalogowej ceny pewnie jednak komuś się spodoba, jak 300M Spectre ( też coś się nie chcą sprzedawać z zyskiem... ).

Gdzie wiszą? Na forum Omegi schodzą po 2-3 podbiciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUSie. Może na Omedze są bardziej elastyczni cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii cena tego zegarka jeszcze wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena, wycena wartości zegarka jest subiektywna, z tego powodu, by niewywoływać burz, i nie wprowadzać w błąd , regulamin forum zakazuje powyższego.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii cena tego zegarka jeszcze wzrośnie.

Zobaczymy. Wyglada ze sporo z nich zamówili nie miłośnicy tylko spekulanci zachęceni sukcesem Snoopiego i liczący na zysk - widać że mnóstwo świeżo odebranych trafia od razu na sprzedaż a handlarze patrzą jak bardzo da się wywindować cenę. Tylko ze Snoopy zaczął drożeć dopiero kawał czasu po wykupieniu a tutaj od razu kwitnie biznes. Z 300M Spectre się przeliczyli ale tam był gorszy marketing.

 

Ciekawe jak zareaguje Omega - tak jak Ferrari ( nie kupisz limitki jak nie jesteś stałym klientem z udokumentowaną historią zakupów ) czy przeciwnie, ucieszą się tym handlem i niedostępnością.

W mojej opinii cena tego zegarka jeszcze wzrośnie.

Zobaczymy. Wyglada ze sporo z nich zamówili nie miłośnicy tylko spekulanci zachęceni sukcesem Snoopiego i liczący na zysk - widać że mnóstwo świeżo odebranych trafia od razu na sprzedaż a handlarze patrzą jak bardzo da się wywindować cenę. Tylko ze Snoopy zaczął drożeć dopiero kawał czasu po wykupieniu a tutaj od razu kwitnie biznes. Z 300M Spectre się przeliczyli ale tam był gorszy marketing.

 

Ciekawe jak zareaguje Omega - tak jak Ferrari ( nie kupisz limitki jak nie jesteś stałym klientem z udokumentowaną historią zakupów ) czy przeciwnie, ucieszą się tym handlem i niedostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Wyglada ze sporo z nich zamówili nie miłośnicy tylko spekulanci zachęceni sukcesem Snoopiego i liczący na zysk - widać że mnóstwo świeżo odebranych trafia od razu na sprzedaż a handlarze patrzą jak bardzo da się wywindować cenę. Tylko ze Snoopy zaczął drożeć dopiero kawał czasu po wykupieniu a tutaj od razu kwitnie biznes. Z 300M Spectre się przeliczyli ale tam był gorszy marketing.

 

Ciekawe jak zareaguje Omega - tak jak Ferrari ( nie kupisz limitki jak nie jesteś stałym klientem z udokumentowaną historią zakupów ) czy przeciwnie, ucieszą się tym handlem i niedostępnością.

Zobaczymy. Wyglada ze sporo z nich zamówili nie miłośnicy tylko spekulanci zachęceni sukcesem Snoopiego i liczący na zysk - widać że mnóstwo świeżo odebranych trafia od razu na sprzedaż a handlarze patrzą jak bardzo da się wywindować cenę. Tylko ze Snoopy zaczął drożeć dopiero kawał czasu po wykupieniu a tutaj od razu kwitnie biznes. Z 300M Spectre się przeliczyli ale tam był gorszy marketing.

 

Ciekawe jak zareaguje Omega - tak jak Ferrari ( nie kupisz limitki jak nie jesteś stałym klientem z udokumentowaną historią zakupów ) czy przeciwnie, ucieszą się tym handlem i niedostępnością.

Racja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała przerwa na placu zabaw 9f3a8b074eef23df48cfe183aa7dff61.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Czym sie wyróżnia Speedmaster Tuesday? Chodzi tylko o jasne totalizatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalizatory jasne ze ślimaczkowym wzorem i całe świecące ( fajne ), świecące logo i nazwa ( fajne ), koperta cała szczotkowana ( niefajne ), metalowe wskazówki ( takie se ), hesalitowe szkło i pełny dekiel ( fajne ale czy w tej cenie.... ), w zestawie brzydki pasek i brzydki skórzany futerał ( bardzo niefajne )

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Aha... to taka tylko kosmetyka i limitacja. Odcinanie kuponów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... to taka tylko kosmetyka i limitacja. Odcinanie kuponów...

Była reedycja Alaska II z 2008r ( zbliżona limitacja, nie wiem jak się sprzedawały ), przyszedł czas na reedycję Alaska III.

 

Poczekajcie aż wyjdzie reedycja Alaska IV, dopiero wtedy się zatrzęsie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalizatory jasne ze ślimaczkowym wzorem i całe świecące ( fajne ), świecące logo i nazwa ( fajne ), koperta cała szczotkowana ( niefajne ), metalowe wskazówki ( takie se ), hesalitowe szkło i pełny dekiel ( fajne ale czy w tej cenie.... ), w zestawie brzydki pasek i brzydki skórzany futerał ( bardzo niefajne )

Hehe co masz na myśli że w "tej cenie"? On jest raptem tysiąc droższy od zwykłego speedmastera a ma w komplecie dwa paski i nie ma plastikowych wskazówek...

Aha... to taka tylko kosmetyka i limitacja. Odcinanie kuponów...

Coś jak Massdrop z Glycine ;) Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "plastikowych" ale ma amelininowe.. wyglądają jak z nixona za parę stowek.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była reedycja Alaska II z 2008r ( zbliżona limitacja, nie wiem jak się sprzedawały ), przyszedł czas na reedycję Alaska III.

 

Poczekajcie aż wyjdzie reedycja Alaska IV, dopiero wtedy się zatrzęsie :D

Trochę nie tak. Ten zegarek powstawał w mocnej komitywie z ludźmi zaangażowanymi w projekt Speedy Tuesday. Stad jego wyjątkowość. To nie jest kolejna limitka. To raczej coś jak np nasza klubowa wersja Squale. Nigdy wcześniej Omega nie zrobiła takiego projektu dlatego tez wyjątkowy był sposób jej sprzedaży. A to że wzięli wszystko co najlepsze z innyc wersji Speedmastera? Co w tym złego?

Nie ma "plastikowych" ale ma amelininowe.. wyglądają jak z nixona za parę stowek.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Spoko Filip ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Hehe co masz na myśli że w "tej cenie"? On jest raptem tysiąc droższy od zwykłego speedmastera a ma w komplecie dwa paski i nie ma plastikowych wskazówek...

Coś jak Massdrop z Glycine ;)

Dałem Ci plusa za ten bystry wpis. Nie będę wchodził z Tobą w dyskusje bo jak już napisał Ci kolega Repsak kilka postów wcześniej, nie warto. A stary user... a.... a zresztą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała przerwa na placu zabaw

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Taka porcja na jeden raz, dość dużo.  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci plusa za ten bystry wpis. Nie będę wchodził z Tobą w dyskusje bo jak już napisał Ci kolega Repsak kilka postów wcześniej, nie warto. A stary user... a.... a zresztą:)

Spoko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co masz na myśli że w "tej cenie"? On jest raptem tysiąc droższy od zwykłego speedmastera a ma w komplecie dwa paski i nie ma plastikowych wskazówek...

 

Jest o 4 tysiące droższy ( katalogowo ) od wersji 311.30.42.30.01.005 w której dostajesz bransoletę, dwa paski ( Nato i kosmiczny ), narzędzie, lupę, medal i znacznie ładniejszy zegarek, i to wszystko w konkretnej podwójnej walizeczce. Dla mnie bezkonkurencyjne, ST kupiłbym wyłącznie dla zarobku.

Tylko marketing go broni który tak świetnie łyknąłeś ;)

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest o 4 tysiące droższy ( katalogowo ) od wersji 311.30.42.30.01.005 w której dostajesz bransoletę, dwa paski ( Nato i kosmiczny ), narzędzie, lupę, medal i znacznie ładniejszy zegarek, i to wszystko w konkretnej podwójnej walizeczce. Dla mnie bezkonkurencyjne, ST kupiłbym wyłącznie dla zarobku.

Moja wypowiedz była ironiczna ;)

 

Niemniej to nie jest zła cena za jakiś tam wyróżniający się zegarek. Firmy potrafią więcej doliczyć za limitki. Gdyby wziacnpod uwagę że jednak musza wyprodukować niewielka w sumie liczbę tarcz, dekli itp itd to dopłata nie jest duża. Mi się podoba. Nie kupiłem dla zarobku. Bede nosić.

Tylko marketing go broni który tak świetnie łyknąłeś ;)

Mówisz? Ogólnie jestem fanem Omegi tak jak np Ty GSow. Lyknales to że to coś więcej niż Seiko? ;) To taka kwadratowa logika. Długo sie przymierzałem do Moona i hamowało mnie pare detali. Kupiłem FOISa. ST dla mnie nie ma wad zwykłego Moona plus fajna tarcza. Ot tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, gusta są różne, po prostu pomijając marketingowy bełkot o wyjątkowości projektu  i aurę niedostępności jak z najlepszych wzorców konkurencji dostajemy ubogo wyposażony zegarek o dyskusyjnej urodzie za ciężkie pieniądze już w oficjalnym zakupie, nie wspominając o tym co się dzieje na rynku wtórnym.

Ja też kupuję zegarki do noszenia dlatego odrzuciłem go od razu - głównie za brak daty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, gusta są różne, po prostu pomijając marketingowy bełkot o wyjątkowości projektu i aurę niedostępności jak z najlepszych wzorców konkurencji dostajemy ubogo wyposażony zegarek o dyskusyjnej urodzie za ciężkie pieniądze już w oficjalnym zakupie, nie wspominając o tym co się dzieje na rynku wtórnym.

Ja też kupuję zegarki do noszenia dlatego odrzuciłem go od razu - głównie za brak daty :)

Po black bayu i Foisie doszedłem do etapu w którym w innych zegarkac nie ustawiam już daty bo zapominam :)

Oczywiście to zawsze miło kupić zegarek na którym się nie straci. Tu się lekko czepiacie ceny ale ma ona uzasadnienie bo to jest siła marki. W rolexie jest podobny fenomen z niektórymi modelami. Np ceramiczna daytona. Albo stare Pepsi...

nie wiem czy pamiętasz ale jak wychodził snoopy to kupowali go głównie spekulanci. Na rynku wtornym było ich od zatrzęsienia. Wpierw po 30tys. Potem po 45. Potem po 60 tys. Teraz model nje do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie pamiętam bo nie śledziłem tak Snoopiego ale wydawało mi się że on dość długo był w salonach, nawet jeszcze jakoś 2 lata temu można go było kupić a ceny zaczęły rosnąć dopiero jak zniknął. Zobacz że Omega robi od cholery limitek i tylko nieliczne zyskują, większość ma nędzne wzięcie ( np. Bondy, że nie wspomnę olimpijskich ). Ciemny Snoopy tak nie zyskał jak biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie pamiętam bo nie śledziłem tak Snoopiego ale wydawało mi się że on dość długo był w salonach, nawet jeszcze jakoś 2 lata temu można go było kupić a ceny zaczęły rosnąć dopiero jak zniknął. Zobacz że Omega robi od cholery limitek i tylko nieliczne zyskują, większość ma nędzne wzięcie ( np. Bondy, że nie wspomnę olimpijskich ). Ciemny Snoopy tak nie zyskał jak biały.

Snoopiego nigdy nie bylo w salonach. Wszystko wyprzedali, ale dlugo sie czekalo na dostarczenie (ponad rok) przez malunek na deklu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.