Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na sobotni wypoczynek przed kolejną dawką siatkarskich nerwów

20170826_185602.jpg

Edytowane przez Karolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, zdarzyła się komuś odpinająca się samoistnie bransoleta w Planet Ocean z mikrolegulacja? Przyciski boczne nie poddaja się, ale przesuwaja się z jednej strony na drugą, zapiecie trzyma bardzo słabo i przy ruchu nadgarstkim odpina sie. Nie wiem czy w środku jest spręźyna i ona ulegla uszkodzeniu czy coś się zblokowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-63031-0-15765500-1503835731_thumb.jpg

 

Seamaster, co prawda na jeziorze a nie morzu, ale blisko naturalnego środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, zdarzyła się komuś odpinająca się samoistnie bransoleta w Planet Ocean z mikrolegulacja? Przyciski boczne nie poddaja się, ale przesuwaja się z jednej strony na drugą, zapiecie trzyma bardzo słabo i przy ruchu nadgarstkim odpina sie. Nie wiem czy w środku jest spręźyna i ona ulegla uszkodzeniu czy coś się zblokowalo...

Ja co prawda mam speedmastera, ale też klamra też jest "na guziki". Mogła pęknąć sprężynka (tak jest tam sprężynka), mogło się zebrać trochę syfu. Z tego co widze na zdjęciach budowa klamry jest bardzo podobna do Speedmastera więc myślę, że będzie to to samo. U mnie mam problem, że tylko jeden guzik łapie, druga część jest zblokowana. Jak patrzyłem na YT to otworzenie tego samemu nie wydaje się specjalnie skomplikowane. Nie wiem jak z klamrą PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam speedmastera, ale też klamra też jest "na guziki". Mogła pęknąć sprężynka (tak jest tam sprężynka), mogło się zebrać trochę syfu. Z tego co widze na zdjęciach budowa klamry jest bardzo podobna do Speedmastera więc myślę, że będzie to to samo. U mnie mam problem, że tylko jeden guzik łapie, druga część jest zblokowana. Jak patrzyłem na YT to otworzenie tego samemu nie wydaje się specjalnie skomplikowane. Nie wiem jak z klamrą PO.

Zeby dostać się do mechanizmu zamka trzeba rozkręcić klamre. Narazie zanosze bransolete do Omegi i niech się wykażą. Mechanizm jest czysty więc zostaje pęknięta spreżyna lub raczej drucik napinający-dziwne bo zegarek nie ma jeszcze roku i przez większość czasu nie był intensywnie ùżytkowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby dostać się do mechanizmu zamka trzeba rozkręcić klamre. Narazie zanosze bransolete do Omegi i niech się wykażą. Mechanizm jest czysty więc zostaje pęknięta spreżyna lub raczej drucik napinający-dziwne bo zegarek nie ma jeszcze roku i przez większość czasu nie był intensywnie ùżytkowany...

Nie wytrzymalem i sprawdzilem-są dwie spręźynki i obie straciły swoje wlaściwości... jedna nawet się rozsypala. Poza tym, rozkręcenie, albo raczej późniejsze skręcenie zapięcia wymaga trochę cierpliwości. Znacznie więcej niż by można się spodziweać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd, że w klamrze, która ma rok padły sprężynki. To nie jest tania zabawka. Nawet gdybyś go nosił non stop przez ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim co axialem. Kupiłem go bez papierow. Zegarek był naprawiany u dolinskiego w zeszłym roku w czerwcu z powodu nie trzymania rezerwy chodu. Gwarancja była na rok niestety się skończyła a problem powrócił. Postanowiłem go oddać do zegarmistrza który upiera się by zrobić serwis i wymienić co popsute. Czy u dolinskich przy naprawie nie był on robiony? Na rachunku nic nie pisze co prawda o serwisie ale czy nie jest on robiony z automatu przy takiej naprawie? Zgodzić się na ten serwis czy poprosić o wymianę tego co wymieniał dolinski. Bo u dolinskiego wycenili usłucha na 280 a tu sam serwis to pewnie coś pod tysiąc złoty plus części wiecpo co skoro wiadomo co nie działa.

 

Dla jasności zegarek póki na ręce działa poprawnie ale z duża odchyłka godzinowa a po odstawieniu pada po 2h


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Cię rozumiem....

Zapytaj pana Dolińskiego jaki był zakres usługi ( Ty nie pytałeś wcześniej? :blink: ), nowy zegarmistrz też niech wcześniej określi jaki będzie zakres, co jest uszkodzone i jaka przewiduje kwotę za usługę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem mam wydruk

wymiana zespolu automatycznego naciagu i test szczelnosci 

za naprawe policzyl 280zl

test w cenie 

 

znowu sie popsulu objawy jak pisalem wczesniej.

 

dzwonilem do zegarmistrza z chrono z chorzowa mowil ze mam przynies zegarek przeserwisuje  bo pewnie nie byl (w sumie nic nie pisze o serwisie dla tego pytam czy to jest robione przy okazji kazdej naprawy lub takiej jaka opisalem) 

bo nie chce wydawac tysiac na serwis ktory prawdopodobnie jest niepotrzebny

nie chce byc naciagniety badz niepotrzebnie wydac kase


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak serwis ( pewnie masz na myśli mycie, oliwienie i regulację ) był zbędny to wymieniony został tylko uszkodzony element i przeprowadzony test szczelności, tyle.

Z zasadnością serwisu bym uważał, i choć ciężko to pisać z zegarmistrzami też bym uważał, spora część jak wyczuje "parę złoty" to będzie reperować coś co nie wymaga naprawy.

Taka prawda.


I oddaj zegarek do pana Dolińskiego, jak po Jego naprawie dalej szwankuje, prawdopodobnie zapłacisz mniej (już po gwarancji) jako stały klient.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś z kolegów szukał czarnej SMPc i był z Warszawy to....

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-omega-seamaster-professional-300m-ceramic-black-10-10-komplet-CID87-IDokNfq.html#bf11778e8e

 

Cena wydaje się nierealnie niska ale wygląda jakby wszystko było ok tylko komuś pilnie zależy na szybkiej sprzedaży.

Ja nie skorzystam ale jak ktoś z W-wa to może uda się zrobić dobry 'deal' bo wysyłki bym nie ryzykował.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już gdzieś to ogłoszenie jakiś czas temu,chyba na all.....


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo w tej cenie jeśli zgadza się z opisem to powinno zniknąć raz-dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem pokazać co udało mi się kupić dzięki inwestycja zegarkowym w większej mierze. Zaczynałem od zegarka za 300zl później za 800 udało się kupić kirium w perfekcyjnym stanie zamiana na hydroconquesta później okazjonalnie Breitling steelfish. Wszystkie byly kupione przez Allegro i tak przy niskim nakładzie udało mi sienkupic ta omege 2220.80. Udało mi się kupić w b.dobrym stanie za dobre pieniądze bo konus zalegała. Przechodziłem trochę stresu związanego z jej zakupem bo nie trzymała rezerwy chodu robiła i po 4h na 24godziny :/ ale.... zegarek się rozkulał i robi koło 2sek na dobę

 

Dzięki dużej mierze urzytkownika tego forum których męczyłem na pw by skorzystać z ich wiedzy wydałem na niego może 1300zl(w rok praktycznie może półtorej)

 

Dziękuje wszystkim którym chciało się pomagać na pe

post-69556-0-41004600-1504172061_thumb.jpg

post-69556-0-91581300-1504172077_thumb.jpg

post-69556-0-98489600-1504172108_thumb.jpg


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu Gula? :)

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witam chciałem pokazać co udało mi się kupić dzięki inwestycja zegarkowym w większej mierze. Zaczynałem od zegarka za 300zl później za 800 udało się kupić

Rockefeller też tak zaczynał :P

Aby tak dalej B)

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.