Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kwestią jest tylko użytkowanie, to szafir bardziej praktyczny. Ja jestem mało praktyczny ;) , dlatego wybrałem wygląd, styl i klimat :) . Hesalit z pełnym deklem ma dla mnie więcej vintydżowego stylu , ale ja już jestem starszym człowiekiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś wydawało, że cała ta dyskusja szafir vs hesalit to jakieś brednie ale jakis czas temu miałem okazję zrobić porównanie w świetle dziennym, a nie przy oświetleniu w butiku, i.... zwracam honor, posypuję głowę popiołem :) Coś w tym jest, obie tarcze niby czarne ale czerń w hesalicie taka jakby głębsza.

 

Gdybym miał wybrać to kupiłbym egzemplarz z hesalitem. Miałem kiedyś Glicyne z takim szkłem i jakoś nie było problemu z ryskami. Owszem, po czasie jakieś drobne się pojawiały ale bardziej wnerwiałaby mnie taka rysa na antyrefleksie gdzie teoretycznie jej być nie powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też trochę zależy od tego dlaczego wybór padł na ten zegarek. Jeśli chodzi tylko o wygląd, nie pomogę :)

 

Dla mnie ten model jest w pakiecie z całą historią, ideologią i kultem. Niekoniecznie tylko o misje kosmiczne chodzi. Więc jeśli ktoś tak by miał na pewnym etapie do tego podchodzić, to raczej tylko hesalit jest dobrym wyborem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarem mam dziesięć lat. Wydaje mi się, że więcej rysek jest na kopercie i zapince niż na hesalitowym szkiełku.

post-57210-0-67964800-1504364016_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chronos24 jest test Moonwatcha 311.30.42.30.01.005, czyli zamknięty dekiel i hesalitowe szkło, ale jedno ze zdjęć ma przeszklony dekiel i opis "kaliber - 1861" - dali takie zdjęcie, żeby pokazać mechanizm, czy są egzemplarze z przeszklonym deklem.

 

Ktoś z Was kiedyś napisał, że delikatne rysy same się polerują pod koszulą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, na jedną delikatną rysę na hesalicie wypolerowaną mankietem, powstają dwie nowe, także "mankietowe" :)

Tym niemniej mój głos zdecydowanie na hesalit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chronos24 jest test Moonwatcha 311.30.42.30.01.005, czyli zamknięty dekiel i hesalitowe szkło, ale jedno ze zdjęć ma przeszklony dekiel i opis "kaliber - 1861" - dali takie zdjęcie, żeby pokazać mechanizm, czy są egzemplarze z przeszklonym deklem.

.

 

Był aftermarketowy przeszklony dekiel ale dodaje grubości.

 

Z mojego doświadczenia hesalit wygrał bo nadaje fajniejszy ( ciepły/ vintydżowy ) look tarczy i zegarkowi i bo nie przeszkadzają mi rysy na hesalicie pewnie przez świadomość że łatwo przywrócić szkiełku fabryczny wygląd ...ale rozumiem tych którzy wybierają szafir jako bezproblemowy ( ja cieszę się nim we FOISie) - nie wyobrażam sobie rysofoba z hesalitem ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś chętny pomóc w kupnie omegi kieszonkowej? oczywiście tańszej wersji tak do 1/2tyś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony hesalit.Mam nadzieję że będzie się dobrze nosił.Stwierdziłem iż z szafirem jest mnóstwo zegarków i na pewno coś jeszcze dokupię do pary.Dzięki za wszelkie podpowiedzi .

post-77101-0-31039300-1504387464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/img]

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Przepiękna. Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony hesalit.Mam nadzieję że będzie się dobrze nosił.Stwierdziłem iż z szafirem jest mnóstwo zegarków i na pewno coś jeszcze dokupię do pary.Dzięki za wszelkie podpowiedzi .

Gratuluję zakupu. Niech się dobrze nosi i mało rysuje Teraz na tapecie pojawi się zapewne temat pasków Edytowane przez mkrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Niech się dobrze nosi i mało rysuje Teraz na tapecie pojawi się zapewne temat pasków

Zapewne, ale to co daje Omega w tym fajnym secie już daje spore pole do popisu

 

Również gratuluję i życzę jak najmniej rysek, choć ja jako osoba bardzo dbająca o zegarki (i nie tylko) w Reduced jakoś nie mogłem się ich ustrzec.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony hesalit.Mam nadzieję że będzie się dobrze nosił.Stwierdziłem iż z szafirem jest mnóstwo zegarków i na pewno coś jeszcze dokupię do pary.Dzięki za wszelkie podpowiedzi .

 

 

Bardzo dobry wybór. Gratulacje.

 

Jak wspomniane powyżej, niebawem pojawi się temat pasków. Poszukując inspiracji, na początek polecam wyszukiwarkę pasków w sklepie Hodinkee

 

https://shop.hodinkee.com/pages/strap-finder#

 

bez_nazwy.jpg

 

oraz oczywiście wątki kolegów na forum:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89750-paski-ręcznie-wykonane/page-74

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31385-kilka-moich-pasków-i76-strap/page-21

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/77220-spinnerstraps-ręcznie-szyte-pasiorki/page-20

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95368-jf-szymaniak-paski-na-zamówienie/page-103

Edytowane przez Jan M. Krawczyk

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Drobny suwenir dla żony.

 

Jeden z najpiękniejszych damskich zegarków na Świecie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najpiękniejszych damskich zegarków na Świecie.

Mocne słowa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Drobny suwenir dla żony.

l]

Dawno Cie nie było :)

 

Zegarek super!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty nowych nabytków (zarówno dla siebie, jak i małżonki) - niech się noszą :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.