Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony hesalit.Mam nadzieję że będzie się dobrze nosił.Stwierdziłem iż z szafirem jest mnóstwo zegarków i na pewno coś jeszcze dokupię do pary.Dzięki za wszelkie podpowiedzi .

Gratuluje zaukupu.

 

Pisałeś, że jedziesz do Wawy po moonwatcha, możesz zdradzić gdzie dokładnie kupiłeś? Też szukam w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie linków. Na pewno jakis pasek skórzany będę chciał dokupić także super trafiliście z tematem.W tygodniu zorientuje gdzie i co kupić.Nie wiem czy jakis czarny prosty chociaż w komplecie jest czarne nato .

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z brązami, burgundem itp. Może cordovan? :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zaukupu.

 

Pisałeś, że jedziesz do Wawy po moonwatcha, możesz zdradzić gdzie dokładnie kupiłeś? Też szukam w dobrej cenie.

 

Kupowałem od firmy z Chrono. Mają wszystkie zegarki dostępne chociaż większość na zamówienie.Oba Moonwatche mieli na miejscu.Jak będziesz chciał to pisz na priv.Podesle kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem weekend w toksycznym, szkodliwym towarzystwie kolegi Mechesa. Momenty w których był względnie trzeźwy ( ;) ) spędziliśmy na wiadomych tematach. Oczywiście musiałem dać się zapłodnić jakimś niepokojem zegarkowym i jest to powrót do pomysłu na chronograf.

Gadaliśmy o klasycznych Moonwatchach, Tuesdayu, Autavii i innych zegarkach w przeróżne sposoby powiązane z historią marek a niewiele lub wcale wnoszących prawdziwej stylistycznej świeżości i innowacyjności. Jak dla mnie to jakaś jeśli nie plaga to co najmniej nadmiernie powszechna tendencja. Same reedycje, odgrzewane kotlety jak Autavia ( pomimo, iż bardzo mi się podoba ), wiecznie żywe archaiki jak Moonwatch czy farbowane ( stare ) lisy jak Tuesday ( który też jest super, choć eksploatacyjnie ( dla MNIE ) pełen jest jak Moonwatch drobnych wad jak manual w połączeniu z niewygodną koronką, WR50 czy brak datownika ).

Koniec końców na tę chwilę coraz bardziej się skłaniam ku modelowi Omegi który choć zapewne skromniejszą - pisze zupełnie SWOJĄ, WŁASNĄ historię.1600x900_large_vueC.jpg32632405004001.png1600x1200_large_vueFuite.jpg

 

Który ładniejszy, biały czy szary?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wszystkie brzydkie. To seria Edifice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wybór :) Czarny/grafitowy jest świetny za sprawą tarczy która w zależności od kąta pod którym się patrzy zmienia odcień. Ten model jest chyba najbardziej sportowy ze wszystkich speedmasterów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że racing jest chyba najbardziej niedocenianą linią omegi. Szkoda, bo rzeczywiście historia modelu zacna a racing dial przełamywał zawsze monotonie klasycznych speedmasterów. W tej chwili jest bodajże 7 różnych wariantów bardzo ciekawych, dopracowanych tarcz.

 

Może "oddanie" tego modelu na wiele lat Schumacherowi nie było finalnie dobrym posunięciem?

 

Dla mnie ten model is the winner:

Zdjęcie ze strony omegi:

post-31273-0-38820500-1504507836_thumb.jpg

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że racing jest chyba najbardziej niedocenianą linią omegi. Szkoda, bo rzeczywiście historia modelu zacna a racing dial przełamywał zawsze monotonie klasycznych speedmasterów. W tej chwili jest bodajże 7 różnych wariantów bardzo ciekawych, dopracowanych tarcz.

 

Może "oddanie" tego modelu na wiele lat Schumacherowi nie było finalnie dobrym posunięciem?

 

Dla mnie ten model is the winner:

Zdjęcie ze strony omegi:

Czy któryś z kolegów orientuje się ile póżniej kosztuje przegląd takiego chronografu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 33xx, to w SG ok 2500. Pan Zbigniew na Pięknej ok. 1800.

dziękuję  :  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, szary Racing jest bardzo fajny, miałem okazję oglądać na żywo. Faktura tarczy ciekawa, bardzo wygodny pasek którego napis na zdjęciach trochę mnie drażnił w realu jest ok.

Jest mniejszy od Moona, ale jak dla mnie nie jest to problem, bo aż tak się tego nie odczuwa.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ładniejszy, biały czy szary?

Zdecydowsnie szary. Bardzo mi się podoba tylko ten rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona ma 40 mm i genialnie leży na nadgarstku, pomimo niebagatelnych 15 mm grubości. I tak jako rzeczy Mariusz - gumowy pasek jest niesamowicie wygodny.

 

 

Wszystkie brzydkie. To seria Edifice?

Przy dwóch wiodących zegarkach starałem się aby oba były możliwie uniwersalne. Przy 4 czy 5 - niech sobie będzie jeden sportowy, nawet pstrokaty.

 

Marek, dokładnie tak jak piszesz. Przy czym jedynym mechanicznym chronografem w zasięgu finansowym z którego da się zrobić praktyczny użytek na wyścigach samochodowych czy żużlowych jest to El Primero striking second, który czytelnie pokaże wynik z dokładnością do 1/10 s. Natomiast 1/8 s, w dodatku przez lupę raczej bo na podziałce sekundowej - i tak skazuje mnie na kwarca.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary fajniejszy :) długo już chodzi za Tobą ten Speedmaster ;)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racing - Mechanicznie i kolorystycznie nic mi tu nie przeszkadza ale tysiąc razy wolę nudną symetrię totalizatorów w Moonie od wizerunku nadlatującej , zdziwionej przszczoły ;-) szczególnie z jasną tarczą i segmentowanymi/ bieżnikowanymi totalizatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu, w końcu Moonwatch ref. 311.30.42.30.01.006. Szukam po sklepach internetowych i aukcjach.

Ze względu na to, że nie chciałbym Wam zawracać co chwilę głowy,  pytaniami o oryginalność to proszę o jakieś informację w pigułce na co zwracać uwagę, co musi być na zegarku (laserowe logo itp.), czego nie powinno być? 

 

1. Np, laserowe logo powinno być na deklu? Widziałem jedno zdjęcie gdzie było na "uchu" zegarka, znowu inne wyglądało na wydrapane dłutem  <_<

2. Logo na szkiełku, w hesalicie jest, ale czy na szafirowym również powinno być logo Omega?

3. Jakieś znaki, logo, napis na mechanizmie? Co powinno być co nie?

4. Nr na uchu?

5. Co oznaczają nr na bransolecie przy teleskopie od spodu zegarka, np. 849?

 

Wiem, że porównanie ze zdjęciem na stronie Omegi coś wniesie, ale nie wszystko tam jest.

 

Ewentualnie uwagi od siebie, z czym się spotkaliście?

 

Z góry dziękuję za pomoc  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zawsze na deklu
2. tylko hesalit
3. tak, musisz obejrzeć dokładnie oryginał
4. w aktualnych modelach zawsze na uchu jest numer ale w Speedmasterach numeracja jest inna niż w Seamasterach
5. model końcówek/maskownic, bransoleta ma oznaczenie czterocyfrowe, cały numer xxxx/xxx znajdziesz zwykle na zapięciu od wenątrz

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką i zwięzłą odpowiedź.  :)

 

Takie zegarki jak zdjęcie poniżej chyba omijać z daleka? Nie podoba mi się oznaczenie na bransolecie?  <_< Chyba, że takie się zdarzają.

Druga sprawa , widzę w niektórych mechanizmach cztery koła zębate w kolorze "złotym", w innych tylko 3, jak poniżej?

 

 omega-speedmaster-professional-moonwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że są takie praktyki na grey market.

 

Brak numeru wzbudził pewne wątpliwości jeżeli chodzi o oryginalność, za Reduced w przeciwieństwie do klastycznego Professionala nie są chyba podrabiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduced najlepiej szukać z końca produkcji na cal. 3220  oraz z udokumentowanym serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie widziałem ostatnio 3539.50. Za granicą ich cena niebezpiecznie się zbliża do Moonwatcha, więc też nie ma sensu. Z resztą, w 3510.50 też nie można przebierać, jak są to coraz droższe niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.