Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys mialem szafiry i Moona sprzedalem po 2 miesiacach. Teraz mam hesalit i jest juz ponad rok i nie zanosi sie na sprzedaz. Niesamowite jak ten kawalek plastiku zmienia odbior zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w ręce jeszcze nie miałem, ale jeżeli w hesalicie znika ta biała poświata na szkle to ja to kupuje

9794876_image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ta Omega za 7500 zł z grupy na FB ? Wszyscy tak strasznie żałowali tej okazji. Tak wyglądała ta Omega po otwarciu paczki :D

Nie żart i pamiętajcie koledzy, że mogło to spotkać wielu z nas, słaby powód do żartów.

Z "ulicy" został przyjęty do grupy sprzedał zegarek i znikł z grupy

Ludzie 7 tys z prawie nowa Omegę SMPc? Trzeba mieć klapy na oczach :( jeszcze mało tego, z tego co mi wiadomo osoba która, została oszukana chciała sprzedać zegarek jeszcze nawet nie mając go w ręku, twierdziła ze zegarek ma itp. Chytry traci dwa razy...

Przykra sytuacja ktora nie powinna miec miejsca.

Miejmy nadzieje ze winni zostana szybko wykryci i ukarani.

 

Z drugiej strony naiwność, chęć zysku, jak widać zaślepia i wyłącza zdrowy rozsądek.

Smutne jest to ze jak piszecie chetnych bylo wielu....

( dobrze ze " nie sprzedał" dziesieciu osobom)

 

 

Pytajmy, konsultujmy, zawsze.

Zawsze też mozna napisac do kogos z administracji forum ( mówię tu o ofertach bazarkowych), zapytać o kogos mieszkającego tam gdzie oferent, by zobaczył zegarek " na żywo "

Mozliwosci jest wiele, wysyłanie pieniedzy to ostatnia z czynnosci jaką powinniśmy robić.

 

Raz jeszcze, lepiej zapytać pięć razy, niz raz stracic pieniądze.

Okazje za pół ceny tylko w Lidlu....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sytuacja ktora nie powinna miec miejsca.

Miejmy nadzieje ze winni zostana szybko wykryci i ukarani.

Z drugiej strony naiwność, chęć zysku, jak widać zaślepia i wyłącza zdrowy rozsądek.

Smutne jest to ze jak piszecie chetnych bylo wielu....

( dobrze ze " nie sprzedał" dziesieciu osobom)

Pytajmy, konsultujmy, zawsze.

Zawsze też mozna napisac do kogos z administracji forum ( mówię tu o ofertach bazarkowych), zapytać o kogos mieszkającego tam gdzie oferent, by zobaczył zegarek " na żywo "

Mozliwosci jest wiele, wysyłanie pieniedzy to ostatnia z czynnosci jaką powinniśmy robić.

Raz jeszcze, lepiej zapytać pięć razy, niz raz stracic pieniądze.

Okazje za pół ceny tylko w Lidlu....

Niestety obejrzenie zegarka przed wysyłką nie gwarantuje że dostaniemy to co kolega obejrzał. Więc albo osobisty odbiór z ręki do ręki albo polecenie od kogoś z forum. Ja jednak wolę kupować od znajomych lub ich znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w ręce jeszcze nie miałem, ale jeżeli w hesalicie znika ta biała poświata na szkle to ja to kupuje

 

W hesalicie znika biała poświata na szkle, tarcza rzeczywiście jest taka jakby bardziej czarna .... piękna

Pierwszy mój cel był również na szafir, długo się trzymałem .... porównanie dwóch razem i wygrał hesalit, pomimo tego, że bardzo chciałem przeszklony dekiel. Wygrała klasyka w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, pisalem, mozliwosci jest wiele, to pierwsza ktora moze wykazać ze oferent nie posiada zegarka....

Sam kilka razy na prosbe kolegow z forum, pro bono, spotykałem sie by ocenic oryginalność i ww opcje.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@denver47 wielkie dzięki za odpowiedź!

 

Nie spodziewałem się, że kanapka będzie cieńsza od hesalitu.

Też oczekiwałem że będzie odwrotnie ale polecam przymierzyć obydwie wersje bo inaczej układają się na nadgarstku ( płaski dekiel vs odstający nieco szafir )

Robert, pisalem, mozliwosci jest wiele, to pierwsza ktora moze wykazać ze oferent nie posiada zegarka....

Sam kilka razy na prosbe kolegow z forum, pro bono, spotykałem sie by ocenic oryginalność i ww opcje.

Dobry z Ciebie kolega ale nie wyklucza to że zamiast oglądanego przez Ciebie oryginału " user" wyśle koledze fake albo frytki Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie szukaj problemu gdzie go brak, wraz z oferentem udawałem sie na pocztę gdzie na moich oczach pakował zegarek..

 

Trzeci raz, opcji zabezpieczenia jest wiele, im wiecej wariantów zastosujemy, tym lepiej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie szukaj problemu gdzie go brak, wraz z oferentem udawałem sie na pocztę gdzie na moich oczach pakował zegarek..

Trzeci raz, opcji zabezpieczenia jest wiele, im wiecej wariantów zastosujemy, tym lepiej.

No tak, zapomniałem, że z Tobą łatwo nie będzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publicznie Cie upraszam, kolejny raz, o spokój, masz cos od siebie do powiedzenia, napisz, zaprzestan roli komentatora bo to jest juz irytujące.

Zaraz, jak w kazdej rozmowie przytoczysz tvp1 i " suwerenow"

Dość.

 

 

Dziękuje.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew Twojemu wyobrażeniu nie odnoszę się do Twojej osoby ale opisanej sytuacji wyłącznie w kontekście bezpieczeństwa. Jeśli uważasz że naruszam regulamin - zawsze możesz dać mi bana zamiast publicznie histeryzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisalem ze tyczy to mojej osoby?

Czytaj ze zrozumieniem.

Kolejny raz prosze Cie tez bys nie pisał co myślę, ledwie tydzień minął...

Sprawdziłem hasło " populizm" i mam pytanie, czemu mieszasz do tematu zegarkowego politykę, na dokładkę sugerując ze mam cos wspólnego z tym hasłem ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wyobrażam. Kwestia z kim robisz interes.

Dokładnie tak.

Piszemy natomiast o kupnie zegarka od osoby obcej, i tu kolega @Rysiek Ochódzki ma rację, gdy inne opcje nie wchodzą w grę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytajmy, konsultujmy, zawsze.

Zawsze też mozna napisac do kogos z administracji forum ( mówię tu o ofertach bazarkowych), zapytać o kogos mieszkającego tam gdzie oferent, by zobaczył zegarek " na żywo "

Mozliwosci jest wiele, wysyłanie pieniedzy to ostatnia z czynnosci jaką powinniśmy robić.

 

Raz jeszcze, lepiej zapytać pięć razy, niz raz stracic pieniądze.

Okazje za pół ceny tylko w Lidlu....

Z tym pytaniem i uzyskiwaniem odpowiedzi na forum bywa różnie. Swego czasu robiłem rozpytanie o omegę u kilku forumowiczów. Jakież było moje zdziwienie gdy pół roku po zakupie okazało się że zegarek miał swoje „przejścia” o których dowiedziałem się w wątku.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem i uzyskiwaniem odpowiedzi na forum bywa różnie. Swego czasu robiłem rozpytanie o omegę u kilku forumowiczów. Jakież było moje zdziwienie gdy pół roku po zakupie okazało się że zegarek miał swoje „przejścia” o których dowiedziałem się w wątku.

Tzn, jakie przejscia?

Swojego reduced mam pół roku i nie mam jakiegoś ciśnienia żeby płacić drugie tyle tylko dlatego że zegarek był w kosmosie. Rozmiar na 17 cm nadgarstek lub mniejszy jest wymiarem idealnym. Moim zdaniem jest ktoś posiada reduced nie ma logicznego uzasadnienia do wymiany na moona lub foisa poza swoją fanaberią. Kiedyś może wymienię albo dokupię kolejnego speedmastera (może chronograph) ale tylko w momencie gdy zrealizuje obecne cele zegarkowe.

Jaram się nim strasznie......

To ten, jesli tak to ponawiam pytanie.

Okazał sie podrobka?, czy ktos pod mikroskopem znalazł w używanym od kilku lat zegarku wgniotke, paproch?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

 

Wyciągnąłeś jeden z moich postów gdzie pisałem że zegarek sprawia mi dużo frajdy, przy czym okazało się w momencie sprzedaży że zegarek odbył gruntowne spa o którym poprzedni właściciel nie omieszkał opowiedzieć. Przy okazji próbowano mi zarzucić nieuczciwość.

 

Pytasz mnie o moje odczucia o bazarek? Bardzo średnie i niesmak pozostał. Piszesz o pomocy, pytaniu, konsultacjach. - moje doświadczenia w przypadku próby ustalenia historii zegarka wśród forumowiczów oceniam na mizerne.

 

Kończąc wątek - na forumowym bazarku rownież trzeba być czujnym.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze trzeba, ale dzisiejszy temat dotyczył czego innego, a mianowicie jak nie zostać oszukanym przez nieuczciwego sprzedawcę, jak sie zabezpieczyć przed sytuacja jaka miala miejsce na FB....

 

A Ty zarzucasz ze nie uzyskales informacji na temat zegarka, czy byl polerowany, czy nie.....

A kto na Boga ma to wiedziec?

 

P. S

Zegarek tak wygladal kilka lat temu gdy go sprzedawałem, co robili z nimi kolejni właściciele to ich tajemnica, z tego co wiem, przynajmniej trzech kolejnych bylo zadowolonych z zakupu...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103050-omega/page-1?do=findComment&comment=1165212

 

Dodatkowo pamietam rozmowę " gdy sie dowiedzialem ze byl po przejściach", kolega ktory to Ci napisał byl zadowolony z zakupu i szczerze dziękował....

 

Kolejne nic nie wnoszące watki w temacie....

… że zegarek sprawia mi dużo frajdy, przy czym okazało się w momencie sprzedaży że zegarek odbył gruntowne spa o którym poprzedni właściciel nie omieszkał opowiedzieć. ..

Nie omieszkał, czyli powiedział, więc w czym problem?

 

Zegarek do dzis wyglada dobrze, a opinie kogos kto oglada zegarek przez teleskop Hubble’a bym pominął ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona wersja globemastera...mazik77 nie lubię Cię - masz już 2 Omegi które są na mojej liście życzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.