Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Moonwatch lepiej leży na ręce, mimo że jest większy - moje odczucia subiektywne.

FOIS nie jest sprzedawany z bransoletą, dla mnie to minus. Na plus fajne wskazówki godzinowe.

 

Co do szkła. Wybierz to co Tobie bardziej odpowiada, to wybór indywidualny.

Dla mnie szafir ma podstawową wadę w postaci kręgu, który mocno i ingeruje w wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obydwa więc się wypowiem;-)

Wygląd: Klasyczny Moon z "plastikowymi wskazówkami" to toolwatch który dobrze wygląda z ciepłym w odbiorze i pomniejszających optycznie zegarek hesalitem ( nie jestem ortodoksyjnie związany z historią pt. "tylko hesalit był na księżycu"). Hesalit imo lepiej wygląda z ładownicami i paskami typu NATO.

FOIS z nakładanym logo i stalowymi wskazówkami wygląda z szafirem chłodniej i bardziej elegancko - dzięki tym dodatkom - szafir pasuje mu lepiej niż Moonowi.

Obydwa zegarki na nadgarstku prezentują się jakby były podobnej wielokości - nominalne 42 mm moona niwelowane są skręconymi uszami i hesalitem pomniejszających tarczę . Mniejsza koperta FOISa wydłużona jest prostymi uszami i powiększającym tarczę szafirem.

 

Wygoda - na pewno szafir z powodu braku rys bardziej praktyczny ale w wersji kanapka ( szafirowy dekiel ) odstaje bardziej od nadgarstka. FOIS nie dostępny bransolecie - trzeba dokupić oddzielnie .

Niektórzy koledzy uważają że mała koronka i duże osłony utrudniają nakręcanie Moona. We FOISIe ( brak osłon) ten " problem " nie występuje

 

Suma sumarum są to na tyle inne zegarki że na razie nie mogę zdecydować czy i który powinienem sprzedać.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poprawione - SMP wydawalo sie idealnie pasowac. ;) Dlaczego nie spodobal Ci sie szafir?

Miałem go długo, bo ze 2-3 lata, ale cały czas miałem wrażenie takiej trochę "plastikowości / taniości" tego zegarka- nie wiem jak to określić,

a długo nie wiedziałem dlaczego tak się dzieje. Dopiero po czasie zorientowałem się, że to właśnie ten mleczny ring na szkle tak mnie denerwuje.

Długo jeszcze potem walczyłem z sobą, bo jednak piękny mechanizm wydawał się choć w części to rekompensować, ale jednak w końcu poszedł zegarek do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch​ to fajny zegar i pasuje każdemu ;) Ja osobiście nie wierzę w magię hesalitu. Wybrałbym szafir, ze względów praktycznych, bo nie cierpię rys, ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w jakimś wątku,że sprzedawane są w proporcjach 50% na 50% w Polsce hesalit vs szafir.Jednak zauważyłem,że używki wypływają nie tak często właśnie z szafirami.Takie moje luźne spostrzeżenie.Jednak wybrać musisz sam :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, na razie sklaniam sie ku hesalite, ale jednak jestem przewrazliwiony na punkcie rys, takze dopoki nie kupie w najblizszych tygodniach dopoty moge zmienic zdanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśl jesteś rysofobem ,jak ja to daj sobie spokój z hesalitem.Będziesz męczył się z tym zegarem i Twoja psychika też :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjecia!

Dzięki.Staram się.Jednak jeszcze wiele wody w Wiśle przepłynie, zanim moje foty chociażby zbliżą się do fotografi forumowych Kolegów takich jak np. Ulotny.To dopiero profesor obiektywu :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A model " księżycowy " powstał kiedy? , przypomnij proszę ;)

 

Jak poleciał na Księżyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch prezentuje sie OK na moim nadgarstku, czy tez wydaje sie troche za duzy.

Moim zdaniem jest za duży. Zdjęcia mogą trochę przekłamywać, ale jak uszy wychodzą poza obrys nadgarstka to nie wygląda dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tolerujesz rys to tylko szafir. Mam hesalit i moje odczucia po pierwszym zachwycie były takie: porysowana bransoleta, porysowana koperta, porysowany hesalit, a pod nim tarcza ze wskazówkami. Przy szafirze będziesz miał czyste szkło i

widok pod nim. Dodatkowym plusem jest lepiej zdobiony mechanizm i dekiel. Jako jedyny zegarek zdecydowanie szafir, do kolekcji ikon hesalit.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurek w teatrze???... :blink:  Ale czasy panie nastaly...  ;)

 Może wystawiali Trans-Atlantyk?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tolerujesz rys to tylko szafir. Mam hesalit i moje odczucia po pierwszym zachwycie były takie: porysowana bransoleta, porysowana koperta, porysowany hesalit, a pod nim tarcza ze wskazówkami. Przy szafirze będziesz miał czyste szkło i

widok pod nim. Dodatkowym plusem jest lepiej zdobiony mechanizm i dekiel. Jako jedyny zegarek zdecydowanie szafir, do kolekcji ikon hesalit.

Dobrze ujęte - jak do kolekcji to hesalit, a jak do nosze ia to szafir. Ja osobiscie wybral bym szafir, pomimo że nie podoba mi się mleczny ring...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie tolerujesz rys to tylko szafir. Mam hesalit i moje odczucia po pierwszym zachwycie były takie: porysowana bransoleta, porysowana koperta, porysowany hesalit, a pod nim tarcza ze wskazówkami. Przy szafirze będziesz miał czyste szkło i widok pod nim. Dodatkowym plusem jest lepiej zdobiony mechanizm i dekiel. Jako jedyny zegarek zdecydowanie szafir, do kolekcji ikon hesalit.

Lepiej bym tego nie ujął.Podpisuje się pod tą opinią hesalit vs szafir.Decyduj.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że na ten :)

Cytat z filmu „Stacja arktyczna Zebra” amerykański żołnierz mówi do Rosjanina: „pierwsi polecieliście w kosmos bo wasi niemieccy naukowcy byli szybsi od naszych niemieckich naukowców" :)

 

 

 

 

Hesalitpost-48316-0-81409100-1510684643_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pasek? Podeslij więcej zdjęć ;)

Pasek kupiłem od forumowego kolegi, który sprzedaje także na Alle..... Nick fangio. Polecam :-)d96feaf15609aace1a999457b548cb41.jpg666f49e2e51d76181e43e0a10784b730.jpg2e2588c56ca2bd3190391472dfc55b54.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jak majtki na psie :D

:D no coś w ten deseń,

 

Bobwoj, to świetny zegarek, ale combo ze skórami rzadko mu wychodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek kupiłem od forumowego kolegi, który sprzedaje także na Alle..... Nick fangio. Polecam :-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Skóra do blink-blink ceramiki z SMP mi nie pasuje wcale a wcale, ale to Tobie się ma podobać a nie innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika vs hesalit.... rozważania wypływają dość często prawie tak często jak wyższość masła nad margaryną i na odwrót

Ja bardzo nie lubię rys wszelkiej maści, ale jak przymierzyłem na spokojnie Moona z szafirem kolegi to jednak ten mleczny ring mnie odrzucał.

Hesalit w Moonie prezentuje się o wiele lepiej i z tego względu wybrałbym właśnie plastik. Fakt, że przeszklony dekiel to fajna sprawa, ale jednak 95% czasu patrzymy na tarczę...

Od biedy możemy sobie dokupić dekiel przeszklony i pierścień mocujacy mechanizm (tak zrobił kolega Bartek79)

Rysy z hesalitu są bardzo łatwo usuwalne, więc nie jest to wielki problem .

ps. Przez pewien czas miałem Reduced i ryski jakoś mnie nie denerwowały.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.