Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Do Omegi te wielkie klamry choć piękne jakoś nie bardzo mi pasują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omegę, dokładnie na tym werku: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Omega_611

Spieszy się około +10s/24h (nigdy nie testowałem dokładnie), po kilku dniach ciągłego noszenia robi się z tego kilka minut.

 

Zastanawiam się jak poprawnie cofnąć te kilka minut? Po prostu tak jak ustawiam godzinę tylko do tyłu, czy to jest zabronione (uszkodzenie) ?

Czy po prostu zostawić na 50h bez nakręcania i ponownie ustawić poprawną godzinę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mam Omegę, dokładnie na tym werku: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Omega_611

Spieszy się około +10s/24h (nigdy nie testowałem dokładnie), po kilku dniach ciągłego noszenia robi się z tego kilka minut.

 

Zastanawiam się jak poprawnie cofnąć te kilka minut? Po prostu tak jak ustawiam godzinę tylko do tyłu, czy to jest zabronione (uszkodzenie) ?

Czy po prostu zostawić na 50h bez nakręcania i ponownie ustawić poprawną godzinę ?

Z tego co wypowiadały Autorytety Zegarkowe, to można kręcić w przód i wstecz. Gdyby to było szkodliwe, producenci by wprowadzili zabezpieczenia, np. zapadki. Skoro tego nie robią, to znaczy że można kręcić.

Inna strona medalu, to nic nie kombinować a po jakimś czasie zegar znów będzie pokazywał dokładny czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak, przy komplikacjach to już nie jest takie oczywiste.

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam oryginału, najchętniej online bo do salonu Omegi mam daleko. Poza tym w ogóle jestem ciekaw ile kosztuje, zapytam w Omedze ale nawet nie mogę znaleźć numeru tej części.

Skontaktuj się z Jubitomem, albo Śliwińskim. Sądzę, że na akcesoria dostaniesz lepszą cenę niż bezpośrednio w Omedze (butik)

 

ps. Chcesz kupić do najnowszego modelu AT ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wyjatki, jednak wiekszosci zegarkom nic sie nie stanie jak godzine wstecz zmienisz - bez przesady  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal kolega antiquarius.maximus to nie jest takie oczywiste i w przypadku, gdy jest tam modul daty, to lepiej nie robic tego pomiedzy godzina 20, a 3. Nie mam tu oczywiscie na mysli pory dnia, tylko wskazanie zegarka. W innym przypadku mozna sobie krecic do woli, az sie koronka odkreci :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal kolega antiquarius.maximus to nie jest takie oczywiste i w przypadku, gdy jest tam modul daty, to lepiej nie robic tego pomiedzy godzina 20, a 3. Nie mam tu oczywiscie na mysli pory dnia, tylko wskazanie zegarka. W innym przypadku mozna sobie krecic do woli, az sie koronka odkreci :)

tak dokładnie jest pokazane na youtube na filmach instruktażowych Omegi.Daty nie należy zmieniać pomiędzy wymienionymi godzinami 20-3 lub jak ktoś woli 8-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Jubitomem, albo Śliwińskim. Sądzę, że na akcesoria dostaniesz lepszą cenę niż bezpośrednio w Omedze (butik)

 

ps. Chcesz kupić do najnowszego modelu AT ?

 

Ok, dzięki, jestem już w trakcie sprawdzania. 

PS. Tak, dokładnie taki jak na foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut, możesz przestawić wstecz.

  

Nie do końca tak, przy komplikacjach to już nie jest takie oczywiste.

Racja.

 

Pamietac też trzeba ze cofając wskazowki przy niskiej wartosci naciagowej sprężyny, i zbyt suchym mechanizmie moze dojść do zatarcia cwiertnika ( efekt cofajacego się sekundnika), a w dalszej konsekwencji uszkodzenia palet i koła wychwytowego.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój faworyt.Moon wygląda jak milion dolców w tym Buffalo od Filipa.Decyzja zapadła :)

post-93096-0-56046900-1511199667_thumb.jpeg

post-93096-0-73909100-1511199681_thumb.jpeg

post-93096-0-26917700-1511199693_thumb.jpeg

post-93096-0-33859700-1511199703_thumb.jpeg


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy w stylu Rally mega fajny. Generalnie imo brązowy lepiej się prezentuje od czarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy w stylu Rally mega fajny. Generalnie imo brązowy lepiej się prezentuje od czarnego.

Też na początku zafiksowałem się na czarny.Do czasu,aż nie poszperałem w sieci.Brąz jest stworzony do tego zegara.Co do Rally to jakoś nie czuje mięty.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Na brązowym rally z ładownicy też wygląda dobrze ;)

 

b7e8adf7f40cd088fffc8c3f82d94ee0.jpgd261d6d411f318f01606663f6cf2a4f6.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

czy którys z kolegów miał/ma seamster 300 w rozmiarze 36mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.... czy ktoś z Kolegów miał, ma bądź widział Moon’a na jakimś beznadziejnym pasku tak ze całość wyglądała tragicznie. Temu Speediemu we wszystkim właściwie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Racja.

 

Pamietac też trzeba ze cofając wskazowki przy niskiej wartosci naciagowej sprężyny, i zbyt suchym mechanizmie moze dojść do zatarcia cwiertnika ( efekt cofajacego się sekundnika), a w dalszej konsekwencji uszkodzenia palet i koła wychwytowego.

Możesz mi coś poradzić co zrobić? Cofać, czy nie cofać?

 

Co ile lat powinno serwisować / smarować się takie zegarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy którys z kolegów miał/ma seamster 300 w rozmiarze 36mm?

Nie miałem, ale z czystej ciekawości przymierzałem i nawet na mniejszym nadgarstku wyglada dosyć śmiesznie. Sprzedawca w jubitomie powiedział, ze nawet jakbym się zd3cydowal to mi go nie sprzeda ;)

Edytowane przez marcines

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Koledzy,

chciałbym się doedukować, gdzie polecacie szukać wiedzy o mechanizmach stosowanych przez Omegę oraz ich jakości i właściwości?

Póki co szukałem w internecie na przeróżnych forach i poradnikach, ale ta wiedza była bardzo poszatkowana i niekompletna, a często ze sobą sprzeczna. W temacie Omegi dopiero raczkuję, ale czuję się sentymentalnie związany z marką (dziadek dostał przed wojną, a utrata Omegi była dla niego tragedią) i chciałbym po odnowieniu mojej 371-ki w przyszłości dobrać kolejne Omegi do kolekcji.

 

Jakie polecacie modele i dlaczego?

 

Z racji moich upodobań, póki co najbardziej podoba mi się seria De Ville na 2500, ale z czasem coraz bardziej przekonuję się do semasterów i speedmasterów. Która seria według Was jest najciekawsza i w co najlepiej iść, żeby zegarek był jak najbardziej uniwersalny? Najczęściej chodzę w marynarce, ale nie raz widziałem ludzi w lotnikach, czy nurkach do garnituru i wyglądało to ok, choć osobiście wolałbym na pasku niż bransolecie.

 

Które werki szczególnie polecacie, a których unikać?

Gdzie polecacie kupować zegarki? Chrono 24? 

 

I na koniec pytanie laika, za które przepraszam, jednak mnie nurtuje - czym konstrukcyjnie różnią się niektóre speedmastery od moona?

 

Mam nadzieję, że nie zaspamowałem, ale mam mnóstwo pytań, zapału i chęci zdobywania nowej wiedzy :) 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tak się zastanawiam.... czy ktoś z Kolegów miał, ma bądź widział Moon’a na jakimś beznadziejnym pasku tak ze całość wyglądała tragicznie. Temu Speediemu we wszystkim właściwie jest dobrze.

Jak nosiłem Speedyego na tym pasku to wszyscy się ze mnie śmiali ;) chociaż mi osobiście się podołał, ba nawet dalej się podoba.dad61197da316013a85a5187afa8b4a7.jpg991be03e51da5fbb485de407ccaae26d.jpg580719e4b9efce7334f30a606c14cec7.jpg Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.