Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tez sie podoba

Speedy oczywiscie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jak nosiłem Speedyego na tym pasku to wszyscy się ze mnie śmiali ;) chociaż mi osobiście się podołał, ba nawet dalej się podoba.

Ze skórki od banana ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na brązowym rally z ładownicy też wygląda dobrze ;)

Marcinie, tropic z ładownicy to najładniejszy pasek do moona ever.

Za to żółty jest na drugim biegunie mojego zachwytu:) Podziwiam koncepcję i odwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten „bananowy” zestaw jest fajny bo właśnie niestandardowy. A ze politycznie może niepoprawny? Twój Moon -Twój pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

chciałbym się doedukować, gdzie polecacie szukać wiedzy o mechanizmach stosowanych przez Omegę oraz ich jakości i właściwości?

Póki co szukałem w internecie na przeróżnych forach i poradnikach, ale ta wiedza była bardzo poszatkowana i niekompletna, a często ze sobą sprzeczna. W temacie Omegi dopiero raczkuję, ale czuję się sentymentalnie związany z marką (dziadek dostał przed wojną, a utrata Omegi była dla niego tragedią) i chciałbym po odnowieniu mojej 371-ki w przyszłości dobrać kolejne Omegi do kolekcji.

 

Jakie polecacie modele i dlaczego?

 

Z racji moich upodobań, póki co najbardziej podoba mi się seria De Ville na 2500, ale z czasem coraz bardziej przekonuję się do semasterów i speedmasterów. Która seria według Was jest najciekawsza i w co najlepiej iść, żeby zegarek był jak najbardziej uniwersalny? Najczęściej chodzę w marynarce, ale nie raz widziałem ludzi w lotnikach, czy nurkach do garnituru i wyglądało to ok, choć osobiście wolałbym na pasku niż bransolecie.

 

Które werki szczególnie polecacie, a których unikać?

Gdzie polecacie kupować zegarki? Chrono 24?

 

I na koniec pytanie laika, za które przepraszam, jednak mnie nurtuje - czym konstrukcyjnie różnią się niektóre speedmastery od moona?

 

Mam nadzieję, że nie zaspamowałem, ale mam mnóstwo pytań, zapału i chęci zdobywania nowej wiedzy :)

 

Pozdrawiam

Jak podoba Ci się zegarek na 2500 to koniecznie szukaj wersji 2500D. Jest to ta końcowa, dopracowana wersja mechanizmu. Poprzednie wersje A, B i C sprawiały problem, chociaż podobno Omega poradziła sobie z tym stosując specialne smary. 2500D konstrukcyjnie najbardziej przypomina mechanizm 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dnia premiery chodził za mną ten model i wreszcie jest. Leży jak przyklejona :)

 

 

 

1b91f738494ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radek, ma fajny klimat vintage, dzięki czemu na paskach jej też do twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś z kolegów chciał odsprzedać orginalne nato z Spectre to proszę o wiadomość.

 

 

james-bond-007-spectre-omega-seamaster-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy tą gumę dostanę gdziekolwiek (w rozsądnych pieniądzach :rolleyes: )?

 

 

 

 

No to odpowiem sobie sam, może się przyda dla potomnych. Pasek (sama guma) 1000PLN, natomiast nie wiedziałem, że te elementy stalowe koło koperty są sprzedawane oddzielnie po - uwaga - 750PLN za sztukę (!!!). Chyba jednak odpuszczę, w tej cenie to już można mieć bransoletę....

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Jak podoba Ci się zegarek na 2500 to koniecznie szukaj wersji 2500D. Jest to ta końcowa, dopracowana wersja mechanizmu. Poprzednie wersje A, B i C sprawiały problem, chociaż podobno Omega poradziła sobie z tym stosując specialne smary. 2500D konstrukcyjnie najbardziej przypomina mechanizm 8500.

 

Dziękuję, cenna informacja, nie spotkałem się z nią do tej pory, a jaki mechanizm według Ciebie ma najlepszy stosunek ceny do jakości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem sobie sam, może się przyda dla potomnych. Pasek (sama guma) 1000PLN, natomiast nie wiedziałem, że te elementy stalowe koło koperty są sprzedawane oddzielnie po - uwaga - 750PLN za sztukę (!!!). Chyba jednak odpuszczę, w tej cenie to już można mieć bransoletę....

Kuriozum. Cenę bransolety znasz może? Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasku i z ta klamra stracil ten zegarek troche swoj damski charakter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuriozum. Cenę bransolety znasz może?

 

Bransa do tego modelu 2800PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasku i z ta klamra stracil ten zegarek troche swoj damski charakter

Nie „damski” tylko dla „kochających inaczej”. Ha ha ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie „damski” tylko dla „kochających inaczej”. Ha ha ha.

Kochac inaczej tez mozna w wersii hard core ;)

 

Dobre combo tak czy siak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem sobie sam, może się przyda dla potomnych. Pasek (sama guma) 1000PLN, natomiast nie wiedziałem, że te elementy stalowe koło koperty są sprzedawane oddzielnie po - uwaga - 750PLN za sztukę (!!!). Chyba jednak odpuszczę, w tej cenie to już można mieć bransoletę....

Nieźle sobie liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny staruszek.Nie będzie przesadą jak powiem,że na tarczę Speediego mogę patrzeć godzinami.Ma w sobie ten projekt tarczy coś takiego,że hipnotyzuje.Ta spójność,czytelność powodują,że zegarek ten będzie ponadczasowy.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest Seamaster....

Tarcze niemal identyczne.Mogę tak gapić się na nie godzinami.Nie bez znaczenia pewnie jest brak datownika,który w każdym zegarku trochę zakłóca porządek na tarczy.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba Ci się zegarek na 2500 to koniecznie szukaj wersji 2500D. Jest to ta końcowa, dopracowana wersja mechanizmu. Poprzednie wersje A, B i C sprawiały problem, chociaż podobno Omega poradziła sobie z tym stosując specialne smary. 2500D konstrukcyjnie najbardziej przypomina mechanizm 8500.

Dziękuję, cenna informacja, nie spotkałem się z nią do tej pory, a jaki mechanizm według Ciebie ma najlepszy stosunek ceny do jakości?

Ta uwaga: „2500D konstrukcyjnie najbardziej przypomina mechanizm 8500”

dotyczy wyłącznie konstrukcji wychwytu i sposobu jego działania a nie całego mechanizmu. Wszystkie wersje 2500 bazują na ETA 2892. 8500 to użytkowo inny mechanizm.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.