Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymam kciuki aby Omega wróciła do właściciela.Moja dziś na właściwym miejscu.

post-93096-0-45416100-1511773668_thumb.jpeg

post-93096-0-40768600-1511773743_thumb.jpeg


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wartość zegarka Hmm nie wiem na jakiej podstawie jeśli z chrono to od 10 do 13tys cena pobrania była 7500zl

Zmienia to coś czy to tylko ciekawość.

Już się trochę z tym pogodziłem ze z poczty nic nie dostanę ale może uda się go znaleźć dzięki Wam. Railmaster nie jest zbyt popularny

 

Nie jest to co prawda bez-kosztowa opcja, ale rozważ też zlecenie sprawy kancelarii odszkodowawczej.

Rozumiesz - albo sam będziesz czytał regulaminy, sprawdzał kto czego dopilnował albo nie, pisał i pilnował terminów, albo zlecasz to komuś kto się tym zajmuje zawodowo.

Kiedyś zaproponowano mi odszkodowanie w wysokości 1/10 realnej wartości, gadka i wartość była dużo inna jak pojawiła się kancelaria.

Kancelaria weźmie pewnie z 25% wynegocjowanej wartości, moim zdaniem wciąż lepiej zapłacić 25% niż stracić 100%.

Sam niedawno reklamowałem paczkę na poczcie. Pani w okienku powiedziała, że pójdzie do USA max dwa tygodnie, szła 9 tygodni z czego połowę czasu nie było jej w ogóle w trackingu. W reklamacji poczta odpowiedział mi, że wszystko jest w porządku, bo zgodnie z art. którymśtam Światowej konwencji pocztowej mają 3 miesiące na doręczenie przesyłki zagranicznej.

Poziom wiedzy większości pracowników poczty niestety nie jest imponujący, a jak masz samemu ustalać co poszło nie tak zgodnie z literą prawa - nie będzie prościej zapłacić 25%?

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko w rękach Mistrza Filipa.

post-93096-0-81320000-1511785089_thumb.jpeg

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, ja tez sie zapisuje do klubu, chociaz osobiscie wole zegarki omega vintage. dzisiaj na reku omega constelation cal 561 z lat 60

 

post-101054-0-33649000-1511790137_thumb.jpg

Edytowane przez kala9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to co prawda bez-kosztowa opcja, ale rozważ też zlecenie sprawy kancelarii odszkodowawczej.

Rozumiesz - albo sam będziesz czytał regulaminy, sprawdzał kto czego dopilnował albo nie, pisał i pilnował terminów, albo zlecasz to komuś kto się tym zajmuje zawodowo.

Kiedyś zaproponowano mi odszkodowanie w wysokości 1/10 realnej wartości, gadka i wartość była dużo inna jak pojawiła się kancelaria.

Kancelaria weźmie pewnie z 25% wynegocjowanej wartości, moim zdaniem wciąż lepiej zapłacić 25% niż stracić 100%.

Sam niedawno reklamowałem paczkę na poczcie. Pani w okienku powiedziała, że pójdzie do USA max dwa tygodnie, szła 9 tygodni z czego połowę czasu nie było jej w ogóle w trackingu. W reklamacji poczta odpowiedział mi, że wszystko jest w porządku, bo zgodnie z art. którymśtam Światowej konwencji pocztowej mają 3 miesiące na doręczenie przesyłki zagranicznej.

Poziom wiedzy większości pracowników poczty niestety nie jest imponujący, a jak masz samemu ustalać co poszło nie tak zgodnie z literą prawa - nie będzie prościej zapłacić 25%?

Powodzenia!

 Art. 88 Prawa pocztowego normuje maksymalną wysokość odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług, więc obawiam się, że wiele do ugrania tu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 Art. 88 Prawa pocztowego normuje maksymalną wysokość odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług, więc obawiam się, że wiele do ugrania tu nie ma...

Myślę, że do ugrania jest własny czas i oszczędzenie sobie bólu głowy w zw. z dochodzeniem co poszło nie tak.

 

Z ciekawości, jak jest ukształtowana ta max. wysokość odszkodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x koszt nadania w przypadku paczki nie ubezpieczonej

Jesli dobrze pmietam


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do ugrania jest własny czas i oszczędzenie sobie bólu głowy w zw. z dochodzeniem co poszło nie tak.

 

Z ciekawości, jak jest ukształtowana ta max. wysokość odszkodowania?

 Art. 88. 1. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi powszechnej przysługuje odszkodowanie:

1) za utratę przesyłki poleconej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej przez operatora wyznaczonego za traktowanie przesyłki pocztowej jako przesyłki poleconej;
2) za utratę paczki pocztowej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż dziesięciokrotność opłaty pobranej za jej nadanie;
3) za utratę przesyłki z zadeklarowaną wartością - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki;
4) za ubytek zawartości lub uszkodzenie paczki pocztowej lub przesyłki poleconej - w wysokości żądanej przez nadawcę lub w wysokości zwykłej wartości utraconych lub uszkodzonych rzeczy, nie wyższej jednak niż maksymalna wysokość odszkodowania, o którym mowa w pkt 1 lub 2;
5) za ubytek zawartości przesyłki z zadeklarowaną wartością - w wysokości zwykłej wartości utraconych rzeczy;
6) za uszkodzenie zawartości przesyłki z zadeklarowaną wartością - w wysokości zwykłej wartości rzeczy, których uszkodzenie stwierdzono.
2. Odszkodowania, o których mowa w ust. 1 pkt 5 i 6, nie mogą być wyższe niż zadeklarowana wartość przesyłki.
3. Z tytułu nienależytego wykonania usługi powszechnej odszkodowanie przysługuje również za doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej najszybszej kategorii w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania - w wysokości stanowiącej różnicę między opłatą za przesyłkę listową najszybszej kategorii danego przedziału wagowego, a opłatą za taką przesyłkę niebędącą przesyłką najszybszej kategorii tego samego przedziału wagowego.
4. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi pocztowej niebędącej usługą powszechną przysługuje odszkodowanie:
1) za utratę, ubytek lub uszkodzenie przesyłki pocztowej niebędącej przesyłką z korespondencją - w wysokości nie wyższej niż zwykła wartość utraconych lub uszkodzonych rzeczy,
2) za utratę, ubytek lub uszkodzenie przesyłki pocztowej z zadeklarowaną wartością - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki,
3) za utratę przesyłki z korespondencją - w wysokości dziesięciokrotności opłaty za usługę nie niżej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej, określonej w cenniku usług powszechnych,
4) za opóźnienie w doręczeniu przesyłki pocztowej w stosunku do gwarantowanego terminu doręczenia - w wysokości nieprzekraczającej dwukrotności opłaty za usługę
- chyba że postanowienia regulaminu świadczenia usługi pocztowej w zakresie wysokości odszkodowania są korzystniejsze.
5. Kwoty przysługujące z tytułu niezapłaconych odszkodowań oraz zwrotu opłaty za niewykonaną usługę pocztową, w tym powszechną, podlegają oprocentowaniu w wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Odsetki przysługują od dnia:
1) w którym upłynął trzydziestodniowy termin wypłacenia odszkodowania liczony od dnia uznania reklamacji lub
2) od dnia doręczenia wezwania do zapłaty.
 
Tak jest ukształtowana. I myślę, że PP wypłaci właśnie w takiej wysokości, bez pośrednictwa  prawnika - czy to profesjonalnego, czy też tzw. "kancelarii odszkodowawczej". Przy czym ten pierwszy weźmie za to pieniądze, a ta druga zapewne zlecenia nie przyjmie, nie widząc tu żadnego interesu dla siebie.
 
Ale ja nie zniechęcam ;)

10x koszt nadania w przypadku paczki nie ubezpieczonej

Jesli dobrze pmietam

 

Kolega zdecydowanie nie potrzebuje prawnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

10x koszt nadania... acha, no to rzeczywiście nie ma się czym dzielić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gdybam że nadanie paczki pobraniowej gdzie kwota za pobranie wynosi 7500zł i nieubezpiecznie jej to proszenie się o kłopoty. Przecież to jakby zostawić złodziejowi otwarte drzwi i klucz do sejfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on mi się podoba na branzolecie :wub:

Którą niestety do niebieskiego  trzeba dokupić. Pogrywają nie fair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą niestety do niebieskiego  trzeba dokupić. Pogrywają nie fair.

Znasz może aktualną cenę?


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odrobinę przekonam do niej, to zaczynam się zastanawiać nad porzuceniem.... :/

7c33fcb6d09abb70e99c298efa51fe0d.jpg

2bd7a2c9b30b5134cb2c72d881f4d6cf.jpg

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez piotr_3miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno piękne błyszczy,tego odmówić jej nie można :) Dlaczego chcesz porzucić?


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz może aktualną cenę?

Niestety tania nie jest bo ok 2800pln, na plus go że ma mikroregulacje w zapięciu.

Ptakug PistolPete, to jest jeden z tych niedyskretnych zegarków ktorę robia efekt WOW na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno piękne błyszczy,tego odmówić jej nie można :) Dlaczego chcesz porzucić?

Bo pierwotnym celem był speedy, lecz w międzyczasie trafiła się ona - niczym fajna laska na imprezie... No i weź nie skorzystaj z okazji.

Szczerze, to chętnie zrobiłbym spokojną przymiarkę moonwatcha gdzieś w Trójmiescie. Może jest ktoś, kto napiłby się gdzieś kawki i spotkał we wiadomym celu....?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pierwotnym celem był speedy, lecz w międzyczasie trafiła się ona - niczym fajna laska na imprezie... No i weź nie skorzystaj z okazji.

Szczerze, to chętnie zrobiłbym spokojną przymiarkę moonwatcha gdzieś w Trójmiescie. Może jest ktoś, kto napiłby się gdzieś kawki i spotkał we wiadomym celu....?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie ma tak łatwo.Parę zegarów trzeba przerobić by dojść do tego właściwego.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak łatwo.Parę zegarów trzeba przerobić by dojść do tego właściwego.

a i tak go zmienisz z czasem ...


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zegarki które mają tzw. ''dożywotkę'' i jednym z nich jest moonwatch ......przynajmniej mój  :  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.