Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Co Ty! Od razu bym się pochwalił:) może kiedyś.. póki co w temacie stali powrót do klasyki. Nie jestem obiektywny, ale moim zdaniem ta wersja jest dużo bardziej uniwersalna niż nowe referencje, które poszły w stronę casual

 

post-63031-0-88196800-1515230769_thumb.jpeg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój na nową - w porównaniu do starszej, oprócz uniwersalności o której piszecie, dochodzi mega sportowy look na nowej gumie. To dla mnie duży handikap w porównaniu do starszej referencji, która na gumie wyglądała średnio. Nowsza ma za to dużo gorsza bransoletę...

da3bdd64db6aca9b00b62ab7b62b3e2c.jpg

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa ma też lepiej położoną datę - tarcza jest imo lepiej zbalansowana. Choć faktycznie w całości robi bardziej sportowe wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć tego dylematu zamieniłem AT na takie kowadło:

 

FE0_A2_A9_E-707_D-49_DC-_B0_AE-_B72_FFFC


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

176.0012 już mam i jest przepiękny. Cel na 2018 to TV czyli 176.0014:)) i będzie super trójca.

Tak sądziłem, że będziesz dorzucał systematycznie kolejne. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sądziłem, że będziesz dorzucał systematycznie kolejne. ;)

I zapewniam Cie Stanisław, ze w końcu trafie tez Marka TV przynajmniej tak fajnego jak Twój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o klasycznej serii De Ville? Jakie są wady, jakie zalety, czy warta swojej ceny, czy może lepiej sięgnąć po coś innego?

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-de-ville-prestige-co-axial-39-5-mm-42413402002001/

nie wiem jakie są wady,a jakie zalety ale mi sie poprostu bardzo podoba. To kwintesencja garniturowego stylu.Natomiast co do wartości to mogę Ci powiedzieć,że szukam tego modelu już kilka miesięcy w wersji z kaliber 2500D ,bez grymaszenia odnośnie kolorystyki i... nic.Także dotyczy to portali i stron zagranicznych.Mogłem kupić za ok 7k ale zegarki 7-8 letnie z wersją C mechanizmu ,tak więc chyba jest to ceniony model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

nie wiem jakie są wady,a jakie zalety ale mi sie poprostu bardzo podoba. To kwintesencja garniturowego stylu.Natomiast co do wartości to mogę Ci powiedzieć,że szukam tego modelu już kilka miesięcy w wersji z kaliber 2500D ,bez grymaszenia odnośnie kolorystyki i... nic.Także dotyczy to portali i stron zagranicznych.Mogłem kupić za ok 7k ale zegarki 7-8 letnie z wersją C mechanizmu ,tak więc chyba jest to ceniony model.

 

Rozumiem, dziękuję, a jak duża jest różnica w jakości, niezawodności i awaryjności pomiędzy wersją C, a D? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję, a jak duża jest różnica w jakości, niezawodności i awaryjności pomiędzy wersją C, a D? 

To pytanie dla znawców tematu.Ja kilkakrotnie wyczytałem,że starsze wersje mechanizmu 2500 potrafiły sprawiać problemy.Podobno SG rozwiązał problem poprzez zalecenia stosowania specjalnego smaru podczas przeglądów.Ja mam obawy jednak czy jest to problematyka znana ogółowi zegarmistrzów i czy dysponują odpowiednimi smarami.Przy zegarku mającym 7 czy 9 lat serwis u AD może być zwyczajnie zbyt drogi w stosunku do wartości.Wersja D tych przypadłości już ma nie mieć.Myślę,ze Koledzy potrafią Ci lepiej wyjaśnić szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć tego dylematu zamieniłem AT na takie kowadło

Gratulacje, Robert. Bardzo fajny zegarek. Niech się dobrze nosi :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobotni wieczór na pomarańczowo.

 

Ja niedzielny poranek planuję na pomarańczowo ;)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedzielny poranek planuję na pomarańczowo ;)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Dobra decyzja, bo to świetny zegarek jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka jest cena hesalitu do Speedmastera?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wczoraj na podstoliku Mikołaj mówił że 1000zl.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobotni wieczór na pomarańczowo.

Sobotni, niedzielny, czwartkowy... każdy wieczór od ponad miesiąca (tylko wigilia była wyjątkiem)  ;)

P.S. Nie ma ktoś w szufladzie niepotrzebnego czarnego bezela do wersji 42 mm? Przygarnąłbym :)

 

rusnyp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) świat oszalał :D

Oszalał już dawno odkąd bransoleta kosztuje 2500zl a gumowy pasek 1600zl. Niektórzy mówią stać Cię było na zegarek to i resztę kupisz. Ją wolę kupić kolejny zegarek.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na podstoliku Mikołaj mówił że 1000zl.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Przecież ten hesalit biorąc pod uwagę wszystkie koszty działalności SG to powinien kosztować w porywach 50 złotych. To jakiś obłęd.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.