Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

MasterYoda pisał, że Omega sama potwierdzila, iż bransolety produkują w PRC.

 

CEO Omegi Raynald Aeschlimann w udzielonym styczniu 2017 roku wywiadzie powiedział oficjalnie, że kamienie łożyskujące oraz "paski" (w znaczeniu paski i bransolety) pochodzą spoza Szwajcarii.

 

Moja AT z 2011 roku ma jeszcze na bransolecie sygnaturę Swiss Made, natomiast bransolety z obecnych kolekcji AT już tego napisu nie posiadają

 

IMG_1786.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczny model, to i zdjęcie dobre. ;)

@KRZYSIO z tym czy stać czy nie to żartobliwa parafraza pytania o cenę Rols Royce. Jeżeli się pytasz - to cię nie stać. :D

 

 

Widzisz, ja to akurat od pewnego czasu jeżdżę SUV-em. Rols Royce dla mnie za niski. Co do Omegi to ma fajne paski silikonowe, wygodne i pewnie trwałe ( za krótko jeszcze używam ). Zapomniałem dodać, że oryginalne zapięcie motylkowe z logo Omegi to kosz ok. 1000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja to akurat od pewnego czasu jeżdżę SUV-em. Rols Royce dla mnie za niski. Co do Omegi to ma fajne paski silikonowe, wygodne i pewnie trwałe ( za krótko jeszcze używam ). Zapomniałem dodać, że oryginalne zapięcie motylkowe z logo Omegi to kosz ok. 1000zł.

A ja terenówką tylko co to ma do rzeczy? Rozmawiamy o dobrach luksusowych a cena i przez to niedostepnosc jest jednym z wyznacznikow luksusu.

Ustalimy jedno: mamy takie same zegarki i obojgu nam się nie podobają ceny akcesoriów. Różnimy się tym, że ja się z tym pogodzilem bo taki jest rynek.

Ja odwrotnie niż ty szukam gumy i czarnego bezela w cenie która będę mógł zaakceptować.

Ale generalnie zdaję sobie sprawę że to zegarek dla osób zamozniejszych ode mnie, które paski ori kupują jak ja chipsy...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to, że osoby zamożniejsze kupują drogie rzeczy jak Ty czipsy. To nie jest prawda. Myślę, że dlatego mają pieniądze, że ich nie wydają na głupoty ;) Ja mógłbym zaakceptować wysoką cenę paska, gdyby był tego wart i był mi niezbędny. Ze szkiełkiem niestety jest tak, że jak założysz nieoryginalne, to choć zaoszczędzisz i tak będziesz żałował. Należy mieć umiar, ale też i rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry Szanowne Forum, że odbiegam od tematu zegarków (ale to ostatni raz) ;)

@KRZYSIO Z całym szacunkiem, ale się mylisz. Można ciąć koszta w firmie i patrzeć na każdą fakturę, ale na przyjemnościach i emocjach nikt zamożny czy tam bogaty nie oszczędza. Kwestia skali zamożności po prostu. Myślisz że bogaty wie ile kosztuje szampan Dom Perignon, że Arabowie przed zakupami arabów z Janowa sprawdzają ceny w internecie? Emocje, unikalność i chęć posiadania - to głownie sprawia, że luksus kosztuje.

Umiar i rozsądek + stosunek jakość/cena to jest dla szaraczków jak ja czy Ty (bez urazy oczywiście :) )

Zresztą nieważne... odkupię Twoją pomarańczową gumę (w rozsądnej cenie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Cena 800 zł 1000 zł idt to nie ceny za materiał, koszty produkcji, wyjątkowy projekt. To cena za posiadanie paska czy bransolety z logo danej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 800 zł 1000 zł idt to nie ceny za materiał, koszty produkcji, wyjątkowy projekt. To cena za posiadanie paska czy bransolety z logo danej firmy.

Kupuję natychmiast gumę z zapięciem za 1k, Serio! Problem w tym że kosztuje 1,8k...

Ale zgadzam się z tym co piszesz.

Edytowane przez barthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja to akurat od pewnego czasu jeżdżę SUV-em. Rols Royce dla mnie za niski. Co do Omegi to ma fajne paski silikonowe, wygodne i pewnie trwałe ( za krótko jeszcze używam ). Zapomniałem dodać, że oryginalne zapięcie motylkowe z logo Omegi to kosz ok. 1000zł.

Ale koreańskim a to sie nie liczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ale ty nie płacisz 1,8k za pasek kauczukowy z zapięciem. Kupujesz wyjątkową możliwość posiadania tego wspaniałego paska ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie płacisz 1,8k za pasek kauczukowy z zapięciem. Kupujesz wyjątkową możliwość posiadania tego wspaniałego paska ;D

Pewnie masz rację. Ja już jeden oryginalny pasek mam i wystarczy.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ale koreańskim a to sie nie liczy :P

Zupełnie nie o to chodziło w moim porównaniu, ważne jest co komu potrzeba ;)

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie płacisz 1,8k za pasek kauczukowy z zapięciem. Kupujesz wyjątkową możliwość posiadania tego wspaniałego paska ;D

Przekonałeś mnie... jesteś handlowcem? :)

I zawsze może być ciekawiej, np 800 zł rocznego abonamentu za możliwość noszenia tego wspaniałego paska... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość tego pitolenia i użalania się. Ceny są jakie są i raczej taniej nie będzie. Cieszyć się należy tym co mamy, zamiast biadolić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Dokładnie. Ciesz się tym , że masz tylko Omege. Posiadanie budżetowego Seiko SRP 701 ( cena sklepowa ok 1100 zł ja kupiłem za 650 zł ) to dopiero burzujstwo i prestiż. Serwis 550 zł wymiana porysowanego szkła 150 zł nowe zapięcie motylkowe 120 zł razem 820 zł. To jest dopiero niesprawiedliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto biadoli i pitoli???

Od początku twierdzę, że luksus musi być drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś "mędrzec" tworzy takie durne demotywatory.

 

Może stać i na konia, na bat i na owies. Ale płacąc za benzynę nie stać na Omegę. A wydając na LPG - po paru latach codziennej, dość intensywnej eksploatacji - stać na Patka. I na uśmiech politowania.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pojechałeś tym koniem po bandzie i do tego na LPG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie. LPG się gardzi,mimo że ekologiczne, a ludzie jarają się hybrydami, jakie to eko. Zwłaszcza te baterie akumulatorów. A ja się pytam a prąd skąd jest?

... z węgla

I faktycznie moja PO, można powiedzieć jest zakupiona z oszczędności na rodzaju zasilania :D

Do wakacji zaosczędzę na gumę ori... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i pozytywne myślenie wzięło górę :)

Moja guma wygląda tak :

post-94831-0-25074900-1515423384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odp z serwisu SG, nie podali dokładnej ceny szkła ale napisali, że szacowany koszt z wymianą to 969zł ;) czyli Mikołaj miał racje z tym 1k :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mi pomóc określić jaki to model omegi.

A to na pewno jest Omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podróbka bazarowa bez lepszych zdjęć. Albo inaczej, póki jej nie pokażesz lepiej to tyle o niej można powiedzieć.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.