Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Sierpień 2014. Ja mam Smpc kupioną 02.2015 i juz nie ma kropki. Wyprodukowana 12.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Z tym sidingiem na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczynne na czas sprzątania.

 

Edycja.

Proszę o unikanie "wycieczek osobistych" oraz pisania poza tematem.

Prawie trzy strony wykasowane - niektóre posty pewnie mogły zostać ale poszło hurtem.

Spokojnego niedzielnego wieczoru wszystkim życzę.

 

Post do usuniecia za 24h

No patrz Pan, gdzieś czytałem ostatnio że podobno miłośnicy Omegi tacy równi goście...jak to dziś nikomu nie można ufać w tym internecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Z tym sidingiem na tarczy?

 

No Panie, przeca to takie amerykańskie, czyli mówisz zacząć od chaty później zegarek ... :)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie, przeca to takie amerykańskie, czyli mówisz zacząć od chaty później zegarek ... :)

Albo zacząć od chaty, zobaczyć jak wujowo to wygląda i odpuścić zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz Pan, gdzieś czytałem ostatnio że podobno miłośnicy Omegi tacy równi goście...jak to dziś nikomu nie można ufać w tym internecie...

Swoje mądrości nie wnoszące nic do tematu zachowaj dla siebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły widoczek . Jak takie coś zasłaniać na przykład gołym , blaszanym deklem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły widoczek . Jak takie coś zasłaniać na przykład gołym , blaszanym deklem .

Byłoby szkoda.

Ale będzie większa jak wróci z pierwszego serwisu ze śladami po śrubokrętach i smarach, co jest raczej nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz prośba o pomoc w podjeciu decyzji.

 

Podsumowując to co wyżej pisałem w skrócie:

 

Omega 2254.50, 2004 rok, papiery pudła, sprzedawca profesjonalny - rachunek i gwarancja roczna sprzedawcy, bransoleta odświeżona, koperta delikatnie - nie przeszkadza mi to, wygląda bardzo dobrze. Stabilny chód -5 sekund na dobę. Trochę gorzej z rezerwą chodu bo 34h.

 

Cena 8 tyś.

 

Brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły widoczek . Jak takie coś zasłaniać na przykład gołym , blaszanym deklem .

Dobrze, że ja noszę zegarek blaszanym deklem do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz bezpośrednio odczytywać godziny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz link?

To ta oferta ale nieco zbiłem klik klik

Miałem 2szt 2254.50 kupione za ok 5 tys. zł. Jedna na forum a druga na Allegro. Obie w oryginalnym stanie nie wymagającym polerki i serwisu. Było to z 4-5 lat temu. Wobec powyższego nie brałbym za 8k tej Twojej bo ewidentnie wymaga serwisu. Ponadto cal. 1120 nie jest zwykłą ETA 2892 więc istnieje ryzyku ze nie uda jej się zrobić dobrego serwisu w niskiej cenie za 200-300 zł bo zegarmistrz nie będzie miał jak zamówić np. Koła sekundowego lub sprężyny i skończy się autoryzowanym serwisem za 1500-2000 zł z częściami. Odpuść i poszukaj egzemplarza, który w tym budżecie nie będzie wymagał serwisu na już i będzie w oryginalnym stanie.

Długo wypatruje tego modelu i jest to najlepsza oferta jaką znalazłem. Wszystkie jak dotąd w gorszym stanie, też do serwisu, nawet te od prywatnych osób. Może coś w USA da się taniej kupić, ale po doliczeniu vat wychodzi to samo.

5k za ten model.. To se ne vrati chyba :(

Czyli te 34h to natychmiastowy serwis? Może się rozchodzi i rozrusza jak będzie na nadgarstku cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k to taniej niż na chrono. Coś za coś,  odświeżony vs droższy oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k to taniej niż na chrono. Coś za coś, odświeżony vs droższy oryginalny.

Te za 10-11 też po polerce :) Jak człowiek zacznie drążyć i pytać to się okazuje że owszem oryginalny ale jednak lekko odświeżony. Jestem po kilku takich rozmowach właśnie na chrono.. Najlepsza oferta stamtąd była prywatna, za 8 z hakiem, ale tylko bezpośredni przelew na konto, więc odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że ceny 5-6k tak jak i za Bondy nie wrócą ale za 8k oczekwialbym więcej. Pamiętam jak za bodajże 9k sprzedawał ten model bodajże Desmo i była to igła. Było to z pół roku temu i na bazarku leżał bardzo długo, co dla mnie było rozbojem w biały dzień :-)

Nie potwierdzam. Nadal jestem szczęśliwym posiadaczem obydwu 2254, tej czarnej i tej niebieskiej. Nigdy ich nie wystawiałem i przynajmniej tej czarnej nie mam zamiaru sprzedawać ;-)

Moje , mimo że są młodsze sprawdzałem przed zakupem w serwisie i tu faktycznie 34 godziny to słaby wynik który powinien rzutować na ocenę tej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że ceny 5-6k tak jak i za Bondy nie wrócą ale za 8k oczekwialbym więcej. Pamiętam jak za bodajże 9k sprzedawał ten model bodajże Desmo i była to igła. Było to z pół roku temu i na bazarku leżał bardzo długo, co dla mnie było rozbojem w biały dzień :-)

Już tu wtedy byłem ale jakoś mnie to ominęło.

 

To może ma ktoś na sprzedaż? A może ten od @Desmo się już nowemu nabywcy znudził? Ja jestem zdecydowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, narazie się wstrzymałem i zadałem kilka dodatkowych pytań.

 

Dziękuję za ostudzenie zapału :)

 

Z Waszego doświadczenia, jak to jest z tymi serwisami? Czy werki Omegi, dajmy na to ten 1120, kilkunasto letni, to duże prawdopodobieństwo zużycia części i kosztownego serwisu w Swatch Group? Może Omegi w tym wieku to jeszcze młódki i sama higiena i oliwa wystarczają? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to do ogarnięcia u dobrego majstra, bez wielkich kosztów. Ale wszystko zależy od danego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do ogarnięcia pod warunkiem,że części są dostępne.Schody zaczynają się gdy zegar zostaje rozłożony i okazuje się,że są dostępne tylko w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.