Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

Jak coś to Ci w poniedziałek sprawdzę czy firma widnieje w GUS i czy jest czynnym podatnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To co to za model ten na allegro ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Według wujka google

Omega samaster 166.078 koperta z tungstenu nie z wolframu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panowie, można się poczuć jak na forum miłośników Lidla... odnoszę wrażenie, że bardziej od samych zegarków interesuje was rabat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem Omege Seamaster 1957 Trilogy w Jubitomie i dostałem rabat...Pozdrawiam

Gratulacje! Jak wrażenia? Wrzucisz jakieś fotki?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Jak wrażenia? Wrzucisz jakieś fotki?

Dziekuje. Z racji tego, ze jest w Warszawie a ja mieszkam w Poznaniu to odbieram we wtorek. Nie ma problemu -wrzucę fotki. Swoją droga to niezła limitacja- tylko 3557 sztuk na świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można się poczuć jak na forum miłośników Lidla... odnoszę wrażenie, że bardziej od samych zegarków interesuje was rabat ;)

Przypominam, że Rabat jest stolicą Maroka :huh: Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wujka google

Omega samaster 166.078 koperta z tungstenu nie z wolframu

Tungsten to inna nazwa wolframu. W języku polskim dawna, w angielskim używana współcześnie

Poza tym koperta nie jest z wolframu/tungstenu tylko jest wolframowana w celu uzyskania wyższej twardości powierzchni

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negocjacje ceny to część handlu. Jeśli ktoś tego nie robi to daje się naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można się poczuć jak na forum miłośników Lidla... odnoszę wrażenie, że bardziej od samych zegarków interesuje was rabat ;)

Nie no jasne. To szpan przecież kupować za cenę z metki. Rozumiem że swoje zegarki tylko w butiku kupujesz i jeszcze dopłacasz za tą możliwość ;)

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nie no jasne. To szpan przecież kupować za cenę z metki. Rozumiem że swoje zegarki tylko w butiku kupujesz i jeszcze dopłacasz za tą możliwość ;)

 

Wydaje Ci się, że coś o mnie wiesz, Kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie czy miałeś ciężki dzień w pracy? Przeczytaj jeszcze raz swój post i zadaj sobie to samo pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. To szpan przecież kupować za cenę z metki. Rozumiem że swoje zegarki tylko w butiku kupujesz i jeszcze dopłacasz za tą możliwość ;)

Ja Kolege Passero doskonale rozumiem.

I wiem o co mu chodzi.

Zycze Ci zebys tez kiedys osiagnal ten stan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Milioner liczy każdą złotówkę miliarder każdy grosz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Milioner liczy każdą złotówkę miliarder każdy grosz ;)

 

Przez Twoje zamiłowanie do "rabatu" mieliśmy tutaj nie tak dawno 30-sto stronicową epopeję na temat jakości produktów z grey market ;)

Żyję na tyle długo na tym świecie, że miałem okazję wiele razy się przekonać, że tanio to drogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Witam kolegów

Czy warto zainwestować w nowe NATO od omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Czy warto zainwestować w nowe NATO od omegi?

Nie, nie zwróci się.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Przez Twoje zamiłowanie do "rabatu" mieliśmy tutaj nie tak dawno 30-sto stronicową epopeję na temat jakości produktów z grey market ;)

Żyję na tyle długo na tym świecie, że miałem okazję wiele razy się przekonać, że tanio to drogo :)

Nie od dziś wiadomo ze 8500 gubią czas albo spieszą bo często trafiaja sie sztuki kijowo wyregulowane fabrycznie. A zegar uszkodziło SGP przy prostej czynności regulacji chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie rozumiecie pewnego przekazu jaki płynie ze słów Bartka i Julka.

Tu nie chodzi o to, żeby być filantropem/szpanerem i wejść do salonu, wyciągnąć platynową kartę i zapłacić bez mrugnięcia okiem. Jeśli upatrzymy sobie zegarek i chcemy mieć nowy, to przede wszystkim wybieramy AD jako pewne źródło zakupu. Wymarzony zakup powinien być "świętem" , a nie wyszkukaniem możliwie najtańszego źródła i czekaniem w pampersie na kuriera na to co do nas przyjedzie (stres, zero otoczki naszego "sukcesu" i poczucia, że we właściwy sposób spełniamy swoje zegarkowe marzenie).

Idąc do salonu i w trakcie pierwszych kilku/kilkunastu minut pytając o cenę/rabat nie jesteśmy traktowani jak partner w interesach. Jeśli spędzi się ze sprzedawcą odpowiednią ilość czasu, da się poznać jako człowiek doświadczony w pewnych tematach i na dodatek z pasją i wiedzą, to zazwyczaj nie będzie się musiało pytać ile się zapłaci. Wytrawny handlowiec "wyczuje" nas i będzie się starał sam zaproponować "właściwą" cenę dla obu stron. Trzeba zdać sobie sprawę, że kupując zegarek/towar luksusowy nie jesteśmy na bazarze i nie kupujemy jeansów od Turka... inna skala, inny poziom.

Dodam jeszcze ze swojego doświadczenia, że nie zawsze kupowałem nowe zegarki z salonu, ale ilekroć do niego wchodziłem to nie spędzałem tam 10 czy 15 min. Wchodziłem i oglądałem jak miałem czas i najzwyczajniej w świecie rozmawiałem wciagajac w rozmowę niemal wszystkich "wolnych" pracowników salonu (sami podchodzili i dołączali do rozmowy jeśli mieli czas) Parokrotnie byłem świadkiem jak wchodził ktoś prosił o podanie zegarka do obejrzenia i za chwilę pytał jaki dostanie rabat i dało się wyczuć, że sprzedawca zupełnie zmieniał ton jaki prezentował gdy rozmawialiśmy.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja rozumiem.

I w pełni się z Tobą zgadzam...oprócz jednego założenia, o którym nie wspominasz: marża sprzedawców.

To oczywiście zupełnie naturalna rzecz, ale jednak dająca nam (przynajmniej mi) do myślenia, zwłaszcza przy droższych zegarkach.

Przykład? Kupowałem ostatnio Tudora BBR. W Kruku (gdyby w ogóle był, bo ich nie ma, są tylko na zamówienie a i tak ostatnio trzeba czekać ok. 4 miesięcy) kosztuje chyba ok. 14,5k. Rabat (o który przecież nawet nie trzeba się specjalnie starać, bo jest naliczany niejako automatycznie, jeśli mamy kartę) dobrze wiemy, jaki jest.

Od zagranicznego AD kupiłem duuużo taniej. Zaznaczam, że od AD, bo kupuję zegarki tylko od AD (co nie znaczy, że w butikach).

Różnica była na tyle duża, że nie miałem żadnych wątpliwości, czy czekać na kuriera (bez pampersa ;) ).

Wiem, że chodzi Ci o sekwencję działania przy zakupie a nie o zasadę, ale imo nie możemy o tym dyskutować, nie mając w głowie, ile AD na nas zamierza zarobić, jeśli nie ponegocjujemy.

Kruk czasami robi wyprzedaż na 25%, więc zakładam, że marżę mają podobną lub wyższą. A to oznacza, że chyba jednak warto rozmawiać o rabatach i szukać innych źródeł, niż nasi rodzimi AD. Nie na darmo pojawiają się u nas często porady „w tym przypadku spokojnie jedź na wycieczkę zagranicę, a przy okazji kupisz wymarzony model dużo taniej, niż w kraju” ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka dawno mnie tu nie było ale wczytując się w dyskusję postanowiłem dodać coś od siebie . PO jako jedyny zegarek kupiłem na chrono z uwagi na cenę . No i generalnie wszytko ok , zegarek był idealny , przesyłka błyskawiczna, taniej ale jednak odbierając go na parkingu od Pana z DHL poczułem , że to nie to samo ;) , że przy innych zegarkach było wyjątkowiej  :)

post-71843-0-78658100-1520063012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem Speedy Tuesday w Butiku na Placu 3+ też było wyjątkowej i jeszcze butelkę dobrego szampana dostałem ;)

Lubię kupować u AD, bezpośrednio w sklepie, ale tylko jeśli różnica w cenie nie jest znaczna. Tak jest np. w przypadku Rolexów, które dobrze trzymają cenę na rynku i opłaca się kupić u AD (chociaż przyznaję, że nie rozumiem idei w której pochodzenie od naszego rodzimego AD Rolexa niby daje jakiś handikap ;) ).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, chyba jednak nie do końca mnie zrozumiałeś, bo ja nie twierdzę, że łyknąłbym jakikolwiek "standardowy" rabat.

Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z marż i są one różne (na jedne zegarki większe, a na inne mniejsze).

Jeśli zakładamy, że chcemy kupić zegarek X (w Twoim przypadku Tudor) i okazuje się, że u nas w kraju trzeba długo czekać, a wiadomo, że my tego nie lubimy :D

to oczywiście możemy sobie skorzystać z usług salonu poza granicami gdzie jest on dostępny od ręki i w lepszej cenie.

Tylko tu nasuwa się pytanie, czy wybieramy właściwego sprzedawcę, czy dostaniemy nówkę w foliach, czy może wymacaną sztukę pełną rys wprost z wystawy ?

Jeśli to będzie sprzedawca z chrono z trusted checout to niby mamy pewność, że dopóki nam się zegarek nie spodoba pod w/w względami to sprzedawca kasy nie otrzyma, ale to wszystko i tak jest obarczone jakimś ryzykiem.

Reasumując, każdy sam wybiera gdzie i jak wydaje swoje pieniądze.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz masz racje oczywiscie.

To sa jednak przedmioty luksusowe, ktore powinny byc przy okazji, a nie celem samym w sobie. Nie ma nic zlego w oszczedzaniu i negocjacje sa dobre.

 

Franciszkanie mowia "nie mylic ubustwa z dziadostwem".

Czytajac niektore wywody tutaj jestem pewien, ze Koledzy pomylili oszczedzanie z dziadowaniem, a wynikiem takich "negocjacji", zamiast win/win jest spalona ziemia. W przyrodzie nic nie ginie, rzezbisz to bedziesz rzezbiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

zrozumiałem, zrozumiałem. To, ze kupuję u AD niestety nie oznacza, że dostanę w każdym przypadku nówkę. Swoją drogą, zastanawia mnie, czemu nie firmy nie stosują zasady takiej jak Rolex czy chociażby AP, które szczelnie owijają folią wszystkie powierzchnie, na których mogą pojawić się ryski czy obicia.

W przypadku Omegi to może oznaczać, że jeśli chcemy kupić zegarek u AD od ręki, mamy do wyboru tylko sztuki z wystawy, wymacane przez tysiąc klientów.

W weekend w Aparcie mierzyłem Espadę, która miała widoczną rysę na kopercie. Pan z rozbrajającą szczerością namawiał mnie do kupna (jest w dobrej cenie), bo „zegarek przygotuje się do sprzedaży i będzie wyglądał jak nówka”. Przyznaję, że wolałbym nie kupować takiej „nówki”.

Ja kilka razy podkreśliłem ze kupuję tylko u AD, nie wchodzę w grey market z różnych względów. Więc zdecydowanie popieram to, o czym mówisz, zwracam tylko uwagę na to, że różna jest marża i różna elastyczność sprzedawców na rabaty. Zdecydowanie wolałbym kupić Omegę w Butiku przy placu 3+, ale nie do końca rozumiem ich politykę „zero rabatów”, bo przypuszczam, ze jednak tracą w ten sposób wielu klientów.

A w przypadku Tudora nie chodziło o czekanie, tylko o kwotę do zapłaty ;) różnica w cenie była zbyt duża.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.