Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj wyglądał tak:

Wystarczyło powiększyć średnicę i grubość koperty przy zachowaniu proporcji, dodać delikatne fale (cienką linią jak znaczek [ZrO2]), zapięcie z mikroregulacją, płaską bransoletę i nowy mechanizm. Tylko tyle i aż tyle.

post-1617-0-11806900-1521757091_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z internetu i nie nie nie. Fatalnie to wyglada

Ta wersja średnio urodziwa ale trzeba oddać ze zdjęcie jest fatalne do tego w beznadziejnym świetle. Koronka i zawór wygladaja na tym zdjęciu jakby ktoś dokręcił coś z drugiej/trzeciej ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dla odmiany nowa wersja podoba. Może dlatego, że nigdy nie lubiłem gładkiej tarczy. Nie pasowała mi do tego zegarka.

 

Nie podoba mi się zawór He. Mam pewne wątpliwości co do czytelności przez nowe fale. Ale to trzeba będzie zweryfikować na żywo. Na razie z opisów nikt na to nie zwrócił uwagi.

 

Są sprzeczne informacje co do bezela. Jean-Claude Monachon w wywiadzie dla WatchAdvisor podkreślił, że na bezelu nałożona jest luminova na indeksach i cyfrach. Na zdjęciach i rederach to się nie potwierdza. Dziwna sprawa!?

 

 

W3uXDtll.jpg

 

aBmZ5Ctl.jpg

 

cSHrtUil.jpg

PO 2500

 

JKnQDVOl.jpg

 

XaDBZeql.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś nagraniu na YT ktoś z Omegi mówił, że chyba tylko czarny i może niebieski to finalne zegarki, a reszta to wczesne i niedokończone prototypy (mówił to w odniesieniu do pracy bezela). Może to jest wyjaśnienie, dlaczego nie ma lumy na bezelu na tych egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z szarą tarcza z ostatniego zdjęcia to prototyp. To w nim na wspomnianym filmie ciężko pracował bezel.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj wyglądał tak:

Wystarczyło powiększyć średnicę i grubość koperty przy zachowaniu proporcji, dodać delikatne fale (cienką linią jak znaczek [ZrO2]), zapięcie z mikroregulacją, płaską bransoletę i nowy mechanizm. Tylko tyle i aż tyle.

Jestem niemal tego samego zdania z ta różnicą, że wolałbym bez fal.

Póki co zostaję przy swojej.

 

SdDQJu.jpg

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe SMPc, albo kochasz albo nienawidzisz. Moje serce skradła szara wersja i już czekam aż pojawi się w sprzedaży.

 

9fded70d1b428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z szarą tarcza z ostatniego zdjęcia to prototyp. To w nim na wspomnianym filmie ciężko pracował bezel.

Wiele zegarków na Targach to atrapy przedprodukcyjne niezależnie od Firmy, (znacie to zjawisko np z salonów operatorów GSM - chociaż tam cel jest trochę inny, bo atrapa wystawiona do macania generuje mniejszy koszt niż żywy telefon) W zegarkach najzwyczajniej w świecie nie zdążyli wdrożyć procesu produkcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe SMPc, albo kochasz albo nienawidzisz. Moje serce skradła szara wersja i już czekam aż pojawi się w sprzedaży.

 

 

Również uważam, że najciekawsza z nowych, ale nie oczekuję :D

Poprzednia ceramika, którą się tu zachwycają zupełnie nie moja bajka. Taka błyskotka, a nie diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zegarków na Targach to atrapy przedprodukcyjne niezależnie od Firmy, (znacie to zjawisko np z salonów operatorów GSM - chociaż tam cel jest trochę inny, bo atrapa wystawiona do macania generuje mniejszy koszt niż żywy telefon) W zegarkach najzwyczajniej w świecie nie zdążyli wdrożyć procesu produkcyjnego.

Tak, na targach samochodowych jeszcze więcej jest takich sytuacji.

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Te SMP nie są złe, zaraz wyjdzie że to jakieś Tag Hojery. ;)  Wszystkie te błyszczące PO, nowe SMP, ceramiczne Rolki (poza czarnym subem) z Pepsi na czele, to taka biżuteria na lato trochę. ;) Fajna na trzeci, maks drugi zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te SMP nie są złe, zaraz wyjdzie że to jakieś Tag Hojery. ;)  Wszystkie te błyszczące PO, nowe SMP, ceramiczne Rolki (poza czarnym subem) z Pepsi na czele, to taka biżuteria na lato trochę. ;) Fajna na trzeci, maks drugi zegarek. 

a co kolega ma do Taga :)?

 

tak na marginesie na bazarku wysyp omeg -czyżby szukanie kasy na nowsze propozycje na ten rok :) sam moon chyba jest w 3 sztukach - a nikt nie chce przecież to taki klasyk no chyba że zbieracie na rolki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nic, np. Monaco mi się bardzo podoba! Ale te ich Divery... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co kolega ma do Taga :)?

 

tak na marginesie na bazarku wysyp omeg -czyżby szukanie kasy na nowsze propozycje na ten rok :) sam moon chyba jest w 3 sztukach - a nikt nie chce przecież to taki klasyk no chyba że zbieracie na rolki :))

Rafio77 zadam pytanie - Golumiasty to Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafio77 zadam pytanie - Golumiasty to Ty?

O co kaman ?

Aha wiem jedn z „moonów” na bazarku to twój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wiesz szukanie w każdym poście zaczepki bywa irytujące. Pamiętam te samą praktykę u Golumiastego. U mnie generalnie w kolekcji za dużo Speedmasterów dlatego zwalniam miejsce na inne nabytki ale niestety Omegowe nowości mnie zawiodły w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie na bazarku wysyp omeg -czyżby szukanie kasy na nowsze propozycje na ten rok :) sam moon chyba jest w 3 sztukach - a nikt nie chce przecież to taki klasyk no chyba że zbieracie na rolki :))

Ponoc to przez ekskomunike i #speedyfriday

https://youtu.be/BMEm8Aa4b1c

:-D


Dziś robię to czego Ty nie robisz.

Jutro będę w stanie robić to czego Ty nie potrafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wiesz szukanie w każdym poście zaczepki bywa irytujące. Pamiętam te samą praktykę u Golumiastego. U mnie generalnie w kolekcji za dużo Speedmasterów dlatego zwalniam miejsce na inne nabytki ale niestety Omegowe nowości mnie zawiodły w tym roku.

Wiesz może ty to tak odczytujesz ja pisząc to nie uderzałem w żadne zaczepne tony

Jeśli to tak odebrałeś to sorry

Ponoc to przez ekskomunike i #speedyfriday https://youtu.be/BMEm8Aa4b1c

:-D

Dobre :))

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Dla mnie bomba. Nie jestem fanem szkieletorów ale podoba mi się jak w komponowali to w tarczę i sama tarcza też świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Nie jestem fanem szkieletorów ale podoba mi się jak w komponowali to w tarczę i sama tarcza też świetna.

A tył jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.