Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi


Omega Robur ...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Omega Robur ...

 

Dla mnie super ta nowa wersja. Dodali ten 1mm, ktorego bardzo brakowalo w poprzedniej wersji. grubosc urosla raptem o 1mm, a w srodku znalazl sie nowy mechanizm. Mi sie calosc projektu bardzo podoba, ciezko mi sie do czegos przyczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że mam obecną wersję ceramiki nowy projekt przypadł mi do gustu. Ostateczne zdanie wyrobie sobie po przymiarkach. Bardzo lubię ten zegarek, jest wygodny ale mimo to zawsze miałem takie odczucie, że jest odrobinę za mały i ciekawi mnie czy ten 1 mm da odczuwalna zmianę. Uważam, że diver musi być zegarkiem którego widać na nadgarstku, a to że będzie większy wcale nie oznacza, że stanie się mniej wygodny :)

 

Moja żona, patrząc kiedyś na wszystkie moje zegarki oceniła, że najmniej podoba się jej właśnie obecna, niebieska ceramika. Stwierdziła, że jest "bez wyrazu". Ja nie jestem obiektywny bo ten model był długo moim największym zegarkowym marzeniem i mam do niego emocjonalne podejście ale jak na chłodno o tym myślę, to faktycznie coś w tym jest. Brakuje mu hmm pazura, jest ładny ale czy o to chodzi aby męski zegarek był ładny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to, żeby zegarek był ładny. Czemu męski zegarek ma nie być ładny? Jak jest w Twojej ocenie brzydki, to go nie kupujesz. Myślę, że są w życiu mężczyzny rzeczy bardziej przerażające od słowa "ładny".

 

Siedzę sobie właśnie wygodnie z SMPc na nadgarstku i wypowiem się w kwestii nowego Bonda następująco: dla każdego coś miłego. Jeśli chodzi o mnie, to ten zegarek złamał mi serce. Tak drastyczna zmiana designu w roku w którym Bond obchodzi swoje 25-lecie to okazanie braku szacunku temu zegarkowi. Łaskawie zaznaczam, że nie każdy musi się ze mną zgadzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WatchCo składał je z oryginalnych części Omegi w Australii ale czy wszytkie części były oryginalne ?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fale kojarzą mi się z jednym:

post-1617-0-00612700-1522147766_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co to jest za zegarek?

https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-300-vintage--neu--id7452990.htm

 

To jakiś składak czy co?

Nowy?

Nie pierwszy raz widzę taki zegarek na sprzedaż. Kontrowersyjny temat, bo niby złożony z samych części NOS, ale jednak można doszukać się różnic (tzn. wszystko oryginalne, ale niekoniecznie stosowane przez Omegę w tym konkretnie modelu). Tutaj znajdziesz więcej w temacie: http://forums.watchuseek.com/f20/watchco-sm300-final-verdict-omega-558085.html

A, i widywałem ten zegarek wystawiony poniżej 10tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem to nie jest oryginalny zegarek Omegi tylko współczesny składak.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego się drastycznie zmieniło w porównaniu z pierwszym Bondem? Ja tu widzę tylko zmianę miejsca datownika, a reszta to jest kosmetyka i pogoń w stylu roleksa za zwiększaniem wszystkiego co się da + nowe kolorki.

Przede wszystkim rozmiar. Zasadą powinno być, że nie dotykasz ikony. Rolex jak chciał powiększyć Suba, to mu przemodelował uszy i powstał zegarek optycznie większy, ale tej samej średnicy. Przeszklony dekiel w nurku. Co to, Patek Philippe jest?

Wystarczy? :) Bo jeszcze mogę dodać zawór HE, który jakby urósł i stał się trapezem (no po prostu piękny...) oraz totalny bałagan na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przesadziłem ani trochę. 25 lat na rynku, bestseller Omegi. James Bond na którym większość z nas się wychowała (przy całym szacunku dla jego lepszych wcieleń). O tym zegarku marzyli nasi ojcowie, a potem my jak byliśmy mali. Wg. mnie można mówić o ikonie - to oczywiste, że młodszej jak Moonwatch, ale ikonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już nie raz pisałem, trzymajcie stare zegarki bo nowsze są tylko brzydsze, gorzej wykonane i zobaczymy ile baboli będzie w tych nowych wersjach ;)

Nie mówię o vintage, ale tak mniej więcej do kryzysu 2009.

Potem to już było cięcie kosztów i wodotryski.

 

Takie przemyślenia :)

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fale kojarzą mi się z jednym:

Co Pan zażywa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpatruję się w tarcze poprzednich modeli i staram się zrozumieć, co pchnęło projektantów do takiego kroku.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpatruję się w tarcze poprzednich modeli i staram się zrozumieć, co pchnęło projektantów do takiego kroku.

Żółta Łódź podwodna! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tanio. A te ćwierć indeksu na dole jak kupa na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D popieram, data na szóstej podobnie jak w nowej AT moim zdaniem nie trafiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Reasumując Omega uraczyła miłośników marki kolejnym

post-56849-0-85441400-1522165330.jpeg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Omega uraczyła miłośników marki kolejnym

To wersja czerwona też będzie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

W sumie to chyba wersja z czarna tarcza najgorzej sie prezentuje. Chętnie bym zapoznał sie z ta tytanowa bliżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Te fale na tarczy są za grube i za duże takie trochę na siłę zrobione. Wyglądają jak z dziecinnego plastikowego zegarka :( zawór helowy ni z gruszki ni z pietruszki. Całość prezentuje się jak jakiś składak zrobiony przez janusza o ułańskiej fantazji. A zmiana pozycji okienka? Coś trzeba było na szybko zrobić żeby nie przypominało za bardzo poprzedniego modelu ale wyszedł niestety kulfon.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpustowa uroda :wacko:

No ale żeby coś naprawić, to trzeba najpierw zepsuć :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.