Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.Każdy może wybrać pod siebie.Wrażenia optyczne i użytkowe danego szkła są inne.Fajnie,że Omega w tym modelu umożliwia możliwość wyboru.

Ciekawi mnie natomiast Twoje porównanie Moona z Subem (bo chyba w posiadaniu takiego jesteś).Jak oceniasz względem siebie te dwa zegary,który z nich jest ciekawszy.,bardziej przyciąga Twoje oko,wydaje się być tym na dłużej.Który częściej wygrywa walkę o nadgarstek?

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Jak można porównywać suba do moona skoro jedyne co maja wspólnego to brak daty. A tak co całkiem inne zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych kategoriach, które podał kolega Surovy, to porównanie jest IMO możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolegą

 

post-102622-0-98227700-1523051686_thumb.jpg


uprzedzam uwagi wyskoczyły z pudełek stad zła synchronizacja bardziej postawiłem na wizualność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pink Floyd"

Miałbym obawy, czy aby panowie nie zechcą mnie poklepywać po pupie :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym obawy, czy aby panowie nie zechcą mnie poklepywać po pupie :wub:

To jest zdecydowany red :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega jest prawie tak fajna, jak 2254.50. Czyli bardzo fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega jest prawie tak fajna, jak 2254.50. Czyli bardzo fajna

Nie sposób się nie zgodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie od niedawna posiadam omege kieszonkowa.

Nie potrafię stwierdzić z jakich lat pochodzi.

 

Mechanizm żółty oznaczenia na mechanizmie to:

Napis omega

Symbol omega

Napis SFIS nie mylic ze swiss.

Brak numeru kalibru.

 

Moje pytanie z jakich lat może pochodzić zegarek i co oznacza napis SFIS?

 

wieczorem dodam jakas fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! ... wieczorem dodam jakas fotkę.

Nie jakaś fotkę, tylko zdjęcie tarczy i mechanizmu, najlepiej w dużej rozdzielczości B)

Może lepiej by było zamieścić w podanym niżej dziale, bo tutaj panie ludzie głównie znają się na współczesnych i naręcznych :o

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/125992-kieszonki-i-kieszonkowcy-czyli-wszystko-co-na-dewizce-wisi/


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Każdy może wybrać pod siebie.Wrażenia optyczne i użytkowe danego szkła są inne.Fajnie,że Omega w tym modelu umożliwia możliwość wyboru.

Ciekawi mnie natomiast Twoje porównanie Moona z Subem (bo chyba w posiadaniu takiego jesteś).Jak oceniasz względem siebie te dwa zegary,który z nich jest ciekawszy.,bardziej przyciąga Twoje oko,wydaje się być tym na dłużej.Który częściej wygrywa walkę o nadgarstek?

Fajtycznie od niedawna (od stycznia) mam też Suba 5 cyfrowego, ale Date.

Postaram się odpowiedziec coś więcej na Twoje pytania, ale teraz jestem na telefonie, a wygodniej byłoby się rozpisać z kompa. Napiszę teraz może tylko, że z całą pewnością oba zegarki bardzo mi się podobają, a kwestia wyboru na nadgarstek jest o tyle teraz trudna do oceny, że Moona mam dopiero od środy, więc jeszcze jest bardzo mocny efekt nowości. Dziś do południa była, np. Omega, a teraz Rolex (po przełożeniu z NATO na bransoletę)

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam zatem z niecierpliwością na wrażenia gdy tylko ochłoniesz z tego „efektu nowości” .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Wracając do tematu kalibrów, rozumiem, że generalnie jesteście zadowoleni, ale zdarzają się felerne zegarki jak wszędzie i nie ma tak, że Co-Axiale się psują na potęgę, jak mi mówiono?

 

Jak często serwisujecie swoje cal. 8500 i jaki jest przybliżony koszt?

 

Z informacji które udało mi się uzyskać 4 - 5 lat i koszt 1,5 - 2,0 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu jeszcze jakiegoś "Ruska", którego ojciec dłuższy czas nosił na perlonie. Efektem tego jest odbity wzór perlonu na dekielku zegarka. Też tak macie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w Pobiedzie, nawet bylem tym zdziwiony, ze mozna tak tyrac zegarek az na metalowym deklu zostana slady po parcianym pasku :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kalibrów, rozumiem, że generalnie jesteście zadowoleni, ale zdarzają się felerne zegarki jak wszędzie i nie ma tak, że Co-Axiale się psują na potęgę, jak mi mówiono?

 

Jak często serwisujecie swoje cal. 8500 i jaki jest przybliżony koszt?

 

Z informacji które udało mi się uzyskać 4 - 5 lat i koszt 1,5 - 2,0 tyś.

Podpinam sie pod pytanie i lekko uzupełniam: czy 3330 jako modyfikacja VJ jest "pewniejszym i rozsądniejszym" wyborem nawet kosztem nieinhausowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w Pobiedzie, nawet bylem tym zdziwiony, ze mozna tak tyrac zegarek az na metalowym deklu zostana slady po parcianym pasku :)

To nie kwestia tyrania, bo ojciec szanował zegarki. Coś musi być w tym materiale. Tak że osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do perlonu i do tego typu mocowania paska (przelotowego) ;)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja NATO bardzo lubię i dziś bransa została zdjęta i Speedy wylądował właśnie na wesołym NATO :)

post-48855-0-69849200-1523184880_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja NATO bardzo lubię i dziś bransa została zdjęta i Speedy wylądował właśnie na wesołym NATO :)

Niecodzienne zestawienie, ale moon wszystko dobrze przyjmuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Sanik, zrob dokladne foto szlifu bocznego. Jezeli to nie klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.