Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Była robiona.

.

Ja to rozumem i wiem. :)

I nawet nie mam nic przeciwko ;):D

Tylko nie lubię tego jak sprzedający brnie w zaparte ze nie była! Nie wiem w tym przypadku jak było naprawdę ale sprzedający mówi, ze polerowana nie była i taką kupił więc może poprzedni właściciel sprzedał ją jako niby nie polerowaną a tak naprawdę trochę ja odświeżył. Tym bardziej, ze zajmuje się tym profesjonalnie.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to sprzedaje?

Spójrz na poprzednia stronę ze zdjęciami tej omegi tam jest to opisane.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Na pewno nie robił jej Damian. Gdyby wyszla od niego nikt nie pytal by czy robiona. Zrobienie dobrze tego szlifu jest dosyc proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ktos probowal, ale chyba nie do konca sie udalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega PO, 300, AT, Speedmastery i inne z ta konstrukcją koperty to bajeczne zegarki do roboty. Naprawdę. Nie ma tam żadnych cudów.

Ja absolutnie nie wypowiadałem się jako praktyk, ale te koperty wyglądają raczej na koszmar osób, które się tym fachem zajmują, sądząc po naprawdę wielu spieprzonych egzemplarzach, które widziałem. Po tym tutaj też da się poznać, że była robiona, choć należy obiektywnie stwierdzić, że zrobiona jest nienajgorzej. Subiektywnie natomiast - nie moja bajka w przypadku zegarków sportowych.

Konrad, jak masz zdjęcia dobrze wypolerowanej Omegi SMP/PO/pokrewnej to ja je z ogromną ciekawością obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Chcesz zobaczyc swietnie zrobione zegarki, odwiedz WatchesSpa Damiana na fb. Jest najlepszy.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne spostrzeżenia co @tritium.hands widziałem wiele nie najlepiej spolerowanych egzemplarzy, ale nie widziałem twoich @kondrad i może są fajne ale ocenić nie mogę ;)

 

Co do umiejętności WatchesSpa to tez ocenić nie mogę bo nie posiadam FB :(

 

Wiem tylko, ze mamy jednego bardzo zdolnego forumowicza który jest na dobrej drodze do tego żeby być bardzo dobrym w tym fachu polerowania i odnawiania.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja zdecydowałem się na vintage Omegę od Konrada i mogę się wypowiewiedzieć na temat jego umiejętności i podejścia do tematu kopert :-) Z mojej strony pełna rekomendacja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cyfry są proporcjonalne do indeksów i decydują o prawdziwie narzędziowym charakterze tego zegarka

Wreszcie ktoś użył polskiego określenia...

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś użył polskiego określenia...

No tak... i brzmi to, jak brzmi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Też o tym myślałem, ale te zapięcia z mikroregulacją są na śruby, a stara PO na piny

szkoda :( dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie robił jej Damian. Gdyby wyszla od niego nikt nie pytal by czy robiona. Zrobienie dobrze tego szlifu jest dosyc proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ktos probowal, ale chyba nie do konca sie udalo...

Z opisu sprzedającego - w Watches Spa odświeżono tylko bransoletę, koperty nie ruszano. Byc może taką już kupił i nie poprawiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... i brzmi to, jak brzmi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Brzmi dobrze i prawidłowo. Na pewno lepiej niż "toolwatchowy".


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze i prawidłowo. Na pewno lepiej niż "toolwatchowy".

Na pewno lepiej, ale nadal idiotycznie. Narzędziowa może być szopa. W sensie taki domek, w którym owe się przechowuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej, ale nadal idiotycznie. Narzędziowa może być szopa. W sensie taki domek, w którym owe się przechowuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że słowo „ idiotycznie” pasuje dużo gorzej do wątku o wielkości czcionki na bezelu divera niż słowo „ narzędziowy”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że słowo „ idiotycznie” pasuje dużo gorzej do wątku o wielkości czcionki na bezelu divera niż słowo „ narzędziowy”

A może właśnie masz rację i "zegarek narzędziowy" to bardzo trafne określenie w języku polskim divera, czy może zegarka nurkowego, który ma duże cyfry na bezelu...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 50cio latka dobrze się trzyma! :)

 

post-22413-0-23382800-1524055621_thumb.jpeg

I to bez żadnych polerek! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :( dzieki za info.

Muzzy poszukaj na omegaforums wydaje mi się ze widzialem watek w ktorym ktos pisal ze poza zapieciem trzeba dokupic końcowe ogniwa i da sie to polaczyc.

Na szybko znalazlem jakas stara oferte sprzedazy:

https://omegaforums.net/threads/omega-seamaster-planet-ocean-xl-2500d-warrantied-full-set-with-micro-adjust-clasp-mod.63815/


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, trzeba zastosować inne przejściowe ostatnie ogniwa. Teraz na szybko nie znajdę ale są informacje na forach zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie rosnie Twoja kolekcja 

gratuluje


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziom dobrej woli :) Mam taki problem - otóż 3 lata temu utopił mi się zegar, ze zdjęć. Wtedy jeszcze nie byłem na żadnej grupie...i moje pojęcie o zegarach kończyło się na tym, że ładnie miały wyglądać na ręku. W każdym razie - zegar przeleżał w szufladzie 3 lata...wyciągnąłem go kilka dni temu i postanowiłem - albo naprawiam jeśli się opłaca albo sprzedaję w takim stanie jak jest. Chciałbym zatem zasięgnąć opinii fachowców ( ile mniej więcej mogłaby kosztować naprawa oraz ile jest wart w takim stanie jak teraz). Nie pamiętam czy regulamin grupy zezwala na wyceny...jeśli nie na forum to bardzo proszę kogoś uprzejmego o info prywatne z takim oszacowaniem (o ile się da). Pozostałe informacje - urwany regulator chodu, w środku chyba miniaturowe glony, które przedostały się na tarczę, zegar o dziwo chodzi chociaż czasem jak go poruszę to przestaje...Nie mam zupełnie wiedzy na temat werków omegi stąd też mój post. Aha, od jego z użytkowników innej grupy na necie usłyszałem, że ten zegar to składak (werk o seamastera podobno...ale nie wiem, nie znam się...), tarcza podobno była naprawiana...i też tu nic nie powiem bo niuansów nie widzę, nie kojarzę też tarczy jak może wyglądać nieodnawiana...Poproszę o jakąś pomoc z tym tematem. Pozdrawiam wszystkich! PS. Na grupie też jestem nowy więc za ewentualne kiksy przepraszam.  Aha, i z chęcią wkleił bym Wam zdjęcia ale niestety nie wiem jak się to robi...to chyba jakiś stary szablon forum bo zagmatwany jak sprzed 15 lat... :/ 


Prawy dolny róg i "więcej opcji"...tak więc załączam zdjęcia. :) 

post-103412-0-92961600-1524076694_thumb.jpg

post-103412-0-97253800-1524076717_thumb.jpg

post-103412-0-14319800-1524076733_thumb.jpg

post-103412-0-93165700-1524076748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziom dobrej woli :) Mam taki problem - otóż 3 lata temu utopił mi się zegar, ze zdjęć. Wtedy jeszcze nie byłem na żadnej grupie...i moje pojęcie o zegarach kończyło się na tym, że ładnie miały wyglądać na ręku.

 

Nie wiem skąd jesteś, ale najlepiej ze swoim problemem wybierz się do wyspecjalizowanego zegarmistrza, jak na przykład pan Zbigniew z ul. Pięknej w Warszawie.

Inne opcje to tylko wróżenie z fusów albo kryształowej kuli :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.