Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To podbije trochę temat w ramach słonecznej [/img]

Fenomenalna kolekcja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna w pełni to trzeba wyciągnąć szmaciaki z pudełka :)

 

 

11518156_IMG_20180420_153920.jpg

11518157_IMG_20180420_154511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Każdy może wybrać pod siebie.Wrażenia optyczne i użytkowe danego szkła są inne.Fajnie,że Omega w tym modelu umożliwia możliwość wyboru.

Ciekawi mnie natomiast Twoje porównanie Moona z Subem (bo chyba w posiadaniu takiego jesteś).Jak oceniasz względem siebie te dwa zegary,który z nich jest ciekawszy.,bardziej przyciąga Twoje oko,wydaje się być tym na dłużej.Który częściej wygrywa walkę o nadgarstek?

No dobra - minęły pierwsze tygodnie z Moonem i może coś dam radę napisać bardziej na spokojnie. Zaczynając może od końca - na nadgarstku częściej ląduje jednak Sub. Sam do końca nie wiem dlaczego, ale gdy rano patrzę na pudełko, to myślę o tym, ze jednak to Rolex będzie sprawiał trochę więcej radości. Nie wiem na ile ma na to wpływ rozmiar (osobiście wole rozmiar Suba), kwestia daty (zdecydowanie wolę datę na tarczy niż jej brak), czy może to, że przez ten czas gdy miałem już Rolexa, a jeszcze nie nie miałem Omegi, to naprawdę Sub mocno do mnie przemówił i to się nie zmieniło. Który jest ciekawszy? Tu już ciężej - tak jak ja na to patrzę, to oba są w sumie mało ekstrawaganckie, i mają swoje własne plusy. W Omedze świetne jest profil, zwłaszcza przez szkiełko, z kolei gdy chodzi o kopertę Suba, to wprost uwielbiam to jak leży na nadgarstku. Oczywiście lubię się czasem pobawić włączaniem chrono, ale z z drugiej strony czasami łapię się na tym, że próbuję w Moonie pokręcić bezelem i czegoś mi nagle brakuje ;) 

Dużym plusem obu jest to że dobrze, a nawet bardzo dobrze podchodzą im paski, a zwłaszcza NATO, które osobiście naprawdę lubię. Co do bransolety 0 technicznie lepsza w Omedze (zresztą trudno, żeby bransoleta w  Subie 5 cyfrowym była lepsza niż nowa w Omedze, choć mikroregulacja w Rolexie ma większy zasięg).

 

Podsumowując - jeśli będę kiedyś musiał wybierać, to na tę chwilę zostawiłbym Suba.

To takie moje osobiste spostrzeżenia. I żeby nie było - nigdzie nie piszę że Moon jest słaby, albo nie zasługuje na swoją legendę. Po prostu zestawiam go z inną legendą i takie mam subiektywną opinię  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś wpadł w ręce to oczywiście " zaginiona" na WER Warszawa
 z serdecznymy pozdrowieniami dla.....

post-78319-0-00460200-1524511826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując - jeśli będę kiedyś musiał wybierać, to na tę chwilę zostawiłbym Suba.

To takie moje osobiste spostrzeżenia. I żeby nie było - nigdzie nie piszę że Moon jest słaby, albo nie zasługuje na swoją legendę. Po prostu zestawiam go z inną legendą i takie mam subiektywną opinię  :)

Czyżby ciążyła waga Marek ;-) Masz dwa klasyki które świetnie się uzupełniają i obronią się w każdej kolekcji. Dla lepszego różnicowania SUBa zostawiłbym na bransolecie a Moona nosił na różnych paskach ...w ten sposób nigdy się nie znudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że masz zestaw idealny, a moon może godnie konkurować o nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wyprzedził moje myśli.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ze jak to idealny zestaw jest?! ;):P

 

post-22413-0-21603400-1524515642_thumb.jpeg

 

post-22413-0-86971800-1524515669_thumb.jpeg

post-22413-0-33175200-1524516090_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Moon i Suba to jedyne zegarki warte posiadania ;).

Mocna deklaracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocna deklaracja.

Zegarki jak najbardziej OK. Jest jeszcze jeden czynnik, najdelikatniejszy że się tak wyrażę. :ph34r:

Człowiek, któremu po czasie wszystko się znudzi i potrzebuje nowych wrażeń :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oficjalnie zgodzić się z powyższymi opiniami na temat moona. Skubaniec pasuje rzeczywiście mi praktycznie do każdej sytuacji. Co prawda rolexa nie posiadam, bo w zamian mam jego biedniejszego brata, czyli Tudora BB, ale faktem jest, że przy podejściu do pudełka ciężko jest odmówić omedze... Ale kolejka musi być :) !    Na razie noszę go tylko na nato i tym bardziej pasuje mi do jeansów. Ogniwo do kajdana już czeka do odbioru, zatem zobaczymy, czy na bransolecie będzie lepiej...  Na hesalicie widać już pierwsze mikro ryski, ale to tylko dodaje uroku (przynajmniej na razie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Moonem mam właśnie dylemat hesalit czy szafir... są różne za i przeciw i coś ciężko mi zdecydować


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma ten dylemat ale osobiście uważam ze tylko i wyłącznie hesalit! :P

Nic nie jest na plus szafiru same minusy za gruby, mleczny pierścień nie naturalny wygląd, zero odniesienia do Vintage ;) zimny w odbiorze! I długo by wymieniał! :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, przynajmniej 2 plusy można znaleźć:

1. nie rysuje się tak jak hesalit

2. ma przeszklony dekiel i można podziwiać cal. 1863.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

nie no, przynajmniej 2 plusy można znaleźć:

1. nie rysuje się tak jak hesalit

2. ma przeszklony dekiel i można podziwiać cal. 1863.

 

Ważne, żeby plusy nie przysłoniły nam minusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, przynajmniej 2 plusy można znaleźć:

1. nie rysuje się tak jak hesalit

2. ma przeszklony dekiel i można podziwiać cal. 1863.

3.tarcza wydaje się być większa optycznie

4.bardziej nowoczesny look dzięki szafirowi

5.lepsza kondycja tarczy pod szkłem po latach użytkowania (hesalit bardziej przepuszcza wilgoć).

6.Lepszy zegarek jako „codzienniak” ale nie do rąbania drzewa w lesie bo szafir ulegnie.Przy normalnym codziennym poszanowaniu zero problemów z rysami.

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel zawsze można podmienić! I tez podziwiać mechanizm w hesalicie! Hesalit wymieniasz raz na jakiś czas i nie ma problemu ze szczelnością! A nawet pył kosmiczny przez hesalit się nie przedrze.

Koszty wymiany hesalitu w porównaniu do wymiany szafiru chyba nie porównywalne!

I o kondycji tarczy spowodowanej hesalitem chyba nie trzeba dyskutować ;) bo nawet jak zrobi się czekoladowa przez wilgoć to zarobisz na tym dużo kasy na 3 nowe moony! :D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moon z szafirem to coś jak Porsche w dieslu czy SUV od Lamborghini ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vvv no i dźgnąłeś patykiem gniazdo os :P Przy okazji mój głos na hesalit, przynajmniej w jednej dziedzinie trzeba być ortodoksem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, że szybko poszlo :) do tego nowy z hesalitem tańszy niz z szafirem.

 

Nie zmienia to faktu, ze tak na prawde to najbardziej rys sie boje i szkoda mi braku przeszklonego dekla. To sa dla mnie odczuwalne minusy.

 

Z szafirem mam doswiadczenie i przez te kilkanascie lat tylko raz w zegarku wymienialem szkło.

 

@Karolas wczoraj korcilo mnie zeby ankiete zrobic ;)

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Moonem mam właśnie dylemat hesalit czy szafir... są różne za i przeciw i coś ciężko mi zdecydować

Dlatego trzeba podjąć własną, męską decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Moonem mam właśnie dylemat hesalit czy szafir... są różne za i przeciw i coś ciężko mi zdecydować

Jak ciężko wybrać to może obydwa...imo do klasycznych białych „plastików” i malowanego logo hesalit pasuje bardziej ale już stalowe alpha hands i nakładane logo elegancko łączą się z szafirem.

post-55792-0-60659100-1524575179_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja może zrobię małą prowokację -" nie chciałoby mi się nakręcać zegarka codziennie".A co Koledzy myślą o tym niby-moonie w automacie, 44,25mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.