Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

@desmo no byloby idealnie, ale jak to w zyciu bywa nie zawsze mozna miec wsystko czego sie chce ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na pasek dedykowany do tego modelu i musze powiedzieć ze jest bardzo dobrze. 502c7c9abd9682d2a2efef60e45751d1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboczyłes w dobra stronę ;)

Ja zastanawiam się nad dokupieniem ori gumowego paska.

c22b4a1bb0d363f01aa6c31438fc6450.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która bransoleta divera 300 jest lepsza i/lub wygodniejsza? Ta ze starszych wersji bonda czy ta jak w moonwatchu?

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która bransoleta divera 300 jest lepsza i/lub wygodniejsza? Ta ze starszych wersji bonda czy ta jak w moonwatchu?

Chyba coś pokręciłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem "szafir czy hesalit" to zegarkowy odpowiednik problemu milenijnego, za jego rozwiązanie powinna być przyznawana nagroda 1mln dolarów w zegarkach.

 

Prawidłowa odpowiedź brzmi:

 

1. Jako jedyny zegarek szafir - nie rysuje się, przeszklony dekiel pokazuje ładnie zdobiony mechanizm.

 

2. Jaki kolejny w kolekcji hesalit - historyczny look, dekiel z konikiem, osłona antymagnetyczna.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kompromis: ref. 3572.50 - Hesalit ale i przeszklony dekiel... :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź brzmi:

 

1. Jako jedyny zegarek szafir - nie rysuje się, przeszklony dekiel pokazuje ładnie zdobiony mechanizm.

 

2. Jaki kolejny w kolekcji hesalit - historyczny look, dekiel z konikiem, osłona antymagnetyczna.

Dokładnie tak! Poszedłem tym tokiem rozumowania. Jakiś czas temu, przy pierwszych przymiarkach do Moona, który miał być moim pierwszym "poważnym" zegarkiem celowałem w szafir. Na moje szczęście wtedy coś nie zagrało, odpuściłem i kupiłem kilka innych zegarków, a gdy ostatnio wróciłem do tematu Moona już jako kolejny w kolekcji to nawet przez myśl mi nie przeszła wersja z szafirem. Jak wiadomo, duża część ludzi kupuje Moona ze względu na historię, księżyc, klimat itp i tu hesalit wygrywa z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Poszedłem tym tokiem rozumowania. Jakiś czas temu, przy pierwszych przymiarkach do Moona, który miał być moim pierwszym "poważnym" zegarkiem celowałem w szafir. Na moje szczęście wtedy coś nie zagrało, odpuściłem i kupiłem kilka innych zegarków, a gdy ostatnio wróciłem do tematu Moona już jako kolejny w kolekcji to nawet przez myśl mi nie przeszła wersja z szafirem. Jak wiadomo, duża część ludzi kupuje Moona ze względu na historię, księżyc, klimat itp i tu hesalit wygrywa z miejsca.

Sam sobie troche przeczysz ;) piszesz ze nie zagrało między tobą a szafirem jako jedyny zegarek bo one nie maja tego klimatu i tu masz odpowiedź! :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie troche przeczysz ;) piszesz ze nie zagrało między tobą a szafirem jako jedyny zegarek bo one nie maja tego klimatu i tu masz odpowiedź! :P

Czekaj, wróć... gdzie ja zaprzeczyłem sobie???:)

Nie zagrało nie ze względu na szafir, a ze względu na rozmiar, kopertę i masę różnych szczegółów. Wtedy jeszcze nie byłem gotowy na Moona po prostu.

Edytowane przez pgajlewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś...

Racja. Pisałem to w sumie w kontekście Sword Hands, one wychodziły na obu typach bransolet. A Ty masz jakieś preferencje?

Miałem obydwie i ta od Moonwatcha bo się zwęża.

Dzięki. Dobrze słyszeć bo w konfiguracji ze sword hands wygląda ładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, wróć... gdzie ja zaprzeczyłem sobie???:)

Nie zagrało nie ze względu na szafir, a ze względu na rozmiar, kopertę i masę różnych szczegółów. Wtedy jeszcze nie byłem gotowy na Moona po prostu.

OK :)

No tak to zabrzmiało, ze nie zagrało ;)

Ja osobiście nie widzę Moona z szafirem w swojej kolekcji porostu to nie to i nie pasuje do tego zegarka. Ale każdy ma inne preferencje!

Racja. Pisałem to w sumie w kontekście Sword Hands, one wychodziły na obu typach bransolet. A Ty masz jakieś preferencje? Dzięki. Dobrze słyszeć bo w konfiguracji ze sword hands wygląda ładniej :)

Mi też ta bransoleta lepiej leży na nadgarstku znaczy cieńsza a od 300 standardowa jest grubsza i przez to mniej komfortowa. Ale to może być takie zboczenie po noszeniu Suba! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja:

20 kwietnia 2018 roku, w siedzibie SWATCH GROUP Poland w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia klasy specjalistycznej o profilu Zegarmistrz w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi. Rozmowy oraz przebieg spotkania dotyczyły wyznaczania standardów jakości przy tworzeniu pracowni zegarmistrzowskiej, a także procedur i zasady działania najlepszego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kompromis: ref. 3572.50 - Hesalit ale i przeszklony dekiel... :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest też odwrotny kompromis ;-)

post-55792-0-64787400-1524643026_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja:

20 kwietnia 2018 roku, w siedzibie SWATCH GROUP Poland w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia klasy specjalistycznej o profilu Zegarmistrz w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi. Rozmowy oraz przebieg spotkania dotyczyły wyznaczania standardów jakości przy tworzeniu pracowni zegarmistrzowskiej, a także procedur i zasady działania najlepszego serwisu.

Jak SG się bierze za standaryzację pracowni, to można mieć pewne obawy. Wielu świetnych fachowców nie dostało homologacji Omegi właśnie ze względu na astronomiczne koszty adaptacji pracowni do tych standardów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Błłeee ... logo nie nakładane ;)

Poka drugi koniec paska :)

Edit: już widziałem w innym temacie. Fajna :P

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Póki co, to vintage Geneve... Jak przestanę kolekcjonować zegarki, to może z czasem "przyprowadzę" do tego tematu coś fajnego. A na razie Geneve musi mi wystarczyć :-) Ale cieszy niezmiernie ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, mam PO z uszami 21mm i szukam jakiegos nato. Zakladal ktos inny rozmiar? Lepiej pasuje 22mm czy 20mm? Pytam bo latwiej o takie rozmiary, a dodatkowo na stronie omegi paski sa w dwoch rodzajach przedzial 19-20 i 21-22 stad sie zastanawiam.

 

Do tematu Moona zaraz wrócę tylko zobaczę czy zdjęcia mi wyszły ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzyłem oba moony i o ile po zdjęciach w internecie różnica nie była dla mnie aż tak widoczna to na żywo już tak.

Po krótkim teście nadgarstkowym jednak myśle, ze hesalit. Nie zmienia to faktu ze śmiesznie się puka w to szkiełko i słyszy odgłos plastiku

dfb640aa1b61b8b86681458ad6c37d25.jpg6ce9fe80e0fe342a1d62c69d39de43d4.jpg039801dee3fa25918779f422dcda7bf7.jpg

 

Przepraszam za dwa posty pod rząd ale nie umiałem edytować na telefonie postu wysłanego z komputera.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, mam PO z uszami 21mm i szukam jakiegos nato. Zakladal ktos inny rozmiar? Lepiej pasuje 22mm czy 20mm?

Ja bym wybrał 22mm.

Dzisiaj mierzyłem oba moony i o ile po zdjęciach w internecie różnica nie była dla mnie aż tak widoczna to na żywo już tak.

Po krótkim teście nadgarstkowym jednak myśle, ze hesalit. Nie zmienia to faktu ze śmiesznie się puka w to szkiełko

To nie służy do pukania :)

Dla mnie też tylko hesalit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.