Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Akurat dziś na ręce. 21mm przy teleskopach z paskiem od Bartka na 22mm. Poddaje się bez problemu.

 

A luźny wyglądałby fatalnie.

 

00ce1f3e02b034333d4885926334596f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie służy do pukania :)

Dla mnie też tylko hesalit.

Wiem, wiem ;) ale wyobraź sobie, że to był sposób ekspedientki na rozróżnienie który jest który, wiec jej powiedziałem ze może zobaczyć po deklu zamiast pukać ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła lepiej na próbę spróbować przejechać po obu szkiełkach gwoździem. Ten który by się bardziej zarysował to hesalit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak widać, nawet w przypadku mechaniki precyzyjnej, czasami ...bez pukania się nie obejdzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nawet w przypadku mechaniki precyzyjnej, czasami ...bez pukania się nie obejdzie ;-)

Zastosowała najlepiej sobie znaną metodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zastosowała najlepiej sobie znaną metodę :)

Najważniejsze, że metoda okazała się skuteczna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klient ma wątpliwości i widać ze raczej nie dokona już zakupu to Pani ekspedientka proponuje mi pukanie. Na zapleczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Najważniejsze, żeby pukanie było przy kliencie, co by nie był wątpliwości ...jaki zegarek jest pukany ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem "szafir czy hesalit" to zegarkowy odpowiednik problemu milenijnego, za jego rozwiązanie powinna być przyznawana nagroda 1mln dolarów w zegarkach.

Ten "problem" na forum powraca tak jak powraca odwieczny spór o to co jest lepsze, masło czy margaryna...

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... masło czy margaryna...

Ten problem rozwiązał niejaki Henry Ford. Klient mógł nabyć jego samochód dowolnego koloru, pod warunkiem że będzie to kolor ... czarny.

W przypadku Moona powinien to być oczywiście ... hesalit. Reszta to herezja i prowadzi do schizmy :D


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "problem" na forum powraca tak jak powraca odwieczny spór o to co jest lepsze, masło czy margaryna...

Tylko, że nasz problem niesie za sobą jakby mniejsze konsekwencje więc obyśmy tylko takie problemy mieli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "problem" na forum powraca tak jak powraca odwieczny spór o to co jest lepsze, masło czy margaryna...

Do pewnych rzeczy lepsze masło, do innych margaryna... tak jak ze szkiełkiem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To niech będzie mój hesalit  ;)

post-34987-0-83433800-1524724257_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Pisałem to w sumie w kontekście Sword Hands, one wychodziły na obu typach bransolet. A Ty masz jakieś preferencje? Dzięki. Dobrze słyszeć bo w konfiguracji ze sword hands wygląda ładniej :)

Ja do SMPc zakładałem bransoletę od 2254 a potem dokupiłem specjalnie drugą bo dla mnie jest znacznie wygodniejsza - bondowska jest cięższa, grubsza, bardziej masywna, nie zwęża się co przy moim niezbyt dużym nadgarstku sprawia że za bardzo ją czuję, no i trochę dużo połysku. Bransa typu Moon ma też w 2254 dłuższe i wygodniejsze zapięcie.

Plusem bondowskiej jest możliwość założenia bez żadnych przeróbek zapięcia z mikroregulacją i montaż ogniw na śrubki ( w 2254 piny ) ale nie wiem czy starsze bondowskie ( te przed SMPc ) też tak mają bo są wersje z zapięciem starszego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do SMPc zakładałem bransoletę od 2254 a potem dokupiłem specjalnie drugą bo dla mnie jest znacznie wygodniejsza - bondowska jest cięższa, grubsza, bardziej masywna, nie zwęża się co przy moim niezbyt dużym nadgarstku sprawia że za bardzo ją czuję, no i trochę dużo połysku. Bransa typu Moon ma też w 2254 dłuższe i wygodniejsze zapięcie.

Plusem bondowskiej jest możliwość założenia bez żadnych przeróbek zapięcia z mikroregulacją i montaż ogniw na śrubki ( w 2254 piny ) ale nie wiem czy starsze bondowskie ( te przed SMPc ) też tak mają bo są wersje z zapięciem starszego typu.

A istnieje możliwość założenia zapięcia z mikroregulacją do bransolety od 2254?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak SG się bierze za standaryzację pracowni, to można mieć pewne obawy. Wielu świetnych fachowców nie dostało homologacji Omegi właśnie ze względu na astronomiczne koszty adaptacji pracowni do tych standardów.

 

I jeżeli SG Polska ma te standardy wyznaczać to ja podziękuję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale oprócz zapięcia musisz kupić 2 ogniwa końcowe łączące bransoletę z zapięciem ze względu właśnie na tę różnicę między pinami i śrubkami. Podobnie można zamontować to do PO/Speedmastera etc.

 

http://forums.watchuseek.com/f20/speedmaster-adjustable-clasp-finally-done-3372618-post31262858.html#post31262858

A i tak będzie źle bo zapięcie jest szersze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jedyną regulacją w 2254 jest wyjmowanie ogniw? A co jak ręką spuchnie, upał itd.? Ja używam regularnie w każdej bransolecie, czasami rano jest inaczej popołudniu też..

 

Edit.

 

A fabrycznie moonwatch też nie ma mikroregulacji?

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Jak Omega u mnie zostanie to chyba wypróbuję takie rozwiązanie.

 

W Subie dzięki mikroregulacji tak dopasowałem zegarek, że w ciągu dnia praktycznie zapominam, że mam go na ręku. Wszystkie inne ciągle przypominają o swoim istnieniu, przesuwają się w górę, w dół, na boki, trochę mnie to irytuje ...:)

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Speedmaster Mark 3 trafił dziś do mnie. Przepiękna błękitna tarcza.

 

Oczywiście bransoleta już odkręcona.

Pasek od Filipa + klamra od Staruszka :)

6f6787a4fda05dedbbde335c4c6b65dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba pomyśleć o jakiejś wycieczce do Holandii :) Gratuluję udanego polowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.